Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » 'Prosto z sejmu' w Loży Radiowej. Violetta Porowska…
2020-07-16, 12:40 Autor: Joanna Matlak

"Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Violetta Porowska i Tomasz Kostuś z powyborczym komentarzem

Violetta Porowska i Tomasz Kostuś w rozmowie z Magdaleną Ogórek
Violetta Porowska i Tomasz Kostuś w rozmowie z Magdaleną Ogórek
W kolejnej odsłonie cyklu „Prosto z sejmu” Magdalena Ogórek rozmawiała z opolskimi parlamentarzystami: Violetta Porowską z PiS oraz Tomaszem Kostusiem z PO. Goście skomentowali wyniki wyborów, również te na Opolszczyźnie i podsumowali kampanię wyborczą.
- Mamy nową rzeczywistość powyborczą, a więc jest to czas by wymienić świeże refleksje. Możemy powiedzieć, ze prezydent Andrzej Duda jest prezydentem dwóch kadencji, ale na pewno z perspektywy PO Rafał Trzaskowski uzyskał bardzo dobry wynik – mówiła Magdalena Ogórek.

- Dla nas to wielka radość i satysfakcja – zaczęła Violetta Porowska, poseł PiS. – Zwycięstwo Andrzeja Dudy to też siódme zwycięstwo prawicy, a więc oznacza, że społeczeństwo daje glejt prawej stronie, wartościom konserwatywnych i całej dobrej zmianie. Andrzej Duda wygrał bo społeczeństwo uznało, że jest po prostu lepszy od konkurencji, wygrał bo zmobilizował swój elektorat, był wyrazisty, spójny i miał świetny kontakt z ludźmi. Mam też wielką satysfakcję, że na Opolszczyźnie prezydent zyskał najwięcej, a z kolei najwięcej stracił Rafał Trzaskowski – stwierdziła poseł PiS.

- Prezydent Trzaskowski miał przewagę, bo wszedł sztafetowo, był świeży i silny, a prezydent Duda prowadził kampanię dużo dłużej – mówiła redaktor Ogórek.

- Dziękuję opolanom i opolankom, że oddali głosy na Rafała Trzaskowskiego, na Polskę europejską, samorządową, wolną od hejtu i nienawiści i Polskę tolerancyjną. Wspaniały wynik na poziomie kraju, bo to 10 mln głosów i bardzo dobry wynik na Opolszczyźnie. Wbrew temu co mówiła poseł Porowska na Opolszczyźnie wygrał Rafał Trzaskowski zdobywając 52% poparcia, a 47% zdobył Andrzej Duda. To też gigantyczny sukces w Opolu. Opole pokazało, że jest bastionem opozycji i antyPiS-u, bo tutaj Trzaskowski zdeklasował Andrzeja Dudę pokonując do ponad dwukrotnie – komentował poseł PO Tomasz Kostuś.
Magdalena Ogórek rozmawia z Violettą Porowską i Tomaszem Kostusiem

Zobacz także

2020-08-13, godz. 12:20 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Wojciechem Skurkiewiczem, sekretarzem stanu w MON m.in… Tematy, które zostały poruszone to niepokojąca sytuacja na Białorusi po wyborach prezydenckich, 100-lecie "Cudu nad Wisłą" oraz przylot Mike'a Pompeo w Święto… » więcej 2020-08-12, godz. 14:02 Bartosz Maziarz o sytuacji na Białorusi i o przebudzeniu społeczeństwa białoruskiego - Żelazne rządy Łukaszenki wymuszały spokój, więc to tylko pozory, że na Białorusi nic się nie działo, bo Białoruś jest trzymana krótką i mocną… » więcej 2020-08-11, godz. 14:35 Robert Tistek o przyszłości Kukiz'15 i Koalicji Polskiej - O nas jest ostatnio cicho, bo tworzą się odrębne rzeczy związane z powstaniem partii, musimy się przeorientować i chcemy „oddokumentować” samo stowarzyszenie… » więcej 2020-08-11, godz. 14:03 Aneta Gniazdowska o wypoczynku nad wodą - Cały czas pracujemy nad tym, by woda była bezpieczna, przede wszystkim w kąpieliskach i basenach - zastrzegła Aneta Gniazdowska z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno… » więcej 2020-08-10, godz. 14:47 Violetta Porowska o zaprzysiężeniu prezydenta i jego orędziu - To wyjątkowe wydarzenie. Prywatnie bardzo się cieszę, że mogłam uczestniczyć w tym Zgromadzeniu Narodowym - powiedziała o zaprzysiężeniu prezydenta… » więcej 2020-08-10, godz. 14:32 Tomasz Kostuś o tym, że orędzie prezydenta "nie rzuciło go na kolana" - Zaprzysiężenie oglądałem w telewizji, nie uczestniczyłem w nim na Sali plenarnej, dlatego że cenię sobie bezpieczeństwo moje i najbliższych, a biorąc… » więcej 2020-08-07, godz. 15:33 MLR: O zaprzysiężeniu prezydenta i aferze w urzędzie marszałkowskim Różne oceny uroczystości zaprzysiężenia prezydenta i zarzutów wobec marszałka Andrzeja Buły. » więcej 2020-08-07, godz. 14:14 Dr Rafał Parvi o pieniądzach, cennych kruszcach i inwestycjach - Zawsze tak jest w trakcie kryzysu, dodatkowo teraz mamy bardzo niskie stopy procentowe – powiedział o ucieczce ludzi od pieniędzy ekonomista dr Rafał Parvi… » więcej 2020-08-07, godz. 08:48 Debata "Pracodawcy - związkowcy. Wspólna sprawa". O potencjalnym kryzysie i kondycji przedsiębiorstw Pracodawcy, związkowcy i ekonomiści ostrożni w prognozach kryzysu. Na razie gospodarka ma się relatywnie nieźle » więcej 2020-08-06, godz. 12:35 Prosto z Sejmu: Marcin Ociepa o uroczystości zaprzysiężenia prezydenta, zachowaniu opozycji - Na wielu poziomach uważam to nie tylko za gest niehonorowy, nieprzyzwoity, ale także błąd polityczny – ocenił wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***