Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Stanisław Rakoczy o tym, że turystyka w czasie…
2020-04-22, 13:50 Autor: Maciej Wajler

Stanisław Rakoczy o tym, że turystyka w czasie pandemii praktycznie nie istnieje, ale są pomysły na to, by ją z czasem rozruszać

Stanisław Rakoczy [fot.Maciej Wajler]
Stanisław Rakoczy [fot.Maciej Wajler]
- Praktycznie zamknięte jest wszystko: biura podróży, hotele, noclegownie, restauracje, muzea i wszelkie inne instytucje i obiekty związane z turystyką - zastrzegł gość Loży Radiowej - Straty w skali kraju są wielomiliardowe. Jeśli taka sytuacja potrwa jeszcze 2-3 miesiące to straty w turystyce będą niewyobrażalne, nie do odrobienia.
Zdaniem St. Rakoczego branża radzi sobie na razie w różny sposób. Pracownicy idą na zaległe urlopy, obcinane są uposażenia, jednak to już nie wystarcza. Potrzebna jest szeroka finansowa pomoc państwa.

I wprawdzie na razie sygnałów o upadłości firm turystycznych nie ma, to jest tylko kwestią czasu, gdy fala upadłości branżę zaleje.

A co po pandemii? Jednym z pomysłów OROT-u jest kampania "Wypoczywaj w Polsce". Chodzi o to, by Polacy finansowo wsparli rodzime ośrodki wypoczynkowe, muzea, parki rozrywki. Branża potrzebuje zastrzyku gotówki. Innym pomysłem na rozruszanie turystyki już w nowym roku szkolnym są lekcje krajoznawcze, podczas których młodzież poznawać będzie uroki regionu. Takie lekcje mogą być prowadzone w muzeach, parkach przyrody.

- Niestety, do tarczy antykryzysowej nie zostały wpisane organizacje pozarządowe - podkreśli nasz gość. - To wielki błąd, który trzeba naprawić.

Zobacz także

2020-08-05, godz. 15:03 Sebastian Szczurek o pomocy przedsiębiorcom oraz o bonie turystycznym - Od połowy marca mieliśmy znacznie więcej pracy niż zwykle - przyznał Sebastian Szczurek, rzecznik regionalny Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Opolu. » więcej 2020-08-05, godz. 14:46 Tomasz Krzemienowski o kontrolach podczas pandemii i mobbingu - Na szczęście jako pracownicy wszyscy jesteśmy zdrowi – podkreślił Tomasz Krzemienowski, zastępca okręgowego inspektora pracy w Opolu. – Ale musieliśmy… » więcej 2020-08-04, godz. 14:33 Antoni Konopka o kondycji opolskiego rolnictwa i i jego reformie - Jest nerwowe zaglądanie w niebo, bo jeszcze sporo jest na polach do zebrania – przyznał wicemarszałek województwa Antoni Konopka. » więcej 2020-08-04, godz. 14:12 Daniel Kliś o funkcjonowaniu opolskich sądów w dobie pandemii - Także wymiar sprawiedliwości nie miał wypracowanych procedur, jak sobie z tym radzić – przyznał sędzia Daniel Kliś, rzecznik prasowy Sądu Okręgow… » więcej 2020-08-03, godz. 18:09 Violetta Porowska o oskarżeniach wobec marszałka województwa, reformie górnictwa i rekonstrukcji rządu - To jest bardzo przykra sprawa, która odbiła się echem ogólnopolskim – powiedziała o aferze w urzędzie marszałkowskim posłanka Prawa i Sprawiedliwości… » więcej 2020-08-03, godz. 15:38 Rajmund Miller o aferze w urzędzie marszałkowskim i o reformie górnictwa - Uważam, że sprawy są do wyjaśnienia, ale nie na moim poziomie – zastrzegł poseł Platformy Obywatelskiej Rajmund Miller. » więcej 2020-07-31, godz. 15:34 Młodzieżówki o Konwencji Stambulskiej i spotkaniu Andrzej Duda - Rafał Trzaskowski Przedstawiciele partyjnych młodzieżówek bardzo różnią się w ocenie możliwości wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej » więcej 2020-07-31, godz. 15:32 Maciej Kalski o stopie bezrobocia i pomocy dla przedsiębiorców - Stopa bezrobocia nam rośnie i porównaniu do lutego tego roku wzrosła o jeden punkt procentowy – przyznał Maciej Kalski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu… » więcej 2020-07-30, godz. 14:51 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" Związkowcy, pracodawcy i ekonomiści o potencjalnych reformach gospodarki oraz o podwyżce płacy minimalnej » więcej 2020-07-30, godz. 14:43 Prosto z Sejmu: Senatorowie Danuta Jazłowiecka i Jerzy Czerwiński o spotkaniu Andrzej Duda - Rafał Trzaskowski - Cieszę się ogromnie, że to spotkanie nastąpiło – tak skomentowała senator Platformy Obywatelskiej Danuta Jazłowiecka spotkanie Andrzej Duda - Rafał… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »