Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Stanisław Rakoczy o tym, że turystyka w czasie…
2020-04-22, 13:50 Autor: Maciej Wajler

Stanisław Rakoczy o tym, że turystyka w czasie pandemii praktycznie nie istnieje, ale są pomysły na to, by ją z czasem rozruszać

Stanisław Rakoczy [fot.Maciej Wajler]
Stanisław Rakoczy [fot.Maciej Wajler]
- Praktycznie zamknięte jest wszystko: biura podróży, hotele, noclegownie, restauracje, muzea i wszelkie inne instytucje i obiekty związane z turystyką - zastrzegł gość Loży Radiowej - Straty w skali kraju są wielomiliardowe. Jeśli taka sytuacja potrwa jeszcze 2-3 miesiące to straty w turystyce będą niewyobrażalne, nie do odrobienia.
Zdaniem St. Rakoczego branża radzi sobie na razie w różny sposób. Pracownicy idą na zaległe urlopy, obcinane są uposażenia, jednak to już nie wystarcza. Potrzebna jest szeroka finansowa pomoc państwa.

I wprawdzie na razie sygnałów o upadłości firm turystycznych nie ma, to jest tylko kwestią czasu, gdy fala upadłości branżę zaleje.

A co po pandemii? Jednym z pomysłów OROT-u jest kampania "Wypoczywaj w Polsce". Chodzi o to, by Polacy finansowo wsparli rodzime ośrodki wypoczynkowe, muzea, parki rozrywki. Branża potrzebuje zastrzyku gotówki. Innym pomysłem na rozruszanie turystyki już w nowym roku szkolnym są lekcje krajoznawcze, podczas których młodzież poznawać będzie uroki regionu. Takie lekcje mogą być prowadzone w muzeach, parkach przyrody.

- Niestety, do tarczy antykryzysowej nie zostały wpisane organizacje pozarządowe - podkreśli nasz gość. - To wielki błąd, który trzeba naprawić.

Zobacz także

2021-05-13, godz. 18:09 Debata "Pracodawcy - Związkowcy. Wspólna sprawa" o propozycjach wysokości podwyżki minimalnego wynagrodzenia, szczególnie… Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych chce, by pensja minimalna wzrosła o 500 zł netto. Taką propozycję przedstawili w czasie debaty nad wzrostem… » więcej 2021-05-13, godz. 12:48 Marlena Maląg o polityce prorodzinnej, wyróżnieniu dla Nysy i Konferencji V4+ Coalition Pro Familia - Takie spotkania są ważne, aby wiedzieć, jak pomagać rodzinom i wspierać je - powiedziała Marlena Maląg, minister rodzinny i polityki społecznej w Południowej… » więcej 2021-05-13, godz. 09:16 Sabina Nowosielska, prezydent Kędzierzyna-Koźla o Wspólnej Polsce Rafała Trzaskowskiego - Nie odbieram ruchu jako organizacji politycznej, tylko jako działanie i współpracę samorządowców. Jest tu dużo samorządowców, ekspertów, są i politycy… » więcej 2021-05-13, godz. 09:15 Arkadiusz Wiśniewski o ruchu Wspólna Polska, którego jest przedstawicielem w województwie i wizycie Rafała Trzaskowskiego… - Rusza projekt Campus Polska Przyszłości, to fantastyczna inicjatywa Rafała, który zaprasza młodych ludzi do dyskusji o Polsce - powiedział w Porannej Loży… » więcej 2021-05-12, godz. 17:39 Kazimierz Cebrat, wójt Kamiennika i Mariusz Kozaczek, wójt Lubrzy, o energetycznych inwestycjach w wiejskich gminach Pierwsze elektrownie wiatrowe na Opolszczyźnie postawiono w gminie Kamiennik. Teraz inwestorzy chcą tam budować wielohektarowe farma fotowoltaiczna. Zespół… » więcej 2021-05-12, godz. 13:12 Renata Ćwirzeń-Szymańska, skarbnik Opola i Grzegorz Czarnocki, prezes RIO w Opolu, o finansach samorządów lokalnych… Zmiany w finansowaniu samorządów lokalnych to jeden z tematów debaty III Krajowego Kongresu Forów Skarbników. Ogólnopolskie obrady odbywały się online… » więcej 2021-05-12, godz. 10:17 Dr Bartosz Maziarz, politolog UO o eskalacji konfliktu izraelsko-palestyńskiego - Jest to największa eskalacja zamieszek i ostrzałów rakietowych od czasów tzw. operacji "Ochronny Brzeg" od roku 2014 - powiedział w Porannej Loży Radiowej… » więcej 2021-05-12, godz. 09:45 Beniamin Godyla, senator Koalicji Obywatelskiej o posiedzeniu senatu m.in. w sprawie Rzecznika Praw Obywatelskich, a także… - Jednym z ostatnich punktów jest wybór Rzecznika Praw Obywatelskich - powiedział w Porannej Loży Radiowej senator Koalicji Obywatelskiej Beniamin Godyla… » więcej 2021-05-11, godz. 17:14 Antoni Ożóg, prezes Koła Związku Pszczelarzy w Głuchołazach i Janusz Siano, wicestarosta prudnicki, o ciekawych przedsięwzięciach… W naszym ekosystemie pszczoły oraz inne owady pełnią znaczącą rolę. Zapylają blisko 80 procent roślin w Polsce. Żywotność pszczół jest ważna dla… » więcej 2021-05-11, godz. 14:04 Co tam Panie w polityce? Audycję prowadzą Piotr Moc i Piotr Gociek Czy Platforma Obywatelska rozpoczęła grę na zwłokę?! Marszałek Tomasz Grodzki: Senat raczej nie zajmie ustawą ratyfikacją FO na najbliższym posiedzeniu… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »