Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Magdalena Ogórek rozmawia z ks. bp. Rafałem Mark…
2020-04-09, 14:50 Autor: Joanna Matlak

Magdalena Ogórek rozmawia z ks. bp. Rafałem Markowskim

Rafał Markowski [fot. By Małgorzata Koniorczyk - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=79843154]
Rafał Markowski [fot. By Małgorzata Koniorczyk - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=79843154]
Redaktor Magdalena Ogórek rozmawiała z ks. bp. Rafałem Markowskim o pustych Kościołach, o potrzebie i szukania tego kontaktu z Kościołem przez wiernych i Wielkim Czwartku.
- Wiernym brakuje Mszy Świętej. Brakuje uczestnictwa w Kościołach, stąd oddolna inicjatywa, w której rodziny wrzucają zdjęcia na Twittera, Facebooka jak oglądają mszę z Jasnej Góry. Ludzie pokazują, że szukają kontaktu z Kościołem – mówiła Magdalena Ogórek.

- Nawet najtrudniejsza sytuacja czegoś nas uczy, nie mam co do tego wątpliwości – mówił ks. bp. Markowski. Właśnie wróciliśmy z katedry warszawskiej, pustej… Kapłani poczuli co to znaczy że nie ma ludzi świeckich w Kościele, a znowu ludzie Kościoła nagle czują ten brak, że nie można zgromadzić się wokół kapłana i ołtarza – mówił biskup Markowski.

- Pogrążeni w wirtualnym świecie nagle zauważamy, że brakuje nam podstawowego kontaktu, który traktowaliśmy pobłażliwie. Nagle zwracamy uwagę np. na to, że chciałbym pojechać do ojca emeryta na końcu Polski, przytuliłbym go, a nie mogę, bo są zalecenia Ministra Zdrowia – mówiła Magdalena Ogórek.

- Znów dotykamy, że mam coś, czego nie do końca cenimy. Mamy ludzi, których kochamy, którzy nas kochają, trochę się do tego przyzwyczajamy, nawet za bardzo, przychodzi rutyna, myślę ze to jest trudny czas kiedy możemy odświeżyć, życzę tego wszystkim – powiedział biskup Markowski.

Redaktor Ogórek pytała też o istotę Wielkiego Czwartku i smutne obrazki pokazujące pusty plac św. Piotra.

Zobacz także

2020-05-29, godz. 11:27 Tobiasz Gajda o kandydacie KO na prezydenta, pracach w senacie Obawy związane z umacnianiem się kandydata Rafała Trzaskowskiego słychać nawet na poziomie partyjnych młodzieżówek – ripostował Tobiasz Gajda z Młodych Demokratów… » więcej 2020-05-29, godz. 11:25 Grzegorz Krukowski o kandydaturze opozycji, przebiegu kampanii wyborczej - Jesteśmy na nią gotowi – zastrzegł Grzegorz Krukowski z Forum Młodych PiS, odnosząc się do ewentualnego rozpoczęcia kampanii wyborczej. Dodał, że Andrzej Duda… » więcej 2020-05-28, godz. 14:05 Grzegorz Kuliś o tarczach antykryzysowych, oczekiwaniach przedsiębiorców - Nie spodziewaliśmy się - jako przedsiębiorcy - takiej pomocy – powiedział Grzegorz Kuliś z opolskiej Loży BCC. – Nie spodziewaliśmy się, że będzie tak realna… » więcej 2020-05-28, godz. 14:03 Jerzy Szteliga o tarczy antykryzysowej, stanowisku związków zawodowych - Znów jest jakaś regulacja, która dokonywana jest kosztem najsłabszych, bo pracobiorcy są tutaj najsłabsi – powiedział Jerzy Szteliga ze Związku Nauczycielstwa… » więcej 2020-05-28, godz. 13:02 "Prosto z sejmu" W Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Janem Kanthakiem Magdalena Ogórek i Jan Kanthak z Solidarnej Polski rozmawiali m.in. o nastrojach w sztabie Andrzeja Dudy i o sytuacji w której wygrałby kandydat opozycji. » więcej 2020-05-28, godz. 12:48 "Prosto z sejmu" W Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Katarzyną Czocharą Magdalena Ogórek i Katarzyna Czochara rozmawiały m.in. o zachowaniu opozycji względem organizacji wyborów prezydenckich, ostatniej konferencji Zjednoczonej Prawicy… » więcej 2020-05-27, godz. 14:51 Jacek Mazur o pacjentach szpitala jednoimiennego, walce z wirusem - Najstarszą pacjentką była blisko 103 – letnia pacjentka, która po wyleczeniu trafiła do domu – wyjaśnił dr Jacek Mazur, zastępca dyrektora do spraw medycznych… » więcej 2020-05-27, godz. 09:00 Jarosław Kończyło o pracy szpitala jednoimiennego, wysiłku personelu - Pacjentów zarażonych koronawirusem przyjęliśmy około czterystu – powiedział Jarosław Kończyło, dyrektor szpitala jednoimiennego w Kędzierzynie-Koźlu. » więcej 2020-05-26, godz. 13:19 Magazyn Międzynarodowy Piotra Cywińskiego i Piotra Semki cz.5 [AUDIO] » więcej 2020-05-26, godz. 14:02 Stanisław Rakoczy o swoim odwołaniu, latach pracy w samorządzie i planach na przyszłość - Jutro przypada 30-lecie samorządu. Prawie cały ten okres przepracowałem właśnie w samorządach – przyznał Stanisław Rakoczy, wicemarszałek województwa . » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »