Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » 'Prosto z sejmu' W Loży Radiowej. Magdalena Ogórek…
2020-04-02, 14:22 Autor: Maciej Wajler

"Prosto z sejmu" W Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Waldemarem Budą

fot. www.gov.pl
fot. www.gov.pl
- Trwają dyskusje na ten temat, ale o radykalnych rozwiązaniach nikt nie myśli - mówił w Loży Radiowej Waldemar Buda, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, którego redaktor Magdalena Ogórek zapytała o medialne doniesienia dotyczące ewentualnego wyjścia z rządu przedstawicieli Porozumienia.
- Dużo się dzieje w polityce, są perturbacje związane z głosowaniem korespondencyjnym. Opozycja nie zareagowała pozytywnie, a PiS ma kłopot: portal Wirtualna Polska donosi, że Jarosław Gowin mówi „nie” wyborom 10 maja. Pojawiły się też głosy, że Gowin ma plany wyjścia z rządu. Co Pan na to? – pytała Magdalena Ogórek.

- Doniesienia medialne często bywają przesadzone i tak jest w tym przypadku. Koncepcja wyborów się zmienia, jest bardzo dynamiczna, bo sytuacja z COVID-19 jest dynamiczna. My staramy się dopasować te wybory do ryzyka jakie potencjalnie one mogą nieść. Chcielibyśmy zabezpieczyć Polaków i na dziś trzeba uwzględnić to, że pojawiła się poprawka do projekty, która w zasadzie czyni wybory absolutnie korespondencyjnymi. Więc może w ogóle nie być lokali, tylko wszyscy będą mieli szanse głosowania w trybie korespondencyjnym. To dobre rozwiązania bo wykluczają te wszystkie kwestie związane z komisją wyborczą i organizacji. Chcemy uczynić te wybory bezpiecznymi, bo ich przekładanie jest ryzykowne, i nie chodzi o kwestie partykularne tylko ogólnopaństwowe – tłumaczył wiceminister Buda.

Zobacz także

2020-05-25, godz. 13:02 Janusz Kowalski o kandydacie Koalicji Obywatelskiej, obietnicach wyborczych i reformie wymiaru sprawiedlwiości - Rafał Trzaskowski chce doprowadzić do tego, by wszyscy Polacy, którzy popierają Platformę Obywatelską, poparli jego kandydaturę – powiedział Janusz Kowalski… » więcej 2020-05-25, godz. 13:00 Tomasz Kostuś o sondażach ukazujących poparcie dla Rafała Trzaskowskiego, programie 500 plus i emeryturach - Sondaże są niedoszacowane – taką tezę stawiam – powiedział w Loży Radiowej Tomasz Kostuś, poseł Koalicji Obywatelskiej pytany o wzrost poparcia w sondażach dla… » więcej 2020-05-25, godz. 12:51 Violetta Porowska o kandydaturze Andrzeja Dudy, jego rywalach i kampanii wyborczej - Kampania ma ruszyć, gdy zostanie ogłoszona – oceniła posłanka Prawa i Sprawiedliwości Violetta Porowska - Co nie przeszkadza niektórym kandydatom i nie kandydatom… » więcej 2020-05-25, godz. 12:42 Ryszard Wilczyński o Rafale Trzaskowskim oraz "zmęczonych" kandydatach opozycji - Andrzej Duda miał dobre sondaże, ale mu spadły. Rafał Trzaskowski ma już nie tylko szansę na drugą turę ale ma szansę wygrać – mówił w Loży Radiowej Ryszard… » więcej 2020-05-22, godz. 12:47 Jan Zimoch i Michał Maliński o sondażach ws. wyborów prezydenckich i kandydatach Naszych gości zapytaliśmy m.in. o jeden z gorętszych tematów ostatniego tygodnia, czyli wymianę kandydata na prezydenta z ramienia PO. Małgorzatę Kidawę-Błońską… » więcej 2020-05-22, godz. 12:43 Mateusz Filipowski o działalności spółki wodociągowej, jakości wody w opolskich kranach - To największa inwestycja w historii Opola, w historii naszego zakładu – podkreślił Mateusz Filipowski, wiceprezes zarządu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o… » więcej 2020-05-21, godz. 14:30 Benedykt Nowak o policyjnych wakatach, zasadach naboru i nowych zadaniach związanych z walką z koronawirusem - Niestety, z uwagi na pandemię i różnego rodzaju zarządzenia, przyjęcia do policji zostały wstrzymane – powiedział Benedykt Nowak, przewodniczący NSZZ Policjantów… » więcej 2020-05-21, godz. 14:23 Grzegorz Adamczyk o wzroście bezrobocia, tarczy antykryzysowej i postawie związkowców - Już wiele firm z Opolszczyzny zgłosiło zwolnienia i zamiar zwolnienia. Chodzi o około 100-1200 osób – przyznał Grzegorz Adamczyk – wiceprzewodniczący Zarządu… » więcej 2020-05-21, godz. 14:20 Jarosław Gowin o tym, że Opole ma szansę stać się jednym z centralnych ośrodków akademickich w kraju, spotkaniu z samorządowcami… - Cieszę się, że doszło do pomyślnego finału. Uczelnie są skonsolidowane i mają duży potencjał edukacyjny jak i naukowy. Jestem przekonany, że byliśmy świadkami… » więcej 2020-05-21, godz. 11:24 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Rajmundem Millerem, posłem PO Magdalena Ogórek i Rajmund Miller rozmawiali na temat wyborów prezydenckich i zbieraniu podpisów czy odwołaniu ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »