Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » 'Prosto z sejmu' w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek…
2020-02-06, 14:05 Autor: Joanna Matlak

"Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z europosłem PiS Ryszardem Czarneckim

"Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z europosłem PiS Ryszardem Czarneckim
W kolejnej odsłonie programu Magdalena Ogórek rozmawiała z Ryszardem Czarneckim, europosłem Prawa i Sprawiedliwości. Na agendzie tematów pojawiła się kwestia wyborów prezydenckich, które jak zapowiedziała Marszałek Sejmu Elżbieta Witek, odbędą się 10 maja, ale rozmawiano także o ostatniej wizycie Emmanuela Macrona w Polsce.
Magdalena Ogórek pytała w czym Andrzej Duda jest lepszy od pozostałych kandydatów? - Przede wszystkim w tym, że jest poważny – stwierdził europoseł Czarnecki. - To nie tylko doktor prawa, ale przede wszystkim człowiek, który przez prawie 5 lat sprawował funkcje głowy państwa polskiego w sposób bardzo odpowiedzialny. Co dla mnie jest istotne był aktywny na arenie międzynarodowej – podkreślał europarlamentarzysta PiS.

Zdaniem gościa Magdaleny Ogórek Andrzeja Duda w dużym stopniu przycznił się do zacieśnienia relacji polsko – amerykańskich. – Po decyzji, że Wielka Brytania wychodzi z Unii Europejskiej, Ameryka szukała takiego sojusznika numer 1 Unii. I wybrali Polskę. Poza tym inwestował w relacje z sąsiadami, w ramach choćby Grupy Wyszechradzkiej, V4 czy w krajach bałtyckich – mówił Ryszard Czarnecki.

W trakcie rozmowy nie zabrakło odniesień do aktywności Pierwszej Damy czy pozostałych kandydatów, ale także reformy sądownictwa i relacji na linii Warszawa-Paryż.

Zobacz także

2020-02-27, godz. 12:12 Prof. Jan Żaryn i Magdalena Ogórek z Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL „To jest miejsce, w którym ciarki wędrują po plecach. Te ściany pamiętają cierpienie i jęki osób, które były tu więzione” – tak redaktor Magdalena Ogórek opisywała… » więcej 2020-02-26, godz. 11:24 Maciej Siek o likwidowaniu szkół w województwie, ofertach pracy dla nauczycieli i feriach zimowych - Jeszcze formalnego wniosku o opinię nie mamy, więc trudno powiedzieć jaka ona będzie, natomiast my musimy przeprowadzić cała procedurę pod względem formalnym… » więcej 2020-02-25, godz. 11:13 Magazyn międzynarodowy Piotra Cywińskiego i Piotra Semki w Loży Radiowej cz.2 [AUDIO] Publicyści Piotr Cywiński i Piotr Semka w ramach "Magazynu międzynarodowego" poruszali tematy dotyczące: wpływu TSUE na relacje KE z państwami członkowskimi, problemach… » więcej 2020-02-25, godz. 14:10 Martyna Nakonieczny o sprzeciwie sejmikowych radnych PiS wobec likwidacji "medyczniaka" w Kędzierzynie-Koźlu i wątpliwościach… Przewodnicząca klubu radnych PiS w sejmiku województwa, czyli opozycyjnego klubu przyszła do naszego studia prosto z sesji, na której dyskutowano m.in. o zamiarze… » więcej 2020-02-25, godz. 13:40 Wacław Bortnik o skali zagrożenia grypą ptaków oraz koronawirusem Na pytanie czy wykryte ognisko wirusa ptasiej grypy w Kędzierzynie-Koźlu jest groźne, w pierwszej kolejności nasz gość wskazał na różnicę między „ptasią grypą”… » więcej 2020-02-24, godz. 12:39 Tomasz Halski o tym, że zawód pielęgniarki stał się atrakcyjny, o kształceniu kadr medycznych i współpracy z samorządem… Rektor Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu podpisał z władzami województwa list intencyjny. Celem nawiązanej współpracy jest zapewnienie stałego… » więcej 2020-02-24, godz. 09:58 Janusz Kowalski o trwającej kampanii prezydenckiej, współpracy z samorządami, terminalu w Koźlu i "Wagonówce" W Parlamentarnym Poniedziałku naszym gościem był Janusz Kowalski, wiceminister aktywów państwowych, poseł Zjednoczonej Prawicy. W programie pojawiły się pytania… » więcej 2020-02-21, godz. 14:57 Młodzieżowa Loża Radiowa o niedoszłej reaktywacji portu w Koźlu i początkach kampanii prezydenckiej W Młodzieżowej Loży Radiowej z naszymi gośćmi poruszyliśmy kilka tematów: jeden regionalny, czyli reaktywacja portu w Koźlu, a drugi ogólnokrajowy i kampanijny… » więcej 2020-02-20, godz. 16:46 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Kamilem Bortniczukiem oraz Dariuszem Standerskim W tym tygodniu gośćmi redaktor Magdaleny Ogórek byli Dariusz Standerski, dyrektor programowy Nowej Lewicy, a także Kamil Bortniczuk, wiceminister funduszy i polityki… » więcej 2020-02-20, godz. 15:59 Debata „Pracodawcy, związkowcy – wspólna sprawa” w Loży Radiowej Po godzinie 13.00 przejrzeliśmy podsumowanie działalności w 2019 roku oraz priorytety na 2020 rok jakie wyznaczył sobie Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »