Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Jerzy Naszkiewicz o rozmowach z PKP PLK o linii ...
2019-07-15, 14:05 Autor: Joanna Matlak

Jerzy Naszkiewicz o rozmowach z PKP PLK o linii kolejowej w Głubczycach, otwieranych biurach poselskich i podjętych interwencjach

Jerzy Naszkiewicz o rozmowach z PKP PLK o linii kolejowej w Głubczycach, otwieranych biurach poselskich i podjętych interwencjach
- Podczas moich pierwszych dni w Sejmie umówiłem się z przedstawicielami PLK, kilkoma ministrami i powrót kolei do Głubczyc jest możliwy – powiedział w Loży Radiowej, opolski poseł Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Naszkiewicz.
Nasz gość zwrócił uwagę, że istnieją listy z inwestycjami dotyczącymi uruchomienia linii kolejowej. – Dokładnie są dwie takie listy, bo chodzi o woj. opolskie i woj. śląskie, z tym że tam chodzi o linię Głubczyce – Racibórz, a w opolskim o linię Racławice – Racibórz.

- Dowiedziałem się również, że nie mówimy o jakiejś naprawie tylko całkowitej przebudowie linii, bo jej dzisiejsza zdolność jest żadna i nie pozwala na puszczenie pociągu z żadną prędkością. Ona długo nie była używana i jest tam stara technologia.

Poseł Jerzy Naszkiewicz powiedział, że właściwie trzeba zrobić wszystko od zera. – Przedstawiciele PLK mówili mi jednak, że nie jest to niemożliwe, choć jest to odcinek około 55-kilometrowy i inwestycja jest dosyć kosztowna. Poznałem wstępną kalkulację i nie chce jeszcze przerażać, ale wstępnie potrzebne jest studium wykonalności, które pozwoli sprawdzić jak powinna wyglądać infrastruktura, ocenić stan tego co dzisiaj się tam znajduje i pomysł jak to przełożyć na stan nowoczesny. Ta kwota na początek może porażać i stanowić znaczący problem, ale na kolei powiedzieli mi, że realizowali dużo bardziej kosztowne inwestycje – mówił poseł PiS.

Dodajmy, że Jerzy Naszkiewicz w ubiegły piątek otworzył biuro poselskie w Głubczycach. – To będzie biuro główne, ale inaczej być nie może i będzie też biuro w Opolu i Otmuchowie. Co dalej to jeszcze pomyślimy, bo boję się, że może mi nie starczyć czasu, bo kadencja jest krótka, więc na razie będą 3 biura – mówi poseł PiS.

Jak podkreśla Jerzy Naszkiewicz, biuro w Głubczycach cieszy się dużym zainteresowaniem. – Pracownik etatowy pracuje tam od 9.00 do 14.00, potem pracuje w terenie. Od godziny 15.00 do 16.00 jest przerwa na posiłek i regenerację, a potem od 16.00 do 19.00 w biurze pracują asystenci społeczni i radni, więc w biurze jest możliwość spotkania się nie tylko z posłem, dyrektorem biura, ale też np. z byłymi radnymi, którzy mają duże doświadczenie - mówi Naszkiewicz.

Nasz gość opowiedział też o interwencjach podejmowanych na terenie Głubczyc i powiatu głubczyckiego, o problemach z jakimi zwracają się do niego mieszkańcy i działalność Opolskiego Zespołu Parlamentarnego.

Zobacz także

2019-08-16, godz. 15:05 Violetta Porowska o tym, że listy z kandydatami PiS do Sejmu i Senatu "koszą" przeciwników - Zaskakujących nazwisk, w takim sensie, że „nieznanych” albo nazwisk które są spoza naszego regionu, nie ma. To są wszystko nasze rodzime nazwiska, to osoby, ... » więcej 2019-08-16, godz. 14:22 Artur Kamiński, wiceprezes zarządu w grupie ZAK S.A o żeglowności Odry, znaczeniu logistyki i II Kongresie Żeglugi Śró ... - Modernizacja Odrzańskiej Drogi Wodnej jest dla nas bardzo ważna - powiedział w Loży Radiowej Artur Kamiński, wiceprezes Grupy Azoty ZAK S.A, w Kędzierzynie- ... » więcej 2019-08-14, godz. 14:42 Dominik Pikos o sezonie letnim na turawskich jeziorach i gazyfikacji Turawy - Nasze jeziora to skrajności. Jezioro Średnie jest piękne, czyste i przyciąga wielu turystów i jest Jezioro Duże, niestety bardziej słynne, bo zielone. W tym ... » więcej 2019-08-14, godz. 14:24 Stanisław Rakoczy, lider PSL w regionie o koalicji z Kukizem, planach na kampanię i listach kandydatów - Jest realistą. Ze względu na kalendarz wyborczy narzucony przez termin wyborów, czas jest krótki trzeba sprawnych struktur, żeby zebrać podpisy - powiedział ... » więcej 2019-08-13, godz. 14:41 Arkadiusz Wiśniewski o Cieplaku, centrum przesiadkowym, drugim ratuszu, lotnisku w Opolu i wizycie w Rosji - Rusza rozbiórka "Cieplaka". Wielkiego "bum" nie będzie, w pobliżu jest szpital, więc zrezygnowaliśmy z eksplozji - powiedział w Loży Radiowej Arkadiusz Wiśn ... » więcej 2019-08-13, godz. 14:28 Piotr Woźniak o tym dlaczego nie będzie "jedynką" na opolskiej liście Lewicy, o tym co jednoczy koalicję i programie w ... - Koalicje polegają na tym, że trzeba w pewnych momentach ustąpić - powiedział w Loży Radiowej Piotr Woźniak, przewodniczący SLD w regionie pytany o to, czy m ... » więcej 2019-08-12, godz. 14:43 Leszek Korzeniowski, poseł PO o tym, że jest dinozaurem, oraz o tym jak młodzi koledzy radzą sobie w kampanii wyborczej - Jestem jakby dinozaurem sejmowym, jestem w pierwszej 25-tce najstarszych obecnych parlamentarzystów będących nieprzerwanie od 2001 roku i czas ustąpić pola ... » więcej 2019-08-12, godz. 14:20 Antoni Duda z PiS o swojej aktywności poselskiej, o nowej Marszałek Sejmu i tym, że kampania trwa 4 lata - Dla mnie nie ma czegoś takiego jak „gorąca kampania wyborcza”. My kampanię prowadzimy 4 lata i swoją pracą oraz swoimi działaniami pokazujemy społeczeństwu, ... » więcej 2019-08-09, godz. 14:18 Piotr Paszkiewicz z Przedwiośnia i Jan Zimoch z Młodej Prawicy o koalicjach tworzonych przez ich partie - Działanie Porozumienia w Zjednoczonej Prawicy zdecydowanie wzmocniło nasze struktury - ocenił Jan Zimoch z Młodej Prawicy, czyli młodzieżówki partii Porozum ... » więcej 2019-08-09, godz. 14:16 Marcin Ociepa o swoim starcie w wyborach do Sejmu i politycznym mariażu Kukiz'15 z PSL-em - Jako jedyny minister z naszego województwa mam nieco większe możliwości przekonywania w Warszawie, że Opolszczyzna potrzebuje wsparcia - powiedział w Loży R ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »