Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Jerzy Naszkiewicz o rozmowach z PKP PLK o linii kolejowej…
2019-07-15, 14:05 Autor: Joanna Matlak

Jerzy Naszkiewicz o rozmowach z PKP PLK o linii kolejowej w Głubczycach, otwieranych biurach poselskich i podjętych interwencjach

Jerzy Naszkiewicz o rozmowach z PKP PLK o linii kolejowej w Głubczycach, otwieranych biurach poselskich i podjętych interwencjach
- Podczas moich pierwszych dni w Sejmie umówiłem się z przedstawicielami PLK, kilkoma ministrami i powrót kolei do Głubczyc jest możliwy – powiedział w Loży Radiowej, opolski poseł Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Naszkiewicz.
Nasz gość zwrócił uwagę, że istnieją listy z inwestycjami dotyczącymi uruchomienia linii kolejowej. – Dokładnie są dwie takie listy, bo chodzi o woj. opolskie i woj. śląskie, z tym że tam chodzi o linię Głubczyce – Racibórz, a w opolskim o linię Racławice – Racibórz.

- Dowiedziałem się również, że nie mówimy o jakiejś naprawie tylko całkowitej przebudowie linii, bo jej dzisiejsza zdolność jest żadna i nie pozwala na puszczenie pociągu z żadną prędkością. Ona długo nie była używana i jest tam stara technologia.

Poseł Jerzy Naszkiewicz powiedział, że właściwie trzeba zrobić wszystko od zera. – Przedstawiciele PLK mówili mi jednak, że nie jest to niemożliwe, choć jest to odcinek około 55-kilometrowy i inwestycja jest dosyć kosztowna. Poznałem wstępną kalkulację i nie chce jeszcze przerażać, ale wstępnie potrzebne jest studium wykonalności, które pozwoli sprawdzić jak powinna wyglądać infrastruktura, ocenić stan tego co dzisiaj się tam znajduje i pomysł jak to przełożyć na stan nowoczesny. Ta kwota na początek może porażać i stanowić znaczący problem, ale na kolei powiedzieli mi, że realizowali dużo bardziej kosztowne inwestycje – mówił poseł PiS.

Dodajmy, że Jerzy Naszkiewicz w ubiegły piątek otworzył biuro poselskie w Głubczycach. – To będzie biuro główne, ale inaczej być nie może i będzie też biuro w Opolu i Otmuchowie. Co dalej to jeszcze pomyślimy, bo boję się, że może mi nie starczyć czasu, bo kadencja jest krótka, więc na razie będą 3 biura – mówi poseł PiS.

Jak podkreśla Jerzy Naszkiewicz, biuro w Głubczycach cieszy się dużym zainteresowaniem. – Pracownik etatowy pracuje tam od 9.00 do 14.00, potem pracuje w terenie. Od godziny 15.00 do 16.00 jest przerwa na posiłek i regenerację, a potem od 16.00 do 19.00 w biurze pracują asystenci społeczni i radni, więc w biurze jest możliwość spotkania się nie tylko z posłem, dyrektorem biura, ale też np. z byłymi radnymi, którzy mają duże doświadczenie - mówi Naszkiewicz.

Nasz gość opowiedział też o interwencjach podejmowanych na terenie Głubczyc i powiatu głubczyckiego, o problemach z jakimi zwracają się do niego mieszkańcy i działalność Opolskiego Zespołu Parlamentarnego.

Zobacz także

2020-07-10, godz. 15:52 WYBORY 2020: Młodzieżowa LR o kandydatach, przepływach elektoratów i kampanii wyborczej Spore różnice zdań wśród młodych z różnych opcji politycznych. » więcej 2020-07-10, godz. 13:35 WYBORY 2020: Beata Kempa o ostatnich godzinach kampanii i sporach politycznych w Brukseli - To jest już ostatnia prosta, ale każdy głos jest na wagę złota. JA chciałabym, żeby to była kampania kulturalna, ale jest ostra weszła w fazę brutalności, a… » więcej 2020-07-09, godz. 14:22 Debata "Wspólna sprawa" (09.07.2020): O bezrobociu i kondycji polskiej i opolskiej gospodarki W naszej debacie udział wzięli związkowcy, przedstawiciel ZUS oraz ekonomista i biznesmen. » więcej 2020-07-09, godz. 12:26 Małgorzata Jarosińska - Jedynak o programie "Mosty dla regionów" i wykorzystaniu funduszy unijnych - Rządowy program „Mosty dla regionów” jest finansowany z budżetu państwa, to prawie 2,3 mld złotych na opracowanie dokumentacji, czyli tego pierwszego etapu do… » więcej 2020-07-09, godz. 11:22 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Violettą Porowską Przed nami II tura wyborów prezydenckich; do urn pójdziemy już 12 lipca, w niedzielę. Przypomnijmy, w I turze wyborów prezydenckich Andrzej Duda zdobył 43% głosów… » więcej 2020-07-08, godz. 14:28 WYBORY 2020: Antoni Konopka o wyniku kandydata PSL-u, pozycji Polski w UE - Wybory prezydenckie dla PSL-u i naszych kandydatów zawsze były trudne - stwierdził Antoni Konopka, wicemarszałek województwa z Polskiego Stronnictwa Opolski… » więcej 2020-07-07, godz. 15:46 Piotr Moc o propozycjach dla słuchaczy w ramach letniej ramówki Radia Opole - Rozpoczęliśmy 6 lipca i zmieniła się u nas choćby muzyka, chcieliśmy żeby słuchacze odpoczęli od tej ciężkiej atmosfery jaką mieliśmy przez pandemię - powiedział… » więcej 2020-07-07, godz. 15:44 WYBORY 2020: Bartłomiej Czuchnowski o preferencjach wyborczych, programie Konfederacji - Nie ufamy tak naprawdę jednemu, jak i drugiemu kandydatowi - powiedział Bartłomiej Czuchnowski z Konfederacji. – Dlatego pozostawiamy naszym wyborcom decyzję… » więcej 2020-07-07, godz. 15:42 WYBORY 2020: Bartłomiej Machnik o braku bezpośredniej konfrontacji kandydatów na prezydenta - Nie mamy i prawdopodobnie już nie będziemy mieli debaty dwóch kandydatów na prezydenta - stwierdził politolog dr Bartłomiej Machnik . » więcej 2020-07-06, godz. 12:05 WYBORY 2020: Katarzyna Czochara o zasługach prawicy dla Opolszczyzny - Myślę, że to co zrobił prezydent wraz z całą prawicą dla regionu zostanie przez opolan docenione – mówiła w Loży Radiowej Katarzyna Czochara, poseł PiS. » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »