Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Marko Markowski z PiS o aktywności młodzieżówki…
2019-06-14, 14:25 Autor: Joanna Matlak

Marko Markowski z PiS o aktywności młodzieżówki podczas wyborów do PE i planach na jesień

Marko Markowski z PiS o aktywności młodzieżówki podczas wyborów do PE i planach na jesień
- Zaktywizowali się ci, którzy byli naszymi członkami, ale z różnych przyczyn często osobistych, wykazywali mniejszą aktywność. Jednak w wyborach do PE była mobilizacja i aż takiego wysiłku działaczy i członków się nie spodziewałem – mówił w Loży Radiowej Marko Markowski z młodzieżówki PiS, zapytany czy po wygranych wyborach do PE, do młodzieżówki PiS ustawiła się kolejka chętnych.
- Kampania PiS w całym okręgu, także na Dolnym Śląsku była intensywna i dużo bardziej kandydaci PiS byli widoczni niż konkurencja, mam na myśli Koalicję Europejską. Choć trzeba przyznać, że Andrzej Buła był widoczny - dodał Markowski.

Gość Loży Radiowej opowiedział też o zdobywaniu przez PiS coraz większego poparcia z powiatu krapkowickiego, którego Marko Markowski jest mieszkańcem. Choć przypomnijmy, poparcie dla KE w eurowyborach w tym powiecie wyniosło 50,11%, a PiS zdobyło 33,11 % głosów poparcia.

- Te 4999 głosów to jest naprawdę świetny wynik, przecież u nas zawsze przeważała tendencja, aby głosować na Platformę Obywatelską – ocenił Markowski.

Gość Loży Radiowej podkreślał, że działacze PiS ostatnie tygodnie spędzili na oglądaniu, analizowaniu i porównywaniu wyników z różnych komisji. Marko Markowski uważa, że bardzo potrzebny jest bezpośredni kontakt wyborcy z politykiem.

- Ja jestem zwolennikiem tego, żeby robić spotkania z wyborcami, spotykać się w małych miejscowościach, bo duża część polityków skupia się na miastach powiatowych, wojewódzkich, a w małych miejscowościach, sołectwach ludzie cieszą się, że polityk do nich przychodzi i często nie jest nawet istotne z jakiej jest formacji politycznej – mówi Marko Markowski.

Zobacz także

2020-08-03, godz. 15:38 Rajmund Miller o aferze w urzędzie marszałkowskim i o reformie górnictwa - Uważam, że sprawy są do wyjaśnienia, ale nie na moim poziomie – zastrzegł poseł Platformy Obywatelskiej Rajmund Miller. » więcej 2020-07-31, godz. 15:34 Młodzieżówki o Konwencji Stambulskiej i spotkaniu Andrzej Duda - Rafał Trzaskowski Przedstawiciele partyjnych młodzieżówek bardzo różnią się w ocenie możliwości wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej » więcej 2020-07-31, godz. 15:32 Maciej Kalski o stopie bezrobocia i pomocy dla przedsiębiorców - Stopa bezrobocia nam rośnie i porównaniu do lutego tego roku wzrosła o jeden punkt procentowy – przyznał Maciej Kalski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu… » więcej 2020-07-30, godz. 14:51 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" Związkowcy, pracodawcy i ekonomiści o potencjalnych reformach gospodarki oraz o podwyżce płacy minimalnej » więcej 2020-07-30, godz. 14:43 Prosto z Sejmu: Senatorowie Danuta Jazłowiecka i Jerzy Czerwiński o spotkaniu Andrzej Duda - Rafał Trzaskowski - Cieszę się ogromnie, że to spotkanie nastąpiło – tak skomentowała senator Platformy Obywatelskiej Danuta Jazłowiecka spotkanie Andrzej Duda - Rafał… » więcej 2020-07-29, godz. 14:50 Daniel Puciato o perspektywach branży turystycznej - Wierzę, że turystyka się odrodzi - podkreślił dr hab. Daniel Puciato – wykładowca w Wyższej Szkole Bankowej oraz Politechnice Opolskiej. » więcej 2020-07-29, godz. 14:06 Jan Strzeżek o nowej akcji Młodej Prawicy skierowanej do rówieśników - Jeżeli spojrzymy na potężny segregator w naszym biurze w Warszawie, to deklaracji mamy około 500 – powiedział o liczebności swojej organizacji Jan Strzeżek… » więcej 2020-07-28, godz. 14:24 Dariusz Krawiec o tym, czy umiemy pływać i jak zachowujemy się nad wodą - W tym roku w naszym regionie nie było przypadku utonięcia - zastrzegł Dariusz Krawiec, wiceprezes Zarządu Okręgowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Rat… » więcej 2020-07-28, godz. 14:02 Aleksandra Czechowska o porzuconych i maltretowanych psach - Zwierzęta zdecydowanie bardziej odczuwają wysoką temperaturę od ludzi - zastrzegła Aleksandra Czechowska z Towarzystwa Ochrony Zwierząt. » więcej 2020-07-28, godz. 18:33 Kamil Bortniczuk o rezultatach szczytu unijnego - Tutaj nie ma nad czym debatować, bo przemawiają przede wszystkim liczby - ocenił sukces na szycie unijnym poseł Porozumienia Kamil Bortniczuk. » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »