Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Martyna Nakonieczny o raporcie na temat stanu naszego…
2019-06-11, 12:45 Autor: Marek Świercz

Martyna Nakonieczny o raporcie na temat stanu naszego województwa, o którym sejmik będzie dyskutował za tydzień

Martyna Nakonieczny o raporcie na temat stanu naszego województwa, o którym sejmik będzie dyskutował za tydzień
- W programie tej ostatniej przed wakacjami sesji bardzo ważny dokument: przygotowany po raz pierwszy raport na temat stanu województwa opolskiego i debata nad nim a potem absolutorium - mówiła w Loży Radiowej Martyna Nakonieczny, przewodnicząca klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Opolskiego. Dodajmy, że a absolutoryjna sesja ma się odbyć we wtorek 18 czerwca.
Nasz gość mówi, że ustawodawca zobowiązał samorządy, by w tym roku po raz pierwszy przygotowały zbiorczą informację na temat tego, co działo się w regionie w minionym roku. Ale ponieważ jest to pierwszy taki dokument, samorządy zwykle sięgają głębiej w przeszłość i na potrzeby raportu sprawdzają także, jak udało się zrealizować zaplanowane wcześniej strategiczne cele.

- To jest bardzo dobre rozwiązanie, bo pozwala nam się zorientować, co się w minionym roku udało, a co nie - mówi Nakonieczny. - Zapewne na własne potrzeby urzędnicy już wcześniej przygotowywali takie raporty na potrzeby swoje i przełożonych, ale nie były one upubliczniane. Ten raport i wszystkie następne będą powszechnie dostępne i może się z nimi zapoznać każdy, może też zgłosić swoje uwagi i wziąć udział w debacie nad raportem, o ile zbierze dostateczną liczbę podpisów.

Zdaniem naszego gościa, raport przygotowany przez urząd marszałkowski jest technicznie klarowny i daje czytelny obraz kondycji regionu.

- Ale jak oceniamy tę kondycję, to już inna sprawa - ocenia. - W raporcie wszystko wygląda bardzo ładnie, mam jednak wrażenie, że rozwój gospodarczy Opolszczyzny, choć oczywiście cieszy, jest raczej zasługą sytuacji gospodarczej w kraju niż działań marszałka i jego służb.

Szefowa klubu radnych PiS zwróciła uwagę na to, że budżet samorządu województwa będzie topniał i za rok będzie na poziomie miasta wielkości Nysy.

- Naprawdę nie wieje optymizmem - ocenia nasz gość.

Zobacz także

2020-07-08, godz. 14:28 WYBORY 2020: Antoni Konopka o wyniku kandydata PSL-u, pozycji Polski w UE - Wybory prezydenckie dla PSL-u i naszych kandydatów zawsze były trudne - stwierdził Antoni Konopka, wicemarszałek województwa z Polskiego Stronnictwa Opolski… » więcej 2020-07-07, godz. 15:46 Piotr Moc o propozycjach dla słuchaczy w ramach letniej ramówki Radia Opole - Rozpoczęliśmy 6 lipca i zmieniła się u nas choćby muzyka, chcieliśmy żeby słuchacze odpoczęli od tej ciężkiej atmosfery jaką mieliśmy przez pandemię - powiedział… » więcej 2020-07-07, godz. 15:44 WYBORY 2020: Bartłomiej Czuchnowski o preferencjach wyborczych, programie Konfederacji - Nie ufamy tak naprawdę jednemu, jak i drugiemu kandydatowi - powiedział Bartłomiej Czuchnowski z Konfederacji. – Dlatego pozostawiamy naszym wyborcom decyzję… » więcej 2020-07-07, godz. 15:42 WYBORY 2020: Bartłomiej Machnik o braku bezpośredniej konfrontacji kandydatów na prezydenta - Nie mamy i prawdopodobnie już nie będziemy mieli debaty dwóch kandydatów na prezydenta - stwierdził politolog dr Bartłomiej Machnik . » więcej 2020-07-06, godz. 12:05 WYBORY 2020: Katarzyna Czochara o zasługach prawicy dla Opolszczyzny - Myślę, że to co zrobił prezydent wraz z całą prawicą dla regionu zostanie przez opolan docenione – mówiła w Loży Radiowej Katarzyna Czochara, poseł PiS. » więcej 2020-07-06, godz. 12:01 Beniamin Godyla o tym, że Rafał Trzaskowski upomina się o samorządy i przypomina o bonie turystycznym - Na spotkaniu było wielu zainteresowanych, obyło się bez zakłóceń. Wiemy jak głosował Kędzierzyn–Koźle. To drugie miasto po Opolu, które poparło Rafała Trzaskowskiego… » więcej 2020-07-06, godz. 11:58 WYBORY 2020: Janusz Kowalski o walce z zanieczyszczeniem powietrza, hipokryzji Rafała Trzaskowskiego - Jeżeli system handlu emisjami nie zostanie zreformowany, to od 1 stycznia przyszłego roku odbiorców ciepła i energii elektrycznej czekają znaczne podwyżki cen… » więcej 2020-07-06, godz. 11:50 WYBORY 2020: Rajmund Miller o zaletach Rafała Trzaskowskiego, programie wyborczym - Rafał Trzaskowski jest na wszystkich spotkaniach wyborczych wiarygodny - ocenił poseł Platformy Obywatelskiej Rajmund Miller. » więcej 2020-07-03, godz. 14:23 WYBORY 2020: Michał Kalinowski o wyniku Roberta Biedronia i lewicowości Platformy Obywatelskiej - Wynik na pewno mógłby być lepszy - przyznał Michał Kalinowski z Lewicy, oceniając wynik wyborczy Roberta Biedronia. » więcej 2020-07-03, godz. 14:14 WYBORY 2020: Fabian Pszon o wyniku Andrzeja Dudy i stosunkach z Mniejszością Niemiecką - Pierwsza tura na pewno była bardzo emocjonująca – ocenił Fabian Pszon z Soilidarnej Polski. Między innymi ze względu na wysoką frekwencję. » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »