Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Katarzyna Czochara, Joanna Czochara i Mieczysław…
2019-04-15, 14:34 Autor: Marek Świercz

Katarzyna Czochara, Joanna Czochara i Mieczysław Partyczny o programie tegorocznego Święta Flagi w Moszczance

Katarzyna Czochara, Joanna Czochara i Mieczysław Partyczny o programie tegorocznego Święta Flagi w Moszczance
- Tegoroczne Święto Flagi w Moszczance będzie miało charakter wyjątkowy. Otrzymaliśmy narodowy patronat prezydenta RP Andrzeja Dudy i honorowy patronat premiera Mateusza Morawieckiego - mówili w Loży Radiowej posłanka PiS Katarzyna Czochara, radna PiS Joanna Czochara (skarbnik Stowarzyszenia Miłośników Wsi Moszczanka) oraz sołtys Mieczysław Partyczny (przewodniczący tegoż stowarzyszenia), którzy od kilkunastu lat obchodzą w rodzinne wiosce, z roku na rok coraz huczniej, Wojewódzkiego Święto Flagi.
Nasi gości zjawili się w programie już teraz, na dwa tygodnie przed uroczystościami, bo już teraz znany jest program artystyczny wydarzenia. Ciekawostką jest młodzieżowa góralska grupa Mała Armia Janosika, do której należy, uwaga, 140 młodych artystów! Główną gwiazdą jest znany i lubiany przez amatorów uduchowionej muzyki Piotr Rubik.

- A ponieważ mamy 40. rocznicę pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, nasi goście zadbają o to, by w repertuarze nie zabrakło wątków papieskich - mówi posłanka Czochara.

A ponieważ święto ma także festynowy finał, nie zabraknie artysty, który może nie wszystkim przypada do gustu, ale na pewno potrafi poderwać ludzi do zabawy - to Zenon Martyniuk.

- To jest ogromne przedsięwzięcie, także logistyczne. W minionym roku do Moszczanki, którą zamieszkuje na co dzień 1 118 osób, przyjechało ponad 12 tysięcy gości. I nikomu nic się nie stało, nie było żadnych wypadków, żadnych ekscesów - mówi sołtys Partyczny. - W tym roku jest nieco trudniej, bo po zdarzeniach w Gdańsku trzeba było wzmocnić ochronę.

O zabezpieczenie finansowe dba Joanna Czochara, która pisze jeden projekt za drugim i zasypuje pismami potencjalnych sponsorów. W tym roku, jak się okazuje, w roli niemal współorganizatora występuje nowy burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak.

Katarzyna Czochara przypomniała w programie także swoje intensywne zabiegi na rzecz wpisania do budżetu państwa pieniędzy na dokumentację trzech obwodnic: Brzegu (z mostem), Prudnika i Strzelec Opolskich.

Zobacz także

2020-02-26, godz. 11:24 Maciej Siek o likwidowaniu szkół w województwie, ofertach pracy dla nauczycieli i feriach zimowych - Jeszcze formalnego wniosku o opinię nie mamy, więc trudno powiedzieć jaka ona będzie, natomiast my musimy przeprowadzić cała procedurę pod względem formalnym… » więcej 2020-02-25, godz. 14:10 Martyna Nakonieczny o sprzeciwie sejmikowych radnych PiS wobec likwidacji "medyczniaka" w Kędzierzynie-Koźlu i wątpliwościach… Przewodnicząca klubu radnych PiS w sejmiku województwa, czyli opozycyjnego klubu przyszła do naszego studia prosto z sesji, na której dyskutowano m.in. o zamiarze… » więcej 2020-02-25, godz. 13:40 Wacław Bortnik o skali zagrożenia grypą ptaków oraz koronawirusem Na pytanie czy wykryte ognisko wirusa ptasiej grypy w Kędzierzynie-Koźlu jest groźne, w pierwszej kolejności nasz gość wskazał na różnicę między „ptasią grypą”… » więcej 2020-02-24, godz. 12:39 Tomasz Halski o tym, że zawód pielęgniarki stał się atrakcyjny, o kształceniu kadr medycznych i współpracy z samorządem… Rektor Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu podpisał z władzami województwa list intencyjny. Celem nawiązanej współpracy jest zapewnienie stałego… » więcej 2020-02-24, godz. 09:58 Janusz Kowalski o trwającej kampanii prezydenckiej, współpracy z samorządami, terminalu w Koźlu i "Wagonówce" W Parlamentarnym Poniedziałku naszym gościem był Janusz Kowalski, wiceminister aktywów państwowych, poseł Zjednoczonej Prawicy. W programie pojawiły się pytania… » więcej 2020-02-21, godz. 14:57 Młodzieżowa Loża Radiowa o niedoszłej reaktywacji portu w Koźlu i początkach kampanii prezydenckiej W Młodzieżowej Loży Radiowej z naszymi gośćmi poruszyliśmy kilka tematów: jeden regionalny, czyli reaktywacja portu w Koźlu, a drugi ogólnokrajowy i kampanijny… » więcej 2020-02-20, godz. 16:46 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Kamilem Bortniczukiem oraz Dariuszem Standerskim W tym tygodniu gośćmi redaktor Magdaleny Ogórek byli Dariusz Standerski, dyrektor programowy Nowej Lewicy, a także Kamil Bortniczuk, wiceminister funduszy i polityki… » więcej 2020-02-20, godz. 15:59 Debata „Pracodawcy, związkowcy – wspólna sprawa” w Loży Radiowej Po godzinie 13.00 przejrzeliśmy podsumowanie działalności w 2019 roku oraz priorytety na 2020 rok jakie wyznaczył sobie Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców… » więcej 2020-02-19, godz. 13:33 Andrzej Buła o Marszałkowskiej Inicjatywie Sołeckiej, trwających konkursach i początku kampanii wyborczej - Po raz kolejny nasi mieszkańcy udowodnili, że można na nich liczyć - mówił w Loży Radiowej Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego. » więcej 2020-02-18, godz. 14:38 Michał Ostapiuk, autor wydanej przez IPN książki "Komendant „Bury”. Biografia kpt. Romualda Adama Rajsa „Burego”" Gościem Loży Radiowej był Michał Ostapiuk, autor najpopularniejszej książki IPN w roku 2019 pt." Komendant "Bury" - Biografia kpt. Romualda Adama Rajsa "Burego"… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »