Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Katarzyna Czochara, Joanna Czochara i Mieczysław ...
2019-04-15, 14:34 Autor: Marek Świercz

Katarzyna Czochara, Joanna Czochara i Mieczysław Partyczny o programie tegorocznego Święta Flagi w Moszczance

Katarzyna Czochara, Joanna Czochara i Mieczysław Partyczny o programie tegorocznego Święta Flagi w Moszczance
- Tegoroczne Święto Flagi w Moszczance będzie miało charakter wyjątkowy. Otrzymaliśmy narodowy patronat prezydenta RP Andrzeja Dudy i honorowy patronat premiera Mateusza Morawieckiego - mówili w Loży Radiowej posłanka PiS Katarzyna Czochara, radna PiS Joanna Czochara (skarbnik Stowarzyszenia Miłośników Wsi Moszczanka) oraz sołtys Mieczysław Partyczny (przewodniczący tegoż stowarzyszenia), którzy od kilkunastu lat obchodzą w rodzinne wiosce, z roku na rok coraz huczniej, Wojewódzkiego Święto Flagi.
Nasi gości zjawili się w programie już teraz, na dwa tygodnie przed uroczystościami, bo już teraz znany jest program artystyczny wydarzenia. Ciekawostką jest młodzieżowa góralska grupa Mała Armia Janosika, do której należy, uwaga, 140 młodych artystów! Główną gwiazdą jest znany i lubiany przez amatorów uduchowionej muzyki Piotr Rubik.

- A ponieważ mamy 40. rocznicę pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, nasi goście zadbają o to, by w repertuarze nie zabrakło wątków papieskich - mówi posłanka Czochara.

A ponieważ święto ma także festynowy finał, nie zabraknie artysty, który może nie wszystkim przypada do gustu, ale na pewno potrafi poderwać ludzi do zabawy - to Zenon Martyniuk.

- To jest ogromne przedsięwzięcie, także logistyczne. W minionym roku do Moszczanki, którą zamieszkuje na co dzień 1 118 osób, przyjechało ponad 12 tysięcy gości. I nikomu nic się nie stało, nie było żadnych wypadków, żadnych ekscesów - mówi sołtys Partyczny. - W tym roku jest nieco trudniej, bo po zdarzeniach w Gdańsku trzeba było wzmocnić ochronę.

O zabezpieczenie finansowe dba Joanna Czochara, która pisze jeden projekt za drugim i zasypuje pismami potencjalnych sponsorów. W tym roku, jak się okazuje, w roli niemal współorganizatora występuje nowy burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak.

Katarzyna Czochara przypomniała w programie także swoje intensywne zabiegi na rzecz wpisania do budżetu państwa pieniędzy na dokumentację trzech obwodnic: Brzegu (z mostem), Prudnika i Strzelec Opolskich.

Zobacz także

2019-04-19, godz. 14:11 Radosław Majgier z młodzieżówki Kukiz'15 o jej działalności i planach - Nasza młodzieżówka jest liczna, ciągle zgłaszają się nowe osoby - powiedział w Młodzieżowej Loży Radiowej Radosław Majgier z młodzieżówki Kukiz'15. Różnimy ... » więcej 2019-04-19, godz. 15:18 St. aspirant Karol Brandys i nadkomisarz Hubert Adamek o tym, jak nie dać się naciąć na oszustwo "na wnuczka" - Oszustwa "na wnuczka" to wciąż poważny problem. W zeszłym roku w naszym województwie kilkanaście osób zostało oszukanych w sumie na milion złotych. W pierws ... » więcej 2019-04-18, godz. 14:43 WSPÓLNA SPRAWA Czy warto przeprowadzać test przedsiębiorcy, czyli powszechną lustrację samozatrudnionych? Na polskim rynku pracy mamy problem z tzw. samozatrudnieniem i warto byłoby sprawie przyjrzeć się bliżej, ale proponowany przez resort finansów test przedsięb ... » więcej 2019-04-18, godz. 14:30 Adrian Czubak, wojewoda opolski o strajku nauczycieli, obwodnicy Brzegu, programie Niepodległa i strajku pracowników s ... - Chciałem bardzo gorąco podziękować panu kuratorowi oświaty, bo wykonał wspaniałą pracę. Dziękuję też serdecznie i gorąco wszystkim osobom, które pomogły prz ... » więcej 2019-04-17, godz. 13:59 EUROWYBORY Rafał Tkacz o tym, kto walczy o mandat europosła w naszym okręgu - Gdybyśmy rozmawiali we wtorek wieczorem, to powiedziałbym, że mamy w naszym okręgu sześć zarejestrowanych komitetów i 60 kandydatów. Ale wczoraj późnym wiec ... » więcej 2019-04-16, godz. 15:07 Dr Barbara Radecka o certyfikacie dla Opolskiego Centrum Onkologii, roli pracownika niemedycznego w procesie leczenia ... Opolskie Centrum Onkologii otrzymała certyfikat potwierdzający jakość usług w zakresie leczenia chorób piersi, Certyfikat przyznaje niezależna komisja Międzyn ... » więcej 2019-04-16, godz. 14:09 Piotr Wach, radny sejmiku o sytuacji na rynku pracy w regionie oraz kondycji opolskiej branży turystycznej - Coraz większa grupa przedsiębiorców w województwie opolskim może borykać się z brakiem rąk do pracy - powiedział w Loży Radiowej Piotr Wach, przewodniczący ... » więcej 2019-04-15, godz. 14:37 Tomasz Kostuś o grze o tron szefa PO w regionie, strajku nauczycieli i sondażach poparcia przed wyborami - Prawdziwa gra o tron jest w PiS - powiedział w Loży Radiowej Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej, pytany o to, czy w opolskich strukturach partii b ... » więcej 2019-04-12, godz. 14:00 EUROWYBORY Krzysztof Śmiszek o tym, że Wiosna ma się dobrze i chce więcej Europy w Polsce - Pogłoski o śmierci Wiosny są stanowczo przedwczesne. Ostatni sondaż daje nam 12 procent poparcia w wyborach do polskiego parlamentu - mówił w Loży Radiowej ... » więcej 2019-04-12, godz. 13:00 Tobiasz Gajda o tym, dlaczego porzucił Nowoczesną na rzecz Platformy Obywatelskiej - To mój wybór, którego dokonałem, bo chciałem działać mocniej, bardziej intensywnie, na rzecz młodego środowiska. Dokonałem go też trochę na przekór nastrojo ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »