Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » EUROWYBORY Krzysztof Śmiszek o tym, że Wiosna ma…
2019-04-12, 14:00 Autor: Marek Świercz

EUROWYBORY Krzysztof Śmiszek o tym, że Wiosna ma się dobrze i chce więcej Europy w Polsce

Krzysztof Śmiszek o tym, że Wiosna ma się dobrze i chce więcej Europy w Polsce
- Pogłoski o śmierci Wiosny są stanowczo przedwczesne. Ostatni sondaż daje nam 12 procent poparcia w wyborach do polskiego parlamentu - mówił w Loży Radiowej Krzysztof Śmiszek, który w okręgu opolsko-dolnośląskim będzie na pierwszym miejscy listy Wiosny Roberta Biedronia. - I nawet jeśli inne sondaże mówią, że w tym okręgu mamy 7 procent poparcia, to naprawdę życzyłbym innym partiom, które powstały raptem kilka tygodni temu, by miały takie poparcie. Uważam, że Polacy mają dość partyjnego duopolu i oczekują na nową ofertę polityczną - dodał.
Nasz gość podpisał się także pod złośliwym stwierdzeniem Biedronia, że ostatnia konwencja programowa Koalicji Europejskiej była zwykłym "laniem wody".

- Nie usłyszałem tam niczego nowego. Dwa hasła były powtarzane i odmieniane przez wszystkie przypadki: polexit i antypis. I nic innego - stwierdził Śmiszek.

Nasz gość przekonuje, że to Wiosna ma mocny proeuropejski program.

- Nasze hasło to: Europa dla Ciebie. My twierdzimy, że jesteśmy europejskimi fundamentalistami, uważamy, że unia może nam pomóc w rozwiązaniu codziennych problemów - tłumaczy. - Przykład? Ujednolicenie standardów opieki zdrowotnej. Dlaczego opieka medyczna w Polsce jest gorsza niż w innych krajach europejskich? Chcielibyśmy także, by w okresie wakacyjnym osoby do 26. roku życia mogły podróżować po Europie pociągami za darmo, by móc poznawać inne kultury.

Zapytaliśmy Śmiszka o jego postulat, by za homofobię karać nawet więzieniem.

- To nie mój postulat, taka deklaracja została złożona przez ten rząd - ripostował. - Chodzi oczywiście o przypadki skrajne, na przykład pobicie z powodu orientacji seksualnej. Takie przestępstwa powinny być karane na takich samych zasadach jak agresja na tle nienawiści rasowej. To we współczesnym świecie standard - przekonuje.

Zobacz także

2020-06-05, godz. 14:19 Konrad Müller o rocznicy obrony województwa i spotkaniu Mniejszości Niemieckiej z Szymonem Hołownią » więcej 2020-06-05, godz. 14:15 Dorota Symonides o zakusach władzy na likwidację województwa, oporze mieszkańców i wspólnym froncie - To nas strasznie poruszyło – wspomina prof. Dorota Symonides przecieki z komisji sejmowych i z rządu w sprawie likwidacji Opolszczyzny. » więcej 2020-06-05, godz. 14:08 Janusz Wójcik u otworzeniu OKOP-u, protestach i jedności opolan - Słyszałem obietnice parlamentarzystów, że nie będzie tak źle – tak okres poprzedzający protesty opolan wobec zakusów na likwidację województwa wspomina Janusz… » więcej 2020-06-04, godz. 13:22 Piotr Pancześnik i Grzegorz Adamczyk o sytuacji na rynku pracy, dodatku solidarnościowym i innych działaniach osłonowy… - To jest osłona socjalna dla tych, których dotknęła epidemia koronawirusa i mogą mieć problem ze znalezieniem pracy – tak ocenił dodatek solidarnościowy Piotr… » więcej 2020-06-04, godz. 11:26 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Markiem Gróbarczykiem, ministrem gospodarki morskiej i żeglugi… Gościem Magdaleny Ogórek był w tym tygodniu Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Wśród tematów: przekop Mierzei Wiślanej i znaczenie… » więcej 2020-06-03, godz. 13:26 Jarosław Kielar o wyborach, stratach budżetu gminy z powodu pandemii, inwestycjach - Problemy są nadal i nie ma co tego ukrywać, bo wszystko dzieje się zbyt szybko – powiedział Jarosław Kielar, burmistrz Kluczborka odpowiadając na pytanie o stosunek… » więcej 2020-06-02, godz. 09:48 Iwona Sobania o zadłużeniu Byczyny, perspektywach rozwoju gminy - Nikt nie chciał się podjąć trudu wyprowadzenia gminy z tej trudnej sytuacji – zastrzegła Iwona Sobania, burmistrz Byczyny, tłumacząc fakt zabiegania o to trudne… » więcej 2020-06-02, godz. 09:43 Jolanta Moroń-Świerszcz o trudnych chwilach w DPS-ie w Jakubowicach - Horror zaczął się 19 kwietnia, kiedy ogłoszono kwarantannę - mówiła dr Jolanta Moroń- Świerszcz, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Jakubowicach, która w Loży… » więcej 2020-06-01, godz. 13:54 Tomasz Kostuś o dacie wyborów i obietnicach prezydenta - Wszystko wskazuje na to i ja jestem o tym przekonany, że wybory odbędą się 28 czerwca – powiedział w Loży Radiowej poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Kost… » więcej 2020-06-01, godz. 13:54 Marcin Ociepa o pracach w senacie ws. wyborów prezydenckich i zarzutach wobec ministra Szumowskiego - Z nadzieją patrzę na pracę w senacie i mam nadzieję, że senat stanie na wysokości zadania, bo dziś mamy poważne wyzwanie czyli skrzyżowanie pandemii i końcówkę… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »