Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Loża Radiowa (rozmowy w latach 2014 - 2021) » EUROWYBORY Sławomir Kłosowski, europoseł PiS o…
2019-03-27, 12:57 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

EUROWYBORY Sławomir Kłosowski, europoseł PiS o ACTA 2, polskim sektorze transportowym i swojej poprawce wniesionej do prawa unijnego, która, jeśli zostanie przyjęta, umożliwi finansowanie infrastruktury gazowej

Sławomir Kłosowski o ACTA 2
- Niestety ACTA 2 zostało przegłosowane - powiedział w Loży Radiowej Sławomir Kłosowski europoseł PiS. - Było to, według gazety Frankfurter Allgemeine Zeitung, swego rodzaju porozumienie pomiędzy Niemcami a Francją. Francja poparła ACTA 2 w zamian za gwarancję braku sprzeciwu dla budowy Nord Stream 2. Internauci stracą możliwość wolnego wypowiadania się i korzystania z internetu. Tego typu interesy załatwiane kosztem dostępu do internetu nie powinno mieć miejsca - uważa europoseł Kłosowski.
- To oburzające, że coś takiego ma miejsce w Europie, powołującej się na standardy i wszelkie możliwe wartości, które są potem spychane na margines - mówił gość Loży Radiowej.
Sławomir Kłosowski powiedział, że zablokowano dyskusję nad poprawkami, które były przygotowane. - W świątyni demokracji odrzucono możliwość głosowania nad poprawkami, które miały złagodzić skutki ograniczeń w korzystaniu z internetu. Nie łudziłbym się, że kraje UE będą miały swobodę, na tym rynku rządzą potentaci. To oni będą decydowali o tym jakie będą filtry i jak będą działały - stwierdził.

Dla użytkownika internetu, zdaniem Sławomira Kłosowskiego, ACTA 2 skutkują jedną wielką dezorganizacją, wieloma znakami zapytania, bo nie wiadomo jak będzie z linkowaniem treści, czy nie pojawi się za chwilę podatek od linkowania, czy prywatny internauta będzie mógł z tych treści skorzystać lub czy nie przyjdzie do niego faktura za korzystanie z tej treści.
- Nie jestem przeciwnikiem twórców i wydawców, szanuję ich prawa, natomiast jeśli mają oni zastrzeżenia wobec Facebooka i You Tube, niech dochodzą swoich praw w procesach cywilnych.

Rozmawialiśmy także o kwestii delegowania pracowników w transporcie.
- Mamy promyk nadziej dlatego, że okazało się że prezydium PE wycofało z głosowań pakiet mobilności, czyli dyrektywę, która miała uderzyć w Polski sektor transportowy. Mam nadzieję, że zostało to odłożone na kolejną kadencję Parlamentu Europejskiego - powiedział europoseł Kłosowski. - Polski sektor transportowy jest ogromnym konkurentem dla transportu niemieckiego i francuskiego. Oby tak się stało, że PE przestanie zajmować się szkodzeniem polskiemu transportowi - dodał.

Kolejną sprawą, jaką zajmie się dzisiaj PE, jest poprawka Sławomira Kłosowskiego dotycząca funduszu regionalnego i funduszu spójności. Jej przyjęcie umożliwiłoby finansowanie ze środków europejskich infrastruktury gazowej. - Nie mamy infrastruktury połączeń gazowych północ-południe. Brak finansowania tych połączeń rozprowadzających gaz jest ogromnym utrudnieniem. Jednak niemiecka agencja ochrony środowiska sprzeciwia się, aby jakikolwiek kraj finansował infrastrukturę gazową na swoim terenie. - Niemcy angażują się w Nord Stream 2, czyli im wolno w to się angażować? Znowu mamy podwójne standardy w Unii Europejskiej. Gdybyśmy wprowadzili do Polski więcej gazu i zasilania gazem, odbiłoby się to pozytywnie na jakości powietrza. Walka z zanieczyszczeniem klimatu jest poruszana tylko, kiedy to się opłaca największym państwom.

Głosowanie nad poprawką wniesioną przez europosła Sławomira Kłosowskiego dzisiaj (27.03) po godzinie 17.00

Zobacz także

2021-12-31, godz. 13:15 Piotr Mielec podsumowuje kondycję branży turystycznej i działaność OROT-u » więcej 2021-12-31, godz. 08:50 Piotr Moc o nowej ramówce Radia Opole na 2022 rok: więcej pasm towarzyszących, więcej muzyki i akcja letnia wspólna… - Będzie dużo muzyki, bo słuchacze to lubią. Przekonaliśmy się o tym w ostatnim czasie kiedy zmieniliśmy playlistę, tej przestrzeni muzycznej jest więcej… » więcej 2021-12-30, godz. 12:53 "Pracodawcy, związkowcy, eksperci" radiowa debata o technologii 5G i brakujących rękach do pracy w Norwegii » więcej 2021-12-30, godz. 12:53 "Prosto z sejmu" w Loży radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z publicystą Piotrem Semką COVID-19, media, politycy, internetowy hejt - w dzisiejszym programie redaktor Magdalena Ogórek w rozmowie z publicystą Piotrem Semką ("Do Rzeczy") podsumowali… » więcej 2021-12-30, godz. 09:43 Sebastian Szczurek o Rodzinnym Kapitale Opiekuńczym i zmianach w 500 plus » więcej 2021-12-29, godz. 13:09 Martyna Kolemba o aplikacji edukacyjnej (O)polska Historia - Aplikacja pokazuje dzieje naszego regionu - mówiła w Popołudniowej Loży Radowej Martyna Kolemba Gaschka, rzecznik wojewody opolskiego. » więcej 2021-12-29, godz. 12:57 Piotr Bujak o dofinansowaniu budowy obwodnicy Głogówka ale i problemie związanym z wkładem własnym do inwestycji - Dla nas to historyczna szansa, ale trochę jesteśmy na zakręcie - mówił w samorządowej odsłonie Loży Radiowej Piotr Bujak, burmistrz Głogówka. O środki… » więcej 2021-12-29, godz. 08:57 Dariusz Madera podsumowuje rok pracy szpitala tymczasowego i szczepieniach na COVD-19 - Widzimy, że tych pacjentów po szczepieniach trafia do szpitala tymczasowego bardzo mało - mówił w Porannej Loży Radiowej dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala… » więcej 2021-12-28, godz. 16:11 "Spięcie" - magazyn międzynarodowy Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia. Wśród gości: Sebastian Kaleta, Władysław… » więcej 2021-12-28, godz. 14:11 "Co tam Panie w polityce?" – zapraszają Piotr Gociek i Piotr Moc W ramach audycji Loża Radiowa, jak w każdy wtorek, Piotr Moc i Piotr Gociek analizują najważniejsze wydarzenia w polskiej polityce. O czym dziś w program… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »