Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Marko Markowski i Jarosław Draguć, przedstawicie ...
2019-03-22, 14:15 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Marko Markowski i Jarosław Draguć, przedstawiciele młodzieżówek PiS i PO o strajku nauczycieli, sondażach i Unii Europejskiej

Marko Markowski i Jarosław Draguć, przedstawiciele młodzieżówek PiS i PO o strajku nauczycieli, sondażach i Unii Europejskiej
- Dzieci przede wszystkim martwią się, jak będą wyglądały miejsca w szkołach średnich, bo razem będą dwa roczniki, a miejsc jest tyle samo - powiedział w Młodzieżowej Loży Radiowej Jarosław Draguć z młodzieżówki PO.

- Ja myślę, że stresują się swoimi wynikami i tym jak wypadną, a resztą martwią się i stresują ich rodzice - odpowiedział Marko Markowski młodzieżówki PiS.
Rozmawialiśmy o strajku nauczycieli i tym, co muszą przeżywać teraz uczniowie w związku z zapowiedzianym strajkiem w czasie egzaminów.

Jeśli chodzi o sam strajk nauczycieli to przedstawiciel Stowarzyszenia Młodzi Demokraci (młodzieżówka PO) stwierdził, że strajkowali policjanci, lekarze odchodzili od łóżek i nauczyciele też mają do tego prawo. Zdaniem przedstawiciela Forum Młodych PiS najbardziej kontrowersyjna jest forma protestu, a sam protest nabrał znaczenia politycznego, ponieważ wspierają go politycy Koalicji Obywatelskiej.

Prosiliśmy także o skomentowanie ostatnich sondaży. Przypomnijmy:
IBRIS 41% PiS, 37% KE;
IBP 41% KE, 39% PiS,
Wyniki badań Marcina Paladego: 42% PiS, 37% KO.

- Z moich prywatnych obserwacji sondaży praca, jaką przedstawia Pan Marcin Palade sprawia, żeby patrzeć na jego sondaże. Ale myślę, że najlepszym sondażem są wybory - powiedział Marko Markowski. - Eurowybory nie cieszą się dużą popularnością wyborców - powiedział pytany o to, na ile wynik wyborów do PE będzie miał wpływ na opinię publiczną przed wyborami do polskiego Parlamentu.

- Sondaże się wahają w zależności od tego, kto je robi i wszystko rozstrzygnie się przy urnach. Jeszcze wszystko może się zmienić do wyborów - uważa Jarosław Draguć. - Wybory powinniśmy potraktować poważnie, bo to są nasze sprawy i ważne, żebyśmy mieli dobrych przedstawiciel, którzy będą mogli zawalczyć o sprawy Polski - dodał.

Marko Markowski z FM PiS, powiedział w Loży Radiowej, ze państwa chcą Europy ojczyzn, to powrót do początków UE i nad taką reformą PiS się pochyla.

Jarosław Draguć uważa, że kraje członkowskie UE powinny zacieśniać więź, ale nie chodzi tu o budowanie "superpaństwa", tylko aby być blisko siebie, bo podziały spowodują rozpad Unii Europejskiej.

Zobacz także

2019-04-19, godz. 14:11 Radosław Majgier z młodzieżówki Kukiz'15 o jej działalności i planach - Nasza młodzieżówka jest liczna, ciągle zgłaszają się nowe osoby - powiedział w Młodzieżowej Loży Radiowej Radosław Majgier z młodzieżówki Kukiz'15. Różnimy ... » więcej 2019-04-19, godz. 15:18 St. aspirant Karol Brandys i nadkomisarz Hubert Adamek o tym, jak nie dać się naciąć na oszustwo "na wnuczka" - Oszustwa "na wnuczka" to wciąż poważny problem. W zeszłym roku w naszym województwie kilkanaście osób zostało oszukanych w sumie na milion złotych. W pierws ... » więcej 2019-04-18, godz. 14:43 WSPÓLNA SPRAWA Czy warto przeprowadzać test przedsiębiorcy, czyli powszechną lustrację samozatrudnionych? Na polskim rynku pracy mamy problem z tzw. samozatrudnieniem i warto byłoby sprawie przyjrzeć się bliżej, ale proponowany przez resort finansów test przedsięb ... » więcej 2019-04-18, godz. 14:30 Adrian Czubak, wojewoda opolski o strajku nauczycieli, obwodnicy Brzegu, programie Niepodległa i strajku pracowników s ... - Chciałem bardzo gorąco podziękować panu kuratorowi oświaty, bo wykonał wspaniałą pracę. Dziękuję też serdecznie i gorąco wszystkim osobom, które pomogły prz ... » więcej 2019-04-17, godz. 13:59 EUROWYBORY Rafał Tkacz o tym, kto walczy o mandat europosła w naszym okręgu - Gdybyśmy rozmawiali we wtorek wieczorem, to powiedziałbym, że mamy w naszym okręgu sześć zarejestrowanych komitetów i 60 kandydatów. Ale wczoraj późnym wiec ... » więcej 2019-04-16, godz. 15:07 Dr Barbara Radecka o certyfikacie dla Opolskiego Centrum Onkologii, roli pracownika niemedycznego w procesie leczenia ... Opolskie Centrum Onkologii otrzymała certyfikat potwierdzający jakość usług w zakresie leczenia chorób piersi, Certyfikat przyznaje niezależna komisja Międzyn ... » więcej 2019-04-16, godz. 14:09 Piotr Wach, radny sejmiku o sytuacji na rynku pracy w regionie oraz kondycji opolskiej branży turystycznej - Coraz większa grupa przedsiębiorców w województwie opolskim może borykać się z brakiem rąk do pracy - powiedział w Loży Radiowej Piotr Wach, przewodniczący ... » więcej 2019-04-15, godz. 14:37 Tomasz Kostuś o grze o tron szefa PO w regionie, strajku nauczycieli i sondażach poparcia przed wyborami - Prawdziwa gra o tron jest w PiS - powiedział w Loży Radiowej Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej, pytany o to, czy w opolskich strukturach partii b ... » więcej 2019-04-15, godz. 14:34 Katarzyna Czochara, Joanna Czochara i Mieczysław Partyczny o programie tegorocznego Święta Flagi w Moszczance - Tegoroczne Święto Flagi w Moszczance będzie miało charakter wyjątkowy. Otrzymaliśmy narodowy patronat prezydenta RP Andrzeja Dudy i honorowy patronat premie ... » więcej 2019-04-12, godz. 14:00 EUROWYBORY Krzysztof Śmiszek o tym, że Wiosna ma się dobrze i chce więcej Europy w Polsce - Pogłoski o śmierci Wiosny są stanowczo przedwczesne. Ostatni sondaż daje nam 12 procent poparcia w wyborach do polskiego parlamentu - mówił w Loży Radiowej ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »