Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Marko Markowski i Jarosław Draguć, przedstawiciele…
2019-03-22, 14:15 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Marko Markowski i Jarosław Draguć, przedstawiciele młodzieżówek PiS i PO o strajku nauczycieli, sondażach i Unii Europejskiej

Marko Markowski i Jarosław Draguć, przedstawiciele młodzieżówek PiS i PO o strajku nauczycieli, sondażach i Unii Europejskiej
- Dzieci przede wszystkim martwią się, jak będą wyglądały miejsca w szkołach średnich, bo razem będą dwa roczniki, a miejsc jest tyle samo - powiedział w Młodzieżowej Loży Radiowej Jarosław Draguć z młodzieżówki PO.

- Ja myślę, że stresują się swoimi wynikami i tym jak wypadną, a resztą martwią się i stresują ich rodzice - odpowiedział Marko Markowski młodzieżówki PiS.
Rozmawialiśmy o strajku nauczycieli i tym, co muszą przeżywać teraz uczniowie w związku z zapowiedzianym strajkiem w czasie egzaminów.

Jeśli chodzi o sam strajk nauczycieli to przedstawiciel Stowarzyszenia Młodzi Demokraci (młodzieżówka PO) stwierdził, że strajkowali policjanci, lekarze odchodzili od łóżek i nauczyciele też mają do tego prawo. Zdaniem przedstawiciela Forum Młodych PiS najbardziej kontrowersyjna jest forma protestu, a sam protest nabrał znaczenia politycznego, ponieważ wspierają go politycy Koalicji Obywatelskiej.

Prosiliśmy także o skomentowanie ostatnich sondaży. Przypomnijmy:
IBRIS 41% PiS, 37% KE;
IBP 41% KE, 39% PiS,
Wyniki badań Marcina Paladego: 42% PiS, 37% KO.

- Z moich prywatnych obserwacji sondaży praca, jaką przedstawia Pan Marcin Palade sprawia, żeby patrzeć na jego sondaże. Ale myślę, że najlepszym sondażem są wybory - powiedział Marko Markowski. - Eurowybory nie cieszą się dużą popularnością wyborców - powiedział pytany o to, na ile wynik wyborów do PE będzie miał wpływ na opinię publiczną przed wyborami do polskiego Parlamentu.

- Sondaże się wahają w zależności od tego, kto je robi i wszystko rozstrzygnie się przy urnach. Jeszcze wszystko może się zmienić do wyborów - uważa Jarosław Draguć. - Wybory powinniśmy potraktować poważnie, bo to są nasze sprawy i ważne, żebyśmy mieli dobrych przedstawiciel, którzy będą mogli zawalczyć o sprawy Polski - dodał.

Marko Markowski z FM PiS, powiedział w Loży Radiowej, ze państwa chcą Europy ojczyzn, to powrót do początków UE i nad taką reformą PiS się pochyla.

Jarosław Draguć uważa, że kraje członkowskie UE powinny zacieśniać więź, ale nie chodzi tu o budowanie "superpaństwa", tylko aby być blisko siebie, bo podziały spowodują rozpad Unii Europejskiej.

Zobacz także

2021-01-19, godz. 19:10 Violetta Porowska, posłanka PiS o krytyce rządu ze strony opozycji oraz pomysłach Koalicji Obywatelskiej wsparcia dla… - Platforma Obywatelska, opozycja zachowuje się tak, jakby to, co się dzisiaj dzieje w Polsce i na świecie to jest stan, który został wydumany, wymyślony… » więcej 2021-01-19, godz. 19:05 Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej o projekcie ustawy wspierającej przedsiębiorców i działaniach rządu Opolscy parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej przedstawili projekt ustawy pomocowej dla przedsiębiorców, którzy utracili dochody i borykają się z finansowymi… » więcej 2021-01-19, godz. 13:10 Cykl "Co tam Panie w polityce?" - zapraszają Piotr Gociek i Piotr Moc! W dzisiejszym (19.01) wydaniu cyklu "Co tam Panie w polityce?" Piotr Gociek i Piotr Moc między innymi o...losach trenera kadry narodowej piłkarzy, które okazały… » więcej 2021-01-19, godz. 09:49 Dr Andrzej Mazur o pracy w szpitalu w czasie pandemii i tym dlaczego szczepienie przeciwko covid-19 jest konieczne - Z tego co obserwuję znaczna część seniorów jest zainteresowana szczepieniem. Oczywiście jest wiele osób pośród nich, którzy maja wątpliwości, są… » więcej 2021-01-18, godz. 19:27 Edward Szupryczyński, burmistrz Głuchołaz o sytuacji gminy i branży turystycznej w Górach Opawskich W gminie Głuchołazy jest najwięcej na Opolszczyźnie domów wczasowych. Z powodu obostrzeń COVID-19 takie obiekty turystyczne są zamknięte. Ma to reperkusje… » więcej 2021-01-18, godz. 18:41 Jerzy Czerwiński, senator Prawa i Sprawiedliwości komentuje sytuację swojego ugrupowania oraz działania opozycji p… - PiS zarówno na Opolszczyźnie, jak i w skali kraju ma najlepsze wyniki i rosnące poparcie wyborców. Nikt ci tyle nie da, ile Platforma Obywatelska może obiecać… » więcej 2021-01-18, godz. 14:57 Ryszard Galla o przedsiębiorcach podczas lockdownu, Radzie Wolności Słowa, projekcie mandatowym i nowym przewodniczącym… - Sytuacja na pewno jest trudna dla rządzących, ale jeszcze trudniejsza jest dla przedsiębiorców i nas wszystkich. Powinismy szukać, a szczególnie rząd… » więcej 2021-01-18, godz. 09:44 Dariusz Deberny i Mateusz Magdziarz o filmie dokumentalnym o Jacku Zejdlerze "W starej koszuli. Z odwagą w sercu" wyprodukowanym… - To ogromny prestiż i duże wyróżnienie dla oddziałów terenowych, że nasza filmowa produkcja pokazana będzie na antenie centralnej - powiedział w Porannej… » więcej 2021-01-15, godz. 19:47 Monika Bartel z Urzędu Statystycznego w Opolu o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 1 kwietnia rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Zbierane będą informacje o tym jacy jesteśmy, jak żyjemy, co się zmieniło… » więcej 2021-01-15, godz. 18:42 Mirosław Wieszołek, burmistrz Ozimka o reorganizacji szkolnictwa podstawowego w tej gminie Przyczyny finansowe są powodem planowanych zmian organizacyjnych w funkcjonowaniu oświaty gminy Ozimek. Ma tam powstać centralny ośrodek szkół podstawow… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »