Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Barbara Łabędzka o byciu ambasadorem UO, globaln ...
2018-12-11, 15:23 Autor: Marek Świercz (oprac. Paula Hołubowicz)

Barbara Łabędzka o byciu ambasadorem UO, globalnej polityce i studiach w Moskwie

Barbara Łabędzka o byciu ambasadorem UO, globalnej polityce i studiach w Moskwie
- Jestem humanistką i mam umiejętności językowe, dlatego muszę powiedzieć, że uczę się siedmiu języków: oprócz polskiego to angielski, niemiecki, rosyjski, mój ulubiony norweski, chiński i arabski. No i mam w szkole łacinę – mówiła w Loży Radiowej Barbara Łabędzka, przewodnicząca samorządu uczniowskiego III LO w Opolu a zarazem młodzieżowy ambasador UE na Polskę. – Choć z chińskim może trochę przesadziłam, nauka ideogramów to jeszcze nie nauka języka – dodała.
Wątek językowy jest ważny – by aplikować o stanowisko młodzieżowego ambasadora (Basia aplikowała latem, nominację dostała w październiku) trzeba było nie tylko wypełnić dokumenty po angielsku, ale także zadeklarować znajomość czterech języków. Opolskie licealistce się udało i teraz niespełna 18-letnia uczennica dwujęzycznej klasy administracyjno-prawnej szykuje się do organizacji szeregu imprez dla młodych ludzi zainteresowanych geopolityką. Już kilka razy brała udział w symulacjach obrad parlamentu europejskiego, za dwa miesiące wybiera się na kolejną do Armenii, w kwietniu szykuje podobną debatę w Opolu, prawdopodobnie poświęconą bardzo bliskim wtedy eurowyborom.

Pytana o prywatny katalog wartości, mówi, że jest patriotką odwołującą się do spuścizny Romana Dmowskiego, jest też żywo zainteresowana geopolityką na kierunku wschodnim – z zainteresowaniem obserwuje ewolucję Federacji Rosyjskiej i nie wyklucza, że będzie studiowała stosunki międzynarodowe i prawa człowieka w Moskwie.

Zobacz także

2019-06-25, godz. 11:15 Stanisław Szwed o tym, jak będzie funkcjonował poszerzony program Rodzina 500 plus - Bardzo dobra wiadomość dla rodzin, startuje 500 plus do pierwszego dziecka, właściwie do każdego dziecka do 18. roku, życia, bez kryterium dochodowego - mów ... » więcej 2019-06-25, godz. 10:51 Krzysztof Kwiatkowski o tym, dlaczego wszyscy powinniśmy być dumnie z Najwyższej Izby Kontroli - Gdy zostawałem prezesem Izby, cieszyła się zaufaniem jednej trzeciej Polaków, dziś ufa nam ponad połowa. Nie ma w kraju drugiej instytucji z takim wynikiem. ... » więcej 2019-06-24, godz. 15:07 Ryszard Galla o zielonym świetle dla Zielonych i odkurzonym okrągłym stole - Oczywiście uważnie obserwujemy to, co się dzieje na niemieckiej scenie politycznej. Pamiętamy dobrze, że gdy w Berlinie rządziła koalicja SPD i Zielonych, t ... » więcej 2019-06-24, godz. 14:36 Antoni Duda, poseł PiS podsumowuje kadencję i mówi o chamstwie na sali sejmowej oraz o układaniu list wyborczych - Rozpatruję, jeśli nic się nie wydarzy, to prawdopodobnie będę chciał znaleźć się na liście - powiedział w Loży Radiowej poseł PiS Antoni Duda, pytany o to, ... » więcej 2019-06-21, godz. 14:49 Łukasz Łabuda o trudnych początkach młodzieżówki formacji Lewica Razem - Młodzi ludzie imprezują, nie interesują się życiem publicznym, choć powinni. Dlatego jest nas garstka – przyznał w Młodzieżowej Loży Radiowej Łukasz Łabuda, ... » więcej 2019-06-21, godz. 11:24 Rafał Tkacz, dyrektor delegatury KBW w Opolu o nielegalnej kampanii wyborczej, sprzątaniu po wyborach do PE i kalendar ... - To niezgodne z prawem - powiedział w Loży Radiowej Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego, komentując pomysł zwolennika Platf ... » więcej 2019-06-19, godz. 12:24 Prof. Franciszek Marek o tym, że możemy mówić o gwarach, ale nie o jednej gwarze śląskiej - Już samo określenie gwara śląska nie jest trafne. Bo mamy poza językiem ogólnonarodowym, który nazywamy literackim, mamy tak zwane narzecza: małopolskie czy ... » więcej 2019-06-19, godz. 12:23 Marcin Palade o tym, że przygotowanie trafnej prognozy wyborczej to wyższa szkoła jazdy - Najważniejszą zmianą jakościową jest to, że są już dwie czy trzy instytucje, które postanowiły pochylić się nad trafnością sondaży w Polsce. Przypomnę, że t ... » więcej 2019-06-18, godz. 13:59 Kpt Piotr Płuciennik o historii i święcie 10 Opolskiej Brygady Logistycznej - Logistycy przyjeżdżają pierwsi i wyjeżdżają ostatni - mówił w Loży Radiowej kpt Piotr Płuciennik, oficer prasowy 10 Opolskiej Brygady Logistycznej, która w ... » więcej 2019-06-18, godz. 09:19 Dr Mariusz Patelski o ciężkiej i odpowiedzialnej pracy cenzorów, którzy uważnie czytać musieli każdy praktycznie świst ... - Był czas, gdy cenzurowano wszystko, praktycznie każdy kawałek papieru, z fakturami włącznie. Nawet szkolne akademie mogły być realizowane tylko według wcześ ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »