Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Adrian Czubak o rozwoju gospodarczym i pieniądza ...
2018-11-20, 14:08 Autor: Agnieszka Stefaniak

Adrian Czubak o rozwoju gospodarczym i pieniądzach rządowych na (o)polskie drogi

Adrian Czubak o rozwoju gospodarczym i pieniądzach rządowych na (o)polskie drogi
Według EUROSTATU w III kwartale wzrost gospodarczy Polski wyniósł 5,7%, co stawia nas w światowej czołówce. Temu tematowi wiele uwagi poświęcił w Loży Radiowej wojewoda opolski Adrian Czubak.
- To, co dzieje aktualnie w Polsce jeśli chodzi o wzrost gospodarczy, to jest odczuwane przez każdego. Każdy z nas widzi, że chyba nie ma już firmy, w której by nie pracowali obcokrajowcy, a to świadczy o tym, że mamy wzrost gospodarczy, że warto u nas pracować - wskazywał wojewoda.

Odniósł się również do zakończonego kilka dni temu Kongresu 590, spotkania gospodarczego, zorganizowanego już po raz trzeci w podrzeszowskiej Jasionce.

- To bardzo cieszy, że Polacy podbijają świat, ale my musimy wspierać te małe polskie firmy, bo te pieniądze zwracają się dwukrotnie. Dlatego nie możemy zapominać np. o małych mleczarniach i innych firmach produkujących artykuły pierwszej potrzeby - mówi Adrian Czubak.

Na antenie Radia Opole przedstawił również założenia i kalendarium prac przy konsumpcji Funduszu Dróg Samorządowych, nowego narzędzia na naszym rynku.

- Szykują się duże dofinansowania do inwestycji, ale przestrzegam samorządowców, żeby uważali na warunki formalne, bo bardzo często nie możemy dać dofinansowania, bo jakieś formalności nie zostały dopełnione - wskazywał wojewoda.

W przyszłym roku FDS ma dysponować sumą ponad 6 miliardów złotych. Samorządy będą mogły się starać o dofinansowanie inwestycji nawet do poziomu 80% kosztów. Szczegóły w Loży Radiowej.Zobacz także

2018-12-18, godz. 15:06 Małgorzata Kozak o tym, że pracownicy opieki społecznej nie zaradzą wszystkim problemom i także my powinniśmy zachować ... - Uważam, że ta kobieta była dramatycznie osamotniona. Była w niechcianej ciąży z partnerem, na którym jej zależało. Musiała dokonać wyboru: dziecko albo on. ... » więcej 2018-12-18, godz. 09:06 Violetta Koper-Staszowska i Wiesław Kucharski o suszy, zalesianiu, ekologii, miejskich dzikach i powrocie wilków - Wilki to dziś gatunek ekspansywny. Mamy zarejestrowane watahy w nadleśnictwie Gidle, Złoty Potok, ostatnio znaleziono martwą waderę w nadleśnictwie Brynek. ... » więcej 2018-12-17, godz. 10:40 Ryszard Galla o uregulowaniu kwestii zmiany granic, zdobyczach Mniejszości Niemieckiej w samorządzie województwa i wyb ... - Myślę, że samorząd Dobrzenia Wielkiego powinien jednak zająć się przyszłością, a nie wracać do przeszłości. Teraz najważniejsze jest zbilansowanie mniejszeg ... » więcej 2018-12-17, godz. 10:27 Sławomir Kłosowski o strachu Europy, niemieckiej obronie Jugendamtów i końcu dominacji socjalistów i liberałów - Powinniśmy się cieszyć, że żyjemy w kraju, w którym nie ma takich problemów. Gdy po zamachu w Strasburgu spotkaliśmy się w Parlamencie Europejskim, padało w ... » więcej 2018-12-14, godz. 15:34 Rafał Bartek o wizycie pełnomocnika rządu Niemiec do spraw mniejszości oraz o tym, jakie wyzwania stoją przed regionem ... - Pełnomocnik rządu RFN ds. mniejszości, który jest na stanowisku stosunkowo niedawno, dosyć spontanicznie, po tym jak usłyszał o wyniku wyborów samorządowych ... » więcej 2018-12-14, godz. 15:09 Płk Edward Łakomy o filmie opowiadającym o tragicznych wydarzeniach podczas misji ONZ w Kambodży - Misje nie mają wymiaru wyłącznie wojskowego, ale także polityczny, warto brać w nich udział - mówił w Loży Radiowej płk. Edward Łakomy, prezes Koła nr 25 St ... » więcej 2018-12-13, godz. 15:41 Podinsp. Maciej Milewski o korytarzu życia i bezpieczeństwie na drogach - Obserwujemy zatrważające obrazki, kiedy to kierowcy nie wiedzą jak się zachować, a część z nich ignoruje sygnały pojazdów uprzywilejowanych - powiedział w L ... » więcej 2018-12-13, godz. 15:38 Bartosz Kuświk o 37. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce - Są takie rzeczy, których wciąż nie wiemy o stanie wojennym. Na przykład nie wiadomo, ile osób zginęło. Mówimy o około setce ludzi - wyjaśnił gość Loży Radio ... » więcej 2018-12-12, godz. 15:36 Bartłomiej Stawiarski o potrzebie bilansu otwarcia i o nowym budżecie Namysłowa - Burmistrzem jestem dopiero trzeci tydzień, więc to jeszcze zbyt krótki czas, by przyjrzeć się wszystkim instytucjom i osobom, które nimi zarządzają – mówił ... » więcej 2018-12-12, godz. 15:28 Barbara Radecka o tym, dlaczego Opolskie Centrum Onkologii stara się o uzyskanie certyfikatu SIS - Prowadzimy od kilku lat system skoordynowanej opieki nad pacjentami z rakiem piersi. Żeby spełnić najwyższe standardy, jakie wymagane są normami europejskim ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »