Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Maciej Mazur i Hubert Adamek o opolskiej policji ...
2018-11-16, 14:11 Autor: Agnieszka Stefaniak

Maciej Mazur i Hubert Adamek o opolskiej policji, która czeka na chętnych

Maciej Mazur i Hubert Adamek o opolskiej policji, która czeka na chętnych
Opolska policja rozpoczęła akcję promującą służbę w tej formacji mundurowej pod hasłem „Dołącz do nas”. O szczegółach ale i pracy w niebieskim mundurze w Loży Radiowej opowiadali nadkomisarz Hubert Adamek, naczelnik wydziału prewencji KWP Opole i komisarz Maciej Mazur, dowódca samodzielnego pododdziału antyterrorystycznego policji w Opolu.

- Zawsze chciałem być policjantem. Tak zostałem antyterrorystą. Ta praca to służba. Wymaga bardzo dobrej kondycji fizycznej - mówił już na początku rozmowy komisarz Maciej Mazur, dowódca samodzielnego pododdziału antyterrorystycznego policji w Opolu.

Wskazywał na testy sprawności fizycznej, które członkowie AT przechodzą każdego roku, więc częściej niż pozostali policjanci.
- Policjanci z prewencji także muszą dbać o swoją sprawność fizyczną. Jest ona systematycznie sprawdzana. Szukamy osób, które są świadome tego, co chcą robić w policji. Nie boją się tej pracy. Są gotowe na stawienie się do służby i są świadome, że to praca, gdzie jest narażenie własnego zdrowia, a nawet życia - dodawał nadkomisarz Hubert Adamek, naczelnik wydziału prewencji KWP Opole.

- Kandydat jest bardzo dokładnie sprawdzany. Dopiero, gdy mamy kandydata sprawdzonego jest on kierowany na półroczne szkolenie. Potem kandydat trafia do służby przygotowawczej. Po 3 latach może starać się o przeniesienie do wybranego pionu prewencji - wyjaśnia Adamek.

Jak wskazywali goście Loży Radiowej służba w każdym ogniwie jest różna. Trzeba znaleźć coś dla siebie.

- Do nas przychodzą ludzie z pasją, bo w przypadku pracy jako antyterrorysta pasja jest niezbędna. To jest praca zespołowa. Tu nie ma miejsca dla indywidualistów - podkreśla komisarz Maciej Mazur.

Każdy, kto chciałby wstąpić w szeregi formacji musi spełnić odpowiednie wymagania, m.in. posiadać polskie obywatelstwo, co najmniej średnie wykształcenie i uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Pytani o cel akcji "Dołącz do nas" goście Loży Radiowej wskazywali na nowy układ na rynku pracy.

- Rynek pracy stał się konkurencyjny, stąd akcja "Dołącz do nas". To jest opolska kampania. Chcemy pokazać, jaki to jest ciekawy zawód. Do obsadzenia jest ok. 120 wakatów - mówi Hubert Adamek,

Akcja potrwa do końca roku. Służba w policji promowana będzie między innymi na opolskich uczelniach – najbliższe takie spotkanie w sobotę (17.11) o godzinie 10:00 w Wyższej Szkole Bankowej przy ulicy Kośnego 53 w Opolu.

Zobacz także

2018-12-14, godz. 15:09 Płk Edward Łakomy o filmie opowiadającym o tragicznych wydarzeniach podczas misji ONZ w Kambodży - Misje nie mają wymiaru wyłącznie wojskowego, ale także polityczny, warto brać w nich udział - mówił w Loży Radiowej płk. Edward Łakomy, prezes Koła nr 25 St ... » więcej 2018-12-13, godz. 15:41 Podinsp. Maciej Milewski o korytarzu życia i bezpieczeństwie na drogach - Obserwujemy zatrważające obrazki, kiedy to kierowcy nie wiedzą jak się zachować, a część z nich ignoruje sygnały pojazdów uprzywilejowanych - powiedział w L ... » więcej 2018-12-13, godz. 15:38 Bartosz Kuświk o 37. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce - Są takie rzeczy, których wciąż nie wiemy o stanie wojennym. Na przykład nie wiadomo, ile osób zginęło. Mówimy o około setce ludzi - wyjaśnił gość Loży Radio ... » więcej 2018-12-12, godz. 15:36 Bartłomiej Stawiarski o potrzebie bilansu otwarcia i o nowym budżecie Namysłowa - Burmistrzem jestem dopiero trzeci tydzień, więc to jeszcze zbyt krótki czas, by przyjrzeć się wszystkim instytucjom i osobom, które nimi zarządzają – mówił ... » więcej 2018-12-12, godz. 15:28 Barbara Radecka o tym, dlaczego Opolskie Centrum Onkologii stara się o uzyskanie certyfikatu SIS - Prowadzimy od kilku lat system skoordynowanej opieki nad pacjentami z rakiem piersi. Żeby spełnić najwyższe standardy, jakie wymagane są normami europejskim ... » więcej 2018-12-11, godz. 15:23 Barbara Łabędzka o byciu ambasadorem UO, globalnej polityce i studiach w Moskwie - Jestem humanistką i mam umiejętności językowe, dlatego muszę powiedzieć, że uczę się siedmiu języków: oprócz polskiego to angielski, niemiecki, rosyjski, mó ... » więcej 2018-12-11, godz. 15:22 Arkadiusz Kapuścik o handlu w niedzielę, cudzoziemcach i atomowych uprawieniach PiP - Śledzimy debaty na temat przyznania nam uprawnień do administracyjnej zmiany umowy zlecenia na umowę o pracę w sytuacjach, gdy taka prawa faktycznie ma miej ... » więcej 2018-12-10, godz. 14:30 Prof. Piotr Wach o tym, jak powoli podbijamy Kosmos, a także o tym, że PO nie chciała rozbijać Nowoczesnej - Bez technologii kosmicznych nie ma rozwoju nauki. To w projektach kosmicznych powstają nowoczesne rozwiązania, które potem trafiają do zwykłego przemysłu. P ... » więcej 2018-12-10, godz. 14:13 Kamil Bortniczuk o swoich parlamentarnych planach, sądowym kokonie i rozbitej opozycji - Nie miałem żadnych wątpliwości, czy zrezygnować z pracy w zarządzie ZAK i przyjąć poselski mandat po Bartku Stawiarskim. To kwestia lojalności, odpowiedzial ... » więcej 2018-12-07, godz. 11:12 Loża Radiowa na konferencji naukowej pt. "Społeczeństwo internautów a kultura globalna. Nowe media w edukacji wyzwanie ... O rosnącej roli internetu w naszym życiu i o związanych z tym wyzwaniach rozmawiali uczestnicy Ogólnopolskiej Konferencji naukowej pt. "Społeczeństwo internau ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »