Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Maciej Mazur i Hubert Adamek o opolskiej policji…
2018-11-16, 14:11 Autor: Agnieszka Stefaniak

Maciej Mazur i Hubert Adamek o opolskiej policji, która czeka na chętnych

Maciej Mazur i Hubert Adamek o opolskiej policji, która czeka na chętnych
Opolska policja rozpoczęła akcję promującą służbę w tej formacji mundurowej pod hasłem „Dołącz do nas”. O szczegółach ale i pracy w niebieskim mundurze w Loży Radiowej opowiadali nadkomisarz Hubert Adamek, naczelnik wydziału prewencji KWP Opole i komisarz Maciej Mazur, dowódca samodzielnego pododdziału antyterrorystycznego policji w Opolu.

- Zawsze chciałem być policjantem. Tak zostałem antyterrorystą. Ta praca to służba. Wymaga bardzo dobrej kondycji fizycznej - mówił już na początku rozmowy komisarz Maciej Mazur, dowódca samodzielnego pododdziału antyterrorystycznego policji w Opolu.

Wskazywał na testy sprawności fizycznej, które członkowie AT przechodzą każdego roku, więc częściej niż pozostali policjanci.
- Policjanci z prewencji także muszą dbać o swoją sprawność fizyczną. Jest ona systematycznie sprawdzana. Szukamy osób, które są świadome tego, co chcą robić w policji. Nie boją się tej pracy. Są gotowe na stawienie się do służby i są świadome, że to praca, gdzie jest narażenie własnego zdrowia, a nawet życia - dodawał nadkomisarz Hubert Adamek, naczelnik wydziału prewencji KWP Opole.

- Kandydat jest bardzo dokładnie sprawdzany. Dopiero, gdy mamy kandydata sprawdzonego jest on kierowany na półroczne szkolenie. Potem kandydat trafia do służby przygotowawczej. Po 3 latach może starać się o przeniesienie do wybranego pionu prewencji - wyjaśnia Adamek.

Jak wskazywali goście Loży Radiowej służba w każdym ogniwie jest różna. Trzeba znaleźć coś dla siebie.

- Do nas przychodzą ludzie z pasją, bo w przypadku pracy jako antyterrorysta pasja jest niezbędna. To jest praca zespołowa. Tu nie ma miejsca dla indywidualistów - podkreśla komisarz Maciej Mazur.

Każdy, kto chciałby wstąpić w szeregi formacji musi spełnić odpowiednie wymagania, m.in. posiadać polskie obywatelstwo, co najmniej średnie wykształcenie i uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Pytani o cel akcji "Dołącz do nas" goście Loży Radiowej wskazywali na nowy układ na rynku pracy.

- Rynek pracy stał się konkurencyjny, stąd akcja "Dołącz do nas". To jest opolska kampania. Chcemy pokazać, jaki to jest ciekawy zawód. Do obsadzenia jest ok. 120 wakatów - mówi Hubert Adamek,

Akcja potrwa do końca roku. Służba w policji promowana będzie między innymi na opolskich uczelniach – najbliższe takie spotkanie w sobotę (17.11) o godzinie 10:00 w Wyższej Szkole Bankowej przy ulicy Kośnego 53 w Opolu.

Zobacz także

2019-12-12, godz. 14:41 WSPÓLNA SPRAWA. Debata "Pracodawcy, związkowcy" o tym jak powinna zachować się Polska w obliczu wyścigu np. Niemiec o polskich… W debacie „Wspólna sprawa. Pracodawcy i związkowcy” porozmawiamy o tym, że z jednej strony Niemcy chcą przyciągnąć Polaków z Wielkiej Brytanii, kuszą ich zarobkami… » więcej 2019-12-12, godz. 14:18 Ppłk Piotr Mielniczuk o naborze do ochotniczych służb wojskowych Zdaniem naszego gościa, młodzież garnie się do wojska. - Mamy przykład służby przygotowawczej, mamy ponad 15 wniosków, ta służba zaczyna się od 7 stycznia, WKU… » więcej 2019-12-11, godz. 15:37 Tobiasz Gajda i Marko Markowski o prezydenturze Andrzeja Dudy i jego konkurentach Naszych gości poprosiliśmy o odpowiedź na pytanie czy według nich urzędujący obecnie prezydent Andrzej Duda słuchał głosy młodych, ocenę i szansę konkurentów… » więcej 2019-12-10, godz. 15:42 Jakub Roszuk o sprzedaży żywego karpia i nagonce środowisk ekologicznych - Chce to jasno powiedzieć: prawo dopuszcza sprzedaż żywego karpia. Są wytyczne wystosowane przez Głównego Lekarza Weterynarii, więc wszystkie osoby i sprzedawcy… » więcej 2019-12-10, godz. 15:41 Beata Szpakowska o ekopatrolu, ciągłych interwencjach w związku z nieprawidłowym parkowaniem i kłopotliwych hulajnogach… - My posiadamy numer alarmowy, to numer 986, jest on bezpłatny i obsługiwany przez 24 godziny na dobę przez dyżurnego. Więc ten zarzut radnej jest trochę dziwny… » więcej 2019-12-09, godz. 13:46 Marcin Popkiewicz o tym czy Ziemi grozi katastrofa klimatyczna i jak się przed tym uchronić - Ziemia przetrwa, tryliony skał będą nadal krążyć wokół Słońca, z tym że trochę zmieni się nasze życie nasze na - mówił w Loży Radiowej Marcin Popkiewicz, fizyk… » więcej 2019-12-09, godz. 13:53 Ryszard Galla o tym czy zasiądzie w prezydium sejmowej Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych, wyborach na burmistrza… - Jesteśmy na etapie konstytuowania się prezydiów poszczególnych komisji i w Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych nadal ten proces trwa – mówił w Loży Radiowej… » więcej 2019-12-06, godz. 14:49 Małgorzata Kulczycka o problemie przemocy wobec kobiet w miejscu pracy Małgorzata Kulczycka z Manufaktury Inicjatyw Różnorodnych opowiedziała o idei happeningu pt. "Nie zamiataj przemocy pod dywan" i przedstawiła na czym polega problem… » więcej 2019-12-06, godz. 14:22 Zuzanna Jarocka i Maksymilian Polis o tym co może zdziałać Młodzieżowa Rada Miasta Opola i Forum Młodzieży Województwa… Forum Młodzieży Województwa Opolskiego działa już drugą kadencję, a Młodzieżowa Rada Miasta Opola ma nieco dłuższą tradycję bo działa już od 15 lat. Nasi rozmówcy… » więcej 2019-12-05, godz. 15:54 Sebastian Szczurek o zmianach a może i rewolucji w korzystaniu z L4 - Na razie wszystko jest w fazie projektów i procedowania, my też nie jesteśmy inicjatorem takich rozwiązań, tylko instytucją, która poniekąd te pomysły realizuje… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »