Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Głuchołaz
2018-10-26, 15:26 Autor: Ireneusz Prochera (oprac. Paula Hołubowicz)

Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Głuchołaz

Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Głuchołaz
W debacie przed 2 turą wyborów samorządowych wzięli kandydaci na burmistrza Głuchołaz Edward Szupryczyński (Koalicja Obywatelska) i Grzegorz Ptak (Kukiz'15).
- Jednym z powodów decyzji o kandydowaniu na burmistrza była zapowiedziana budowa pływali, na kredyt. Patrząc na wskaźniki, to może być decyzja tragiczna w skutkach dla budżetu gminy. Może zablokować na lata możliwości inwestycyjne gminy - mówił Grzegorz Ptak, pytany o to, co go skłoniło do podjęcia walki wyborczej.

Zapowiedział również, że jeśli zostanie wybrany, zrobi wszystko, by dbać o walory klimatyczne Głuchołaz, bo to najważniejszy produkt uzdrowiskowy gminy. A temu, w jego ocenie, nie służy wycinka drzew przy każdej okazji, np. przy inwestycjach realizowanych w gminie.

Ptak mówił także, że chciałby wesprzeć małe i średnie firmy, choćby poprzez likwidację albo wprowadzenie minimalnej opłaty targowiskowej.

Skrytykował również niską dostępność gotowych lokali pod wynajem, oferowanych firmom przez władze gminy.

Przedstawił także plan przekształcenia budynku po Gimnazjum nr 1, w centrum stowarzyszeń społecznych, w którym mógłby mieścić się też OPS.

Temat basenu wraca od lat - mówił w Ringu Wyborczym Radia Opole Edward Szupryczyński, podkreślając, że inwestycja ta jest w pełni bezpieczna dla finansów gminy. Jego zdaniem będzie stanowiła dodatkową atrakcję turystyczną, zaspokoi także oczekiwania szkół i mieszkańców.

Szupryczyński podkreślał, że w kolejne kadencji chciałby w razie wybrania go ponownie na burmistrza, kontynuować plan rewitalizacji części zdrojowej Głuchołaz. Podkreślił, że bardzo wiele udało się już na tym polu zrobić.

Ocenił także, że przyjęta w planie zagospodarowania przestrzennego koncepcja, by Głuchołazy pozostały miastem turystycznym z elementami uzdrowiskowymi zdała egzamin. Dowodzić ma tego choćby rosnąca wciąż liczba turystów odwiedzających Głuchołazy. Budują się też nowe hotele i ośrodki, a to dzięki poczynionym w ostatnich latach inwestycjom w infrastrukturę.

Szupryczyński podkreślał także, że chciałby nadal wspierać lokalny biznes. Zwrócił uwagę, że gmina Głuchołazy ma najniższe podatki dla przedsiębiorców w całym województwie.

Kandydat zapowiedział również wprowadzenie bezpłatnej komunikacji w całej gminie.

Zobacz także

2019-04-19, godz. 14:11 Radosław Majgier z młodzieżówki Kukiz'15 o jej działalności i planach - Nasza młodzieżówka jest liczna, ciągle zgłaszają się nowe osoby - powiedział w Młodzieżowej Loży Radiowej Radosław Majgier z młodzieżówki Kukiz'15. Różnimy ... » więcej 2019-04-19, godz. 15:18 St. aspirant Karol Brandys i nadkomisarz Hubert Adamek o tym, jak nie dać się naciąć na oszustwo "na wnuczka" - Oszustwa "na wnuczka" to wciąż poważny problem. W zeszłym roku w naszym województwie kilkanaście osób zostało oszukanych w sumie na milion złotych. W pierws ... » więcej 2019-04-18, godz. 14:43 WSPÓLNA SPRAWA Czy warto przeprowadzać test przedsiębiorcy, czyli powszechną lustrację samozatrudnionych? Na polskim rynku pracy mamy problem z tzw. samozatrudnieniem i warto byłoby sprawie przyjrzeć się bliżej, ale proponowany przez resort finansów test przedsięb ... » więcej 2019-04-18, godz. 14:30 Adrian Czubak, wojewoda opolski o strajku nauczycieli, obwodnicy Brzegu, programie Niepodległa i strajku pracowników s ... - Chciałem bardzo gorąco podziękować panu kuratorowi oświaty, bo wykonał wspaniałą pracę. Dziękuję też serdecznie i gorąco wszystkim osobom, które pomogły prz ... » więcej 2019-04-17, godz. 13:59 EUROWYBORY Rafał Tkacz o tym, kto walczy o mandat europosła w naszym okręgu - Gdybyśmy rozmawiali we wtorek wieczorem, to powiedziałbym, że mamy w naszym okręgu sześć zarejestrowanych komitetów i 60 kandydatów. Ale wczoraj późnym wiec ... » więcej 2019-04-16, godz. 15:07 Dr Barbara Radecka o certyfikacie dla Opolskiego Centrum Onkologii, roli pracownika niemedycznego w procesie leczenia ... Opolskie Centrum Onkologii otrzymała certyfikat potwierdzający jakość usług w zakresie leczenia chorób piersi, Certyfikat przyznaje niezależna komisja Międzyn ... » więcej 2019-04-16, godz. 14:09 Piotr Wach, radny sejmiku o sytuacji na rynku pracy w regionie oraz kondycji opolskiej branży turystycznej - Coraz większa grupa przedsiębiorców w województwie opolskim może borykać się z brakiem rąk do pracy - powiedział w Loży Radiowej Piotr Wach, przewodniczący ... » więcej 2019-04-15, godz. 14:37 Tomasz Kostuś o grze o tron szefa PO w regionie, strajku nauczycieli i sondażach poparcia przed wyborami - Prawdziwa gra o tron jest w PiS - powiedział w Loży Radiowej Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej, pytany o to, czy w opolskich strukturach partii b ... » więcej 2019-04-15, godz. 14:34 Katarzyna Czochara, Joanna Czochara i Mieczysław Partyczny o programie tegorocznego Święta Flagi w Moszczance - Tegoroczne Święto Flagi w Moszczance będzie miało charakter wyjątkowy. Otrzymaliśmy narodowy patronat prezydenta RP Andrzeja Dudy i honorowy patronat premie ... » więcej 2019-04-12, godz. 14:00 EUROWYBORY Krzysztof Śmiszek o tym, że Wiosna ma się dobrze i chce więcej Europy w Polsce - Pogłoski o śmierci Wiosny są stanowczo przedwczesne. Ostatni sondaż daje nam 12 procent poparcia w wyborach do polskiego parlamentu - mówił w Loży Radiowej ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »