Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Krapkowic
2018-10-12, 13:27 Autor: Marek Świercz

Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Krapkowic

"Głosuj z nami! Wyborczy ring" - kandydaci na burmistrza Krapkowic (12.10.2018)
Zaczęło się od deklaracji dobrej woli i chęci współpracy, skończyło, tradycyjnie, na wzajemnych złośliwościach. W Ringu Wyborczym spotkali się dwaj kandydaci na burmistrza Krapkowic: urzędujący od 8 lat burmistrz Andrzej Kasiura z KWW Dla Krapkowic oraz urzędujący starosta Maciej Sonik z KWW Macieja Sonika, który ubiega się o fotel burmistrza już po raz piąty.
Panowie zgodzili się co do tego, że dla Krapkowic bardzo ważna jest rewitalizacja mostu kolejowego, która ma zostać zrobiona w kooperacji magistratu, starosta i urzędu marszałkowskiego, ale najważniejsza - budowa nowego mostu południowego. Kasiura stwierdził, że Krapkowice wspólnie z Gogolinem zadeklarowały, z powodzeniem, udział w rządowym programie Mosty Plus. Sonik stwierdził, że nawet przy przychylności rządu taki most nie powstanie w następnej kadencji, dlatego należy skupić się na innych metodach odkorkowania miasta.

W debacie przypomniano także wizytę prezydenta Andrzeja Dudy. Kasiura stwierdził, że ta wizyta była ważna dla miasta i wielu mieszkańców, więc podpisał się pod zaproszeniem. Sonik tego nie zrobił, bo, jak tłumaczył, negatywnie ocenia działania prezydenta Dudy w kwestii ochrony porządku konstytucyjnego.

Kandydaci opowiadali też o swoich programach. Kasiura mówił o potrzebie kontynuacji pod hasłem Inwestycje, Rodzina, Odpowiedzialność. Sonik ironizował, że jego rywal "chce robić to samo, co przez ostatnie 8 lat, tylko dłużej", on natomiast proponuje radykalną zmianę stylu rządów i realizację wielu inicjatyw, których jego rywal nie podjął. Kasiura ripostował, że radni komitetu Sonika mają większość w Radzie Miasta i nie wykorzystali tego, do zgłaszania tych inicjatyw, zarzucił też staroście, że nie robił nic, by zintegrować gminy tworzące powiat. Na finał obaj zgodnie zaapelowali o udział w wyborach.

Gośćmi Ringu Wyborczego byli:

Andrzej Kasiura - KWW Dla Krapkowic
Maciej Sonik - KWW Macieja Sonika

Zobacz także

2018-10-17, godz. 14:43 Ring Wyborczy - kandydaci do sejmiku województwa o infrastrukturze regionu Infrastruktura województwa opolskiego była tematem środowej Loży Radiowej. W "Ringu Wyborczym" zmierzyli się przedstawiciele dziewięciu komitetów. » więcej 2018-10-16, godz. 13:45 Ring Wyborczy - kandydaci o depopulacji Opolszczyzna to region, który wyludnia się i starzeje najszybciej w kraju, dlatego też – na ostatnie kampanijnej prostej – cykl tematycznych debat z przedstaw ... » więcej 2018-10-15, godz. 14:34 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Ozimka Huta Małapanew wciąż jest ważna dla Ozimka, miasteczka, w którym ludziom dobrze się żyje - to opinia urzędującego burmistrza Jana Labusa, który walczy o reele ... » więcej 2018-10-11, godz. 14:01 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Kluczborka Kluczbork to jedno z najlepiej zarządzanych miast w Polsce czy zadłużony po uszy samorząd, któremu grozi finansowa katastrofa? Pierwszą opinię wygłosił w Ring ... » więcej 2018-10-10, godz. 15:06 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Namysłowa Wszyscy kandydaci na burmistrza Namysłowa apelowali o to, by ogólnopolskie spory polityczne nie zatruwały atmosfery polityki samorządowej, ale przebieg debaty ... » więcej 2018-10-09, godz. 14:09 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Strzelec Opolskich Problemy komunikacyjne, demograficzne, mieszkaniowe i ekologiczne - na tych czterech głównych tematach skupiła się debata trzech kandydatów na burmistrza Strz ... » więcej 2018-10-08, godz. 14:03 Ring wyborczy - kandydaci na burmistrza Brzegu Sytuacja finansowa miasta, inwestycje, problemy demograficzne, wizja połączenia ze Skarbimierzem a także budowa nowego zakładu karnego – o tym debatowali w Ri ... » więcej 2018-10-05, godz. 14:30 Ring wyborczy - kandydaci na burmistrza Głubczyc W piątkowym Ringu Wyborczym udział wzięli kandydaci na burmistrza Głubczyc: Adam Krupa – Komitet Wyborczy Wyborców Obywatelski Komitet Głubczyc, Elżbieta Słod ... » więcej 2018-10-04, godz. 14:29 Ring wyborczy - kandydaci na burmistrza Nysy Sytuacja budżetowa miasta, bilans kończącej się kadencji, walka z depopulacją i turystyka - to główne tematy poruszone w Ringu Wyborczym, w którym spotkało si ... » więcej 2018-10-03, godz. 14:37 Ring wyborczy - kandydaci na burmistrza Prudnika Sytuacja gospodarcza, planowane od dawna inwestycje infrastrukturalne, perspektywy turystyczne oraz relacje z Czechami – o tym debatowali uczestnicy kolejnego ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »