Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Krapkowic
2018-10-12, 13:27 Autor: Marek Świercz

Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Krapkowic

"Głosuj z nami! Wyborczy ring" - kandydaci na burmistrza Krapkowic (12.10.2018)
Zaczęło się od deklaracji dobrej woli i chęci współpracy, skończyło, tradycyjnie, na wzajemnych złośliwościach. W Ringu Wyborczym spotkali się dwaj kandydaci na burmistrza Krapkowic: urzędujący od 8 lat burmistrz Andrzej Kasiura z KWW Dla Krapkowic oraz urzędujący starosta Maciej Sonik z KWW Macieja Sonika, który ubiega się o fotel burmistrza już po raz piąty.
Panowie zgodzili się co do tego, że dla Krapkowic bardzo ważna jest rewitalizacja mostu kolejowego, która ma zostać zrobiona w kooperacji magistratu, starosta i urzędu marszałkowskiego, ale najważniejsza - budowa nowego mostu południowego. Kasiura stwierdził, że Krapkowice wspólnie z Gogolinem zadeklarowały, z powodzeniem, udział w rządowym programie Mosty Plus. Sonik stwierdził, że nawet przy przychylności rządu taki most nie powstanie w następnej kadencji, dlatego należy skupić się na innych metodach odkorkowania miasta.

W debacie przypomniano także wizytę prezydenta Andrzeja Dudy. Kasiura stwierdził, że ta wizyta była ważna dla miasta i wielu mieszkańców, więc podpisał się pod zaproszeniem. Sonik tego nie zrobił, bo, jak tłumaczył, negatywnie ocenia działania prezydenta Dudy w kwestii ochrony porządku konstytucyjnego.

Kandydaci opowiadali też o swoich programach. Kasiura mówił o potrzebie kontynuacji pod hasłem Inwestycje, Rodzina, Odpowiedzialność. Sonik ironizował, że jego rywal "chce robić to samo, co przez ostatnie 8 lat, tylko dłużej", on natomiast proponuje radykalną zmianę stylu rządów i realizację wielu inicjatyw, których jego rywal nie podjął. Kasiura ripostował, że radni komitetu Sonika mają większość w Radzie Miasta i nie wykorzystali tego, do zgłaszania tych inicjatyw, zarzucił też staroście, że nie robił nic, by zintegrować gminy tworzące powiat. Na finał obaj zgodnie zaapelowali o udział w wyborach.

Gośćmi Ringu Wyborczego byli:

Andrzej Kasiura - KWW Dla Krapkowic
Maciej Sonik - KWW Macieja Sonika

Zobacz także

2018-12-14, godz. 15:09 Płk Edward Łakomy o filmie opowiadającym o tragicznych wydarzeniach podczas misji ONZ w Kambodży - Misje nie mają wymiaru wyłącznie wojskowego, ale także polityczny, warto brać w nich udział - mówił w Loży Radiowej płk. Edward Łakomy, prezes Koła nr 25 St ... » więcej 2018-12-13, godz. 15:41 Podinsp. Maciej Milewski o korytarzu życia i bezpieczeństwie na drogach - Obserwujemy zatrważające obrazki, kiedy to kierowcy nie wiedzą jak się zachować, a część z nich ignoruje sygnały pojazdów uprzywilejowanych - powiedział w L ... » więcej 2018-12-13, godz. 15:38 Bartosz Kuświk o 37. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce - Są takie rzeczy, których wciąż nie wiemy o stanie wojennym. Na przykład nie wiadomo, ile osób zginęło. Mówimy o około setce ludzi - wyjaśnił gość Loży Radio ... » więcej 2018-12-12, godz. 15:36 Bartłomiej Stawiarski o potrzebie bilansu otwarcia i o nowym budżecie Namysłowa - Burmistrzem jestem dopiero trzeci tydzień, więc to jeszcze zbyt krótki czas, by przyjrzeć się wszystkim instytucjom i osobom, które nimi zarządzają – mówił ... » więcej 2018-12-12, godz. 15:28 Barbara Radecka o tym, dlaczego Opolskie Centrum Onkologii stara się o uzyskanie certyfikatu SIS - Prowadzimy od kilku lat system skoordynowanej opieki nad pacjentami z rakiem piersi. Żeby spełnić najwyższe standardy, jakie wymagane są normami europejskim ... » więcej 2018-12-11, godz. 15:23 Barbara Łabędzka o byciu ambasadorem UO, globalnej polityce i studiach w Moskwie - Jestem humanistką i mam umiejętności językowe, dlatego muszę powiedzieć, że uczę się siedmiu języków: oprócz polskiego to angielski, niemiecki, rosyjski, mó ... » więcej 2018-12-11, godz. 15:22 Arkadiusz Kapuścik o handlu w niedzielę, cudzoziemcach i atomowych uprawieniach PiP - Śledzimy debaty na temat przyznania nam uprawnień do administracyjnej zmiany umowy zlecenia na umowę o pracę w sytuacjach, gdy taka prawa faktycznie ma miej ... » więcej 2018-12-10, godz. 14:30 Prof. Piotr Wach o tym, jak powoli podbijamy Kosmos, a także o tym, że PO nie chciała rozbijać Nowoczesnej - Bez technologii kosmicznych nie ma rozwoju nauki. To w projektach kosmicznych powstają nowoczesne rozwiązania, które potem trafiają do zwykłego przemysłu. P ... » więcej 2018-12-10, godz. 14:13 Kamil Bortniczuk o swoich parlamentarnych planach, sądowym kokonie i rozbitej opozycji - Nie miałem żadnych wątpliwości, czy zrezygnować z pracy w zarządzie ZAK i przyjąć poselski mandat po Bartku Stawiarskim. To kwestia lojalności, odpowiedzial ... » więcej 2018-12-07, godz. 11:12 Loża Radiowa na konferencji naukowej pt. "Społeczeństwo internautów a kultura globalna. Nowe media w edukacji wyzwanie ... O rosnącej roli internetu w naszym życiu i o związanych z tym wyzwaniach rozmawiali uczestnicy Ogólnopolskiej Konferencji naukowej pt. "Społeczeństwo internau ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »