Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Ring wyborczy - kandydaci na burmistrza Brzegu
2018-10-08, 14:03 Autor: Paula Hołubowicz

Ring wyborczy - kandydaci na burmistrza Brzegu

Ring wyborczy - kandydaci na burmistrza Brzegu
Sytuacja finansowa miasta, inwestycje, problemy demograficzne, wizja połączenia ze Skarbimierzem a także budowa nowego zakładu karnego – o tym debatowali w Ringu Wyborczym w Loży Radiowej trzej kandydaci na burmistrza Brzegu.
Urzędujący burmistrz Jerzy Wrębiak, kandydat Prawa i Sprawiedliwości, sporo czasu poświęcił na dementowanie, jak je nazwał, plotek rozsiewanych przez konkurentów. Mówił o ściągnięciu 53 mln zł zewnętrznych dotacji i ograniczeniu długu miasta o 11 mln zł a miejskich spółek o kolejne 31 mln zł. Jak stwierdził, dopiero we wrześniu samorząd zdecydował się na zaciągnięciu kredytu w wysokości 6 mln zł. Chwalił się także inwestycjami w amfiteatr, park czy wykup zabytkowych willi.

Jego przeciwnicy kreślili inną wizję miasta. Jacek Niesłuchowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej, stwierdził, że Wrębiak nie ściągnął żadnego inwestora, co skutkuje wyludnianiem Brzegu – od 2000 roku, jak wyliczył, ubyło 3 tysiące mieszkańców, a w roku 2030 będzie ich już tylko 31 tysięcy. Obiecywał, że jak tylko zostanie burmistrzem, ściągnie inwestorów.

Z kolei Grzegorz Chrzanowski z KWW „Nie dla więzienia, tak dla połączenia” zarzucał urzędującemu burmistrzowi brak dialogu w sprawie budowy zakładu karnego dla 1,5 tysiąca osadzonych, który – w jego ocenie – zmieni całkowicie wizerunek Brzegu. Stwierdził także, że należy jak najszybciej podjąć dialog z mieszkańcami Skarbimierza, czyli gminy zbudowanej na bazie dawnej wiejskiej części miejsko-wiejskiej gminy Brzeg. Jego zdaniem, taka fuzja będzie korzystna dla obu stron.

Gośćmi Ringu Wyborczego byli:

Jerzy Wrębiak – Prawo i Sprawiedliwość
Jacek Niesłuchowski – Koalicja Obywatelska
Grzegorz Chrzanowski – KWW „Nie dla więzienia, tak dla połączenia”

Zobacz także

2018-12-14, godz. 15:09 Płk Edward Łakomy o filmie opowiadającym o tragicznych wydarzeniach podczas misji ONZ w Kambodży - Misje nie mają wymiaru wyłącznie wojskowego, ale także polityczny, warto brać w nich udział - mówił w Loży Radiowej płk. Edward Łakomy, prezes Koła nr 25 St ... » więcej 2018-12-13, godz. 15:41 Podinsp. Maciej Milewski o korytarzu życia i bezpieczeństwie na drogach - Obserwujemy zatrważające obrazki, kiedy to kierowcy nie wiedzą jak się zachować, a część z nich ignoruje sygnały pojazdów uprzywilejowanych - powiedział w L ... » więcej 2018-12-13, godz. 15:38 Bartosz Kuświk o 37. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce - Są takie rzeczy, których wciąż nie wiemy o stanie wojennym. Na przykład nie wiadomo, ile osób zginęło. Mówimy o około setce ludzi - wyjaśnił gość Loży Radio ... » więcej 2018-12-12, godz. 15:36 Bartłomiej Stawiarski o potrzebie bilansu otwarcia i o nowym budżecie Namysłowa - Burmistrzem jestem dopiero trzeci tydzień, więc to jeszcze zbyt krótki czas, by przyjrzeć się wszystkim instytucjom i osobom, które nimi zarządzają – mówił ... » więcej 2018-12-12, godz. 15:28 Barbara Radecka o tym, dlaczego Opolskie Centrum Onkologii stara się o uzyskanie certyfikatu SIS - Prowadzimy od kilku lat system skoordynowanej opieki nad pacjentami z rakiem piersi. Żeby spełnić najwyższe standardy, jakie wymagane są normami europejskim ... » więcej 2018-12-11, godz. 15:23 Barbara Łabędzka o byciu ambasadorem UO, globalnej polityce i studiach w Moskwie - Jestem humanistką i mam umiejętności językowe, dlatego muszę powiedzieć, że uczę się siedmiu języków: oprócz polskiego to angielski, niemiecki, rosyjski, mó ... » więcej 2018-12-11, godz. 15:22 Arkadiusz Kapuścik o handlu w niedzielę, cudzoziemcach i atomowych uprawieniach PiP - Śledzimy debaty na temat przyznania nam uprawnień do administracyjnej zmiany umowy zlecenia na umowę o pracę w sytuacjach, gdy taka prawa faktycznie ma miej ... » więcej 2018-12-10, godz. 14:30 Prof. Piotr Wach o tym, jak powoli podbijamy Kosmos, a także o tym, że PO nie chciała rozbijać Nowoczesnej - Bez technologii kosmicznych nie ma rozwoju nauki. To w projektach kosmicznych powstają nowoczesne rozwiązania, które potem trafiają do zwykłego przemysłu. P ... » więcej 2018-12-10, godz. 14:13 Kamil Bortniczuk o swoich parlamentarnych planach, sądowym kokonie i rozbitej opozycji - Nie miałem żadnych wątpliwości, czy zrezygnować z pracy w zarządzie ZAK i przyjąć poselski mandat po Bartku Stawiarskim. To kwestia lojalności, odpowiedzial ... » więcej 2018-12-07, godz. 11:12 Loża Radiowa na konferencji naukowej pt. "Społeczeństwo internautów a kultura globalna. Nowe media w edukacji wyzwanie ... O rosnącej roli internetu w naszym życiu i o związanych z tym wyzwaniach rozmawiali uczestnicy Ogólnopolskiej Konferencji naukowej pt. "Społeczeństwo internau ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »