Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Ring wyborczy - kandydaci do opolskiej Rady Mias ...
2018-09-26, 15:40 Autor: Marek Świercz

Ring wyborczy - kandydaci do opolskiej Rady Miasta z okręgu numer 4, który obejmuje Stare Miasto i Śródmieście

Ring wyborczy - kandydaci do opolskiej Rady Miasta z okręgu numer 4, który obejmuje Stare Miasto i Śródmieście
Rożne komitety, różne światopoglądy, ale pomysły na rozwiązania problemów ścisłego centrum Opola dość podobne. W Ringu Wyborczym w środowej Loży Radiowej 26 września 2018 roku spotkali się kandydaci startujący do opolskiej Rady Miasta w okręgu numer 4, który obejmuje Stare Miasto i Śródmieście.
Debatę zaczęliśmy od pomysłów na rozwiązanie problemów komunikacyjnych Opola. Tu wszyscy byli zgodni, że konieczna jest budowa obwodnicy południowej wraz z kolejną przeprawą przez Odrę. Mieli jednak różne pomysły na wyprowadzenie ruchu z centrum miasta. Jedni proponowali zakaz wjazdu samochodów osobowych poza samochodami mieszkańców i wozami dostawczymi, inni proponowali raczej budowę parkingów. Jedni byli za obniżeniem, inni za podniesieniem opłaty parkingowej.

Dyskutanci podobnie patrzą też na życie w centrum Opola: choć wiąże się ono z różnymi uciążliwościami w rodzaju głośnych imprez, to jednak ma wiele zalet, które te uciążliwości rekompensują. - Tu trzeba połączyć różne, nieraz sprzeczne interesy - mówili kandydaci na opolskich rajców.

W dyskusji o walce ze smogiem pojawiły się, oprócz wniosków o edukację ekologiczną czy dopłaty do wymiany pieców, pomysły, by przeznaczyć całą dywidendę z ECO na wspomniane dopłaty lub podłączenie do miejskiej sieci kamienic w centrum miasta nadal opalanych węglem. Wróciła także dyskutowana od wielu lat idea doprowadzenia do Opola ciepła z Elektrowni Opole.

W programie udział wzięli:
Beata Zajączkowska-Kaim - KWW Obywatele dla Opola
Arkadiusz Szymański - PiS
Marek Łabno - SLD - Lewica Razem
Leszek Danielewicz - Kukiz '15
Marek Masnyk - KWW Arkadiusza Wiśniewskiego
Iwona Gałązka - KWW Marcina Gambca
Krzysztof Drynda - KWW Razem dla Opola
Przemysław Pytlik - Koalicja Obywatelska

Zobacz także

2019-02-13, godz. 16:00 Prof. Marek Tukiendorf o konflikcie na Politechnice Opolskiej - Politechnika Opolska potrzebuje spokoju, żeby przygotować się do konsekwencji wejścia w życie Konstytucji dla Nauki. Dlatego apeluję do mojego poprzednika, ... » więcej 2019-02-13, godz. 15:58 Tomasz Kostuś o tym, że Koalicja Europejska zastąpi Koalicję Obywatelską i zadba o miejsce Polski w unii - Koalicja Obywatelska to był projekt obliczony na wybory samorządowe, teraz czas na Koalicję Europejską, czyli inicjatywą związaną z wyborami do Parlamentu E ... » więcej 2019-02-12, godz. 15:11 Agnieszka Jóźwin-Dalecka o kampanii dla młodzieży ostrzegającej przed hazardem - Do tej pory nasi pracownicy odwiedzi 30 klas w różnych szkołach Opolszczyzny. Akcja "Hazard? Nie, dziękuje" potrwa do czerwca tego roku. Każda szkoła, które ... » więcej 2019-02-12, godz. 14:14 Edward Kinder o tym, że egzaminatorom wcale nie zależy na oblewaniu przyszłych kierowców - Stanowczo dementuję plotki o tym, że nasi egzaminatorzy celowo oblewają zdających egzamin na prawo jazdy, bo dzięki temu dostają dodatkowe pieniądze. To pra ... » więcej 2019-02-11, godz. 14:52 Prof. Piotr Wach o swoich politycznych planach, inicjatywie Roberta Biedronia i sytuacji na Politechnice Opolskiej - Na pewno nie będę już kandydował, cztery kadencje wystarczą, zresztą obiecałem to żonie cztery lata temu - mówił w Loży Radiowej prof. Piotr Wach, senator P ... » więcej 2019-02-11, godz. 14:20 Jerzy Czerwiński o zmianach w opolskim PiS, Wiośnie Roberta Biedronia i upamiętnieniu Marszów Śmierci - Polityczne zmiany w kierownictwie partii to rzecz normalna. Skończyła się kadencja władz wybranych w 2016 roku a organizowanie wewnętrznych wyborów w partii ... » więcej 2019-02-08, godz. 14:47 Szymon Godyla o początkach Forum Młodych Nowoczesnych i działalności tej młodzieżówki - Pomysł był taki, żeby dać się wykazać młodszym, żeby te osoby w wieku trzydziestuparu lat nie blokowały dostępu młodszym, ale widzimy, że to był pomysł utop ... » więcej 2019-02-08, godz. 14:38 Andrzej Mazur o tym, czego potrzebują opolscy Kresowianie - Kresowianie potrzebują logistycznego i finansowego wsparcia. Organizują szereg naprawdę ambitnych imprez o charakterze kulturalnym, połączonych z naukowymi ... » więcej 2019-02-07, godz. 15:07 Debata: Sebastian Koćwin, Grzegorz Kuliś, Witold Potwora i Piotr Pancześnik o ograniczeniu handlu w niedzielę Przymiarki do zmiany ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę były tematem debaty pracodawców i pracowników w czwartek 7 lutego 2019 roku. Przypomnijmy: premi ... » więcej 2019-02-07, godz. 13:05 Grzegorz Balawajder o Wiośnie Roberta Biedronia, gołębich politykach i przyszłości Patryka Jakiego - Jarosław Kaczyński nie musi się obawiać nowej formacji Roberta Biedronia. Nie tylko dlatego, że raczej nie odbierze mu wyborców - mówił w Loży Radiowej dr G ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »