Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Ring wyborczy - kandydaci do opolskiej Rady Miasta…
2018-09-26, 15:40 Autor: Marek Świercz

Ring wyborczy - kandydaci do opolskiej Rady Miasta z okręgu numer 4, który obejmuje Stare Miasto i Śródmieście

Ring wyborczy - kandydaci do opolskiej Rady Miasta z okręgu numer 4, który obejmuje Stare Miasto i Śródmieście
Rożne komitety, różne światopoglądy, ale pomysły na rozwiązania problemów ścisłego centrum Opola dość podobne. W Ringu Wyborczym w środowej Loży Radiowej 26 września 2018 roku spotkali się kandydaci startujący do opolskiej Rady Miasta w okręgu numer 4, który obejmuje Stare Miasto i Śródmieście.
Debatę zaczęliśmy od pomysłów na rozwiązanie problemów komunikacyjnych Opola. Tu wszyscy byli zgodni, że konieczna jest budowa obwodnicy południowej wraz z kolejną przeprawą przez Odrę. Mieli jednak różne pomysły na wyprowadzenie ruchu z centrum miasta. Jedni proponowali zakaz wjazdu samochodów osobowych poza samochodami mieszkańców i wozami dostawczymi, inni proponowali raczej budowę parkingów. Jedni byli za obniżeniem, inni za podniesieniem opłaty parkingowej.

Dyskutanci podobnie patrzą też na życie w centrum Opola: choć wiąże się ono z różnymi uciążliwościami w rodzaju głośnych imprez, to jednak ma wiele zalet, które te uciążliwości rekompensują. - Tu trzeba połączyć różne, nieraz sprzeczne interesy - mówili kandydaci na opolskich rajców.

W dyskusji o walce ze smogiem pojawiły się, oprócz wniosków o edukację ekologiczną czy dopłaty do wymiany pieców, pomysły, by przeznaczyć całą dywidendę z ECO na wspomniane dopłaty lub podłączenie do miejskiej sieci kamienic w centrum miasta nadal opalanych węglem. Wróciła także dyskutowana od wielu lat idea doprowadzenia do Opola ciepła z Elektrowni Opole.

W programie udział wzięli:
Beata Zajączkowska-Kaim - KWW Obywatele dla Opola
Arkadiusz Szymański - PiS
Marek Łabno - SLD - Lewica Razem
Leszek Danielewicz - Kukiz '15
Marek Masnyk - KWW Arkadiusza Wiśniewskiego
Iwona Gałązka - KWW Marcina Gambca
Krzysztof Drynda - KWW Razem dla Opola
Przemysław Pytlik - Koalicja Obywatelska

Zobacz także

2019-12-05, godz. 15:53 Marcin Antosiewicz o tym jaki jest współczesny Niemiec i jak z nim rozmawiać o historii - Dyskusja o Polakach i Niemcach to dyskusja zawsze na czasie. Z wyników barometru polsko-niemieckiego wynika, że 59% Polaków uważa, że nasze relacje są dobre… » więcej 2019-12-03, godz. 15:19 Marcelina Zawisza o tym, że w sumie jest marksistką, ale nie widzi w tym nic złego, bo ten rodzaj lewicowej tradycji wciąż… - Tak, myślę, że w zasadzie jestem marksistką, choć wolę mówić o sobie jak demokratycznej socjalistce - powiedziała w Loży Radiowej po chwili namysłu Marcelina… » więcej 2019-12-03, godz. 14:29 Zbigniew Kubalańca o 5,5 mln złotych na działania kulturalne, sportowe i turystyczne i tym, że Urząd Marszałkowski chce… - Zarząd województwa zauważył ile organizacje pozarządowe robią w obszarze kultury, turystyki czy sportu i tak np. w kulturze mamy wzrost z 280 tys. złotych do… » więcej 2019-12-02, godz. 13:24 Violetta Porowska o pierwszych dniach w sejmie, o SOR-ze na Katowickiej i feminatywach w polityce - Na tej sesji zostało obnażone całe sedno sprawy, czyli to że marszałek chce po prostu zlikwidować SOR, bo taki ma koncept a nie dlatego, że są przeciwwskazania… » więcej 2019-11-29, godz. 14:59 Paweł Nakonieczny o tym, że Black Friday to zarówno okazja, jak i pułapka - Gdy mamy Black Friday, pojawia się uzasadnione pytanie, czy to klienci łowią okazje, czy to raczej okazje łowią klientów - mówił w Loży Radiowej Paweł Nakonieczny… » więcej 2019-11-29, godz. 15:01 Michał Kalinowski i Michał Maliński o tym czy Konfederacja i Lewica mogą być liderami opozycji - Cieszymy się, że rośnie nam w sondażach, a dzieje się tak dlatego, że słuchamy naszych wyborców – mówił w Młodzieżowej Loży Radiowej Michał Kalinowski z Lewicy… » więcej 2019-11-28, godz. 15:47 WSPÓLNA SPRAWA. Grzegorz Adamczyk o rozszerzonych ulgach na automatyzację i robotyzację, które ma zaproponować rząd i pomyśle… Ulga prorozwojowa, ulga na automatyzację i robotyzację – minister Jadwiga Emilewicz zapowiedziała pakiet rozwiązań, które mają mobilizować firmy do inwestycji… » więcej 2019-11-28, godz. 15:44 Łukasz Cichy o tym jak wychowuje Collegium Nobilium Opoliense i trwającej rekrutacji - Collegium Nobilium Opoliense to szkoła liderów i unikalny projekt edukacyjny - mówił w Loży Radiowej Łukasz Cichy, wiceprezes i szef Kancelarii Collegium. -… » więcej 2019-11-27, godz. 14:23 Loża Radiowa gości w Kamieniu Śląskim na konferencji o migrantach w Polsce Środowa Loża Radiowa była lożą wyjazdową, która wybrała się w teren, do sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląski, gdzie eksperci dyskutowali na temat różnych aspektów… » więcej 2019-11-26, godz. 15:04 Bartłomiej Machnik o tym, czy Warszawa różni się od innych polskich miast - Od jakieś czasu przebywam w Warszawie, tam się zadomowiłem od strony naukowej i zawodowej, tam też pracuję w prywatnej uczelni Collegium Humanum, która zamierza… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »