Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Sławomir Batko i Łukasz Sowada o tym, co jest, a ...
2018-08-30, 11:00 Autor: Łukasz Fura

Sławomir Batko i Łukasz Sowada o tym, co jest, a co nie jest personalnym atakiem w kampanii wyborczej

Sławomir Batko i Łukasz Sowada o tym, co jest a co nie jest personalnym atakiem w kampanii wyborczej
- Zarzucanie prezydentowi Opola nieudolności to personalny atak, który nie ma nic wspólnego z kampanią pozytywną - stwierdził w Loży Radiowej Łukasz Sowada, przewodniczący Klubu Radnych Arkadiusza Wiśniewskiego w opolskiej Radzie Miasta. - Prezydent Wiśniewski jest osobą publiczną, która musi się liczyć z tym, że jej działania będą publicznie oceniane i krytykowane - ripostował Sławomir Batko, przewodniczący Klubu Radnych PiS w tejże radzie.
Debata obu panów radnych to pokłosie pierwszego ostrzejszego starcia w kampanii samorządowej w Opolu, do którego doszło w tym tygodniu. Na konferencji prasowej, na której Violetta Porowska ogłosiła swoje hasło wyborcze "Opole stać na więcej", padły słowa o nieudolnych działaniach prezydenta Wiśniewskiego.

- Były to słowa uprawnione, bo pamiętajmy, że remont ulicy Niemodlińskiej przeciągnął się o 200 dni - przekonywał Batko. - Podkreślam, że to była ocena działań pana prezydenta a nie jego osoby. Tymczasem w odpowiedzi usłyszeliśmy, że pani Porowska jest "funkcjonariuszką PiS". Przecież nigdy nie ukrywała swojej przynależności partyjnej.

- Wszystkie media odebrały słowa pani wicewojewody na temat prezydenta jako atak, tak to określono w wielu tytułach artykułów prasowych - odpowiedział Sowada, zapewniając przy tym, że kampania Wiśniewskiego, w odróżnieniu od kampanii PiS, będzie pozytywna i merytoryczna.

Batko odpowiedział, że styl, w jaki komitet Wiśniewskiego zareagował na konferencję kandydatki Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Opola, przypomina mu styl, w jakim prezydent atakuje - nie tylko w internecie, ale także na sesjach - radnych, którzy go krytykują.

Zobacz także

2019-06-14, godz. 14:25 Marko Markowski z PiS o aktywności młodzieżówki podczas wyborów do PE i planach na jesień - Zaktywizowali się ci, którzy byli naszymi członkami, ale z różnych przyczyn często osobistych, wykazywali mniejszą aktywność. Jednak w wyborach do PE była m ... » więcej 2019-06-14, godz. 14:20 Violetta Porowska o wyborach w Kazachstanie, czyli o tym, że demokracja po azjatycku nie jest taka straszna - Byłam naprawdę pod ogromnym wrażeniem organizacji tych wyborów - mówiła w Loży Radiowej wicewojewoda Violetta Porowska, która jako niezależny obserwator prz ... » więcej 2019-06-13, godz. 15:39 WSPÓLNA SPRAWA Bez polityki migracyjnej nie zatrzymamy ukraińskich pracowników Polska nie ma przemyślanej polityki migracyjnej a działania podejmowane lokalnie, tak jak ostatnio na Opolszczyźnie, mogą nie wystarczyć do zatrzymania w Pols ... » więcej 2019-06-13, godz. 14:20 Dr Norbert Honka, politolog, o systemie samorządu terytorialnego w Niemczech w kontekście pomysłu landyzacji Polski - Samorząd terytorialny może istnieć jedynie w systemie demokratycznym. Jeśli zlikwiduje się samorząd, zlikwiduje się demokrację - powiedział w Loży Radiowej ... » więcej 2019-06-12, godz. 14:28 Andrzej Żylak o tym, dlaczego Polak i Chorwat to dwa bratanki - Chorwaci i Polacy bardzo się lubią, nie bez znaczenia jest tu podobieństwo języka, które naprawdę ułatwia komunikację. Czujemy się tam nie jak obcy, ale tro ... » więcej 2019-06-12, godz. 12:51 Michał Pytlik i Jerzy Przystajko o przyszłości Lewicy Razem i lewicy jako takiej - W tej chwili zmieniliśmy nazwę, więc nazywamy się Partia Lewica Razem - powiedział w Loży Radiowej Michał Pytlik, przedstawiciel tego ugrupowania na Opolszc ... » więcej 2019-06-11, godz. 14:57 Piotr Moc, prezes Radia Opole o ofercie rozgłośni w tygodniu festiwalowym i planach rozwoju w 2020 roku - To okazja do promowania Radia Opole 2 Kultura - powiedział w Loży Radiowej prezes Radia Opole Piotr Moc. Rozmawialiśmy o ofercie jaką przygotowała nasza roz ... » więcej 2019-06-11, godz. 12:45 Martyna Nakonieczny o raporcie na temat stanu naszego województwa, o którym sejmik będzie dyskutował za tydzień - W programie tej ostatniej przed wakacjami sesji bardzo ważny dokument: przygotowany po raz pierwszy raport na temat stanu województwa opolskiego i debata na ... » więcej 2019-06-10, godz. 14:49 Katarzyna Czochara o wizycie Polsko-Niemieckiej Grupy Parlamentarnej w Berlinie i Hamburgu - Prowadziliśmy rozmowy na temat Polonii w Niemczech, która wciąż nie została uznana za mniejszość narodową - powiedziała w Loży Radiowej Katarzyna Czochara, ... » więcej 2019-06-10, godz. 13:05 Paweł Grabowski o swoich wrażeniach z eurokampanii i politycznych scenariuszach na przyszłość - Jestem bardzo zadowolony ze swoje wyniku, dostałem ponad 11 tysięcy głosów, czyli zwielokrotniłem swój wynik z wyborów parlamentarnych - mówił w Loży Radiow ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »