Na mocy tych zmian ratownictwem medycznym od kwietnia 2019 roku będą mogły zajmować się tylko podmioty z najwyżej 49-proccentowym udziałem kapitału prywatnego. Na Opolszczyźnie powstanie konsorcjum ze stuprocentowym udziałem podmiotów publicznych.
– Nawet te samorządy, w których dotychczas ratownictwem medycznym zajmują się prywatne firmy bez żadnych oporów przystały na to rozwiązanie. Najwyraźniej wynika to z ich doświadczeń, a przede wszystkim z chęci przejęcia jak najpełniejszej kontroli nad tak szczególną i newralgiczną dziedziną, jaka jest ratownictwo medyczne – poinformowała wicewojewoda.
Violetta Porowska skomentowała też najnowsze pomysły prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego dotyczące wielkich miejskich inwestycji, m.in. budowy tunelu dla kierowców w okolicach opolskiego dworca PKP.
– Na razie prezydent nie poradził sobie z przebudową ulicy Niemodlińskiej, dlatego wolałabym nie oceniać jego kolejnych wizji w rodzaju „szklanych domów”, tylko konkretne dotychczasowe dokonania na zasadzie „po owocach ich poznacie” – stwierdziła kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Opola.