Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Leszek Wiącek o nocnej prohibicji w Wołczynie, kondycji…
2018-07-26, 12:56 Autor: Marek Świercz

Leszek Wiącek o nocnej prohibicji w Wołczynie, kondycji finansowej miasta i krajobrazie po aferze dębowej

Leszek Wiącek o nocnej prohibicji w Wołczynie, kondycji finansowej miasta i krajobrazie po aferze dębowej
- Jeszcze nie wiemy, czy ta regulacja pomoże, bo weszła w życie kilka dni temu. Musimy trochę poczekać - mówił w Loży Radiowej Leszek Jan Wiącek, burmistrz Wołczyna, pierwszej gminy na Opolszczyźnie skorzystała z możliwości uchwalenia tzw. nocnej prohibicji, czyli zakazu sprzedaży alkoholu między 22:00 a 6:00 rano.
Jak tłumaczy nasz gość, uchwała wołczyńskich radnych to reakcja na postulaty mieszkańców, którzy od dawna skarżyli się na to, że są w Wołczynie miejsca, gdzie podpici amatorzy mocnych trunków, którzy mają możliwość zakupienia alkoholu po zmroku, urządzają różnego rodzaju burdy.

- Ten problem mieliśmy od dawna. Próbowaliśmy różnych metod, handlowcy wprowadzili nawet dwie ceny, normalną przed 22:00 i wyższą po tej godzinie. Nie zadziałało - mówił Więcek.

Burmistrza Wołczyna zapytaliśmy także o niskie miejsce miasta w rankingu "Wspólnoty" pokazującego stopień zamożności samorządu w przeliczeniu na głowę mieszkańca.

- Wszystko zależy od tego, co się liczy. Poza tym w rankingu GUS-u wypadamy lepiej niż wiele innych opolskich miast, takie rankingi są bardziej wiarygodne niż te prasowe - odpowiedział. - Wołczyn nie jest na końcu listy, jak napisała prasa, poza tym nasza kondycja jest dobra: realizujemy szereg inwestycji, mamy zadłużenie na poziomie 6 mln zł przy 50-milionowym budżecie.

Naszego gościa pytaliśmy także o tzw. aferę dębową. Przypomnijmy: osoby zamieszane w wycinkę drzew i zastraszanie świadków zostały namierzone, aresztowane, osądzone i skazane na wyroki więzienia. Wiącek stwierdził, że było to najcięższe doświadczenie w jego samorządowej karierze, tym bardziej, że miejscy urzędnicy byli - jego zdaniem całkiem niesłusznie - oskarżani o tolerowanie tego przestępczego procederu.

Zobacz także

2020-04-06, godz. 14:14 Violetta Porowska tuż po głosowaniach w sejmie ws. głosowania korespondencyjnego - Sytuacja jet wyjątkowa dla każdego z państw i każde wskazuje to, które uważa za najlepsze. W przypadku Polski koalicja rządząca wskazała na rozwiązanie korespondencyjne… » więcej 2020-04-06, godz. 14:10 Jerzy Przystajko o telenoweli wyborczej i o przestrzeni na odważne rozwiązania - To jest mam nadzieję ostatni odcinek telenoweli pt. zróbmy lub nie zróbmy wyborów w Polsce 10 maja. Te wybory i tak się nie odbędą, a to że rozmawiamy o nich… » więcej 2020-04-03, godz. 16:59 Jan Zimoch o kompromisowej propozycji zmiany Konstytucji i o tarczy antykryzysowej - Od kolegów z Prawa i Sprawiedliwości zależy, czy zostanie znaleziony jakiś kompromis. My, jako Porozumienie, zasugerowaliśmy pewną formę kompromisu, która została… » więcej 2020-04-03, godz. 16:35 Bartosz Maziarz o Macedonii Północnej w NATO i roli sojuszu w czasie pandemii - Przystąpienie Macedonii Północnej do NATO wzmacnia bardziej bezpieczeństwo polityczne, niż militarne, bo wiadomo, że potencjał militarny samej Macedonii Północnej… » więcej 2020-04-02, godz. 14:22 "Prosto z sejmu" W Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Waldemarem Budą » więcej 2020-04-02, godz. 12:16 "Prosto z sejmu" W Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Beatą Kempą - Najpoważniejszym sprzymierzeńcem w walce z koronawirusem jest nasza odpowiedzialność, samodyscyplina i cierpliwość – mówiła w rozmowie z Magdaleną Ogórek europoseł… » więcej 2020-04-01, godz. 14:22 Sławomir Grzywa o tym, że może pokonać Andrzeja Dudę i o sile własnego oddziaływania - Kandyduję na urząd Prezydenta RP, gdyż uznałem, że na scenie politycznej nie ma osoby w opozycji, która mogłaby pokonać Andrzeja Dudę, a moim zdaniem Andrzej… » więcej 2020-04-01, godz. 09:19 Magazyn międzynarodowy Piotra Cywińskiego i Piotra Semki w Loży Radiowej cz.3 [AUDIO] Publicyści Piotr Cywiński i Piotr Semka w ramach "Magazynu międzynarodowego" omawiali walkę z koronawirusem we Włoszech, Hiszpanii i Francji, a do rozmowy zaprosili… » więcej 2020-03-31, godz. 15:37 Szymon Hołownia o państwie do kitu i konieczności użycia narzędzia ostatecznego - Dziś w zderzeniu z epidemią koronawirusa widać, jak nasze państwo po prostu rozchodzi się w szwach w bardzo wielu miejscach, w których nie powinno się rozchodzić… » więcej 2020-03-30, godz. 13:58 Paweł Kukiz o niemożliwych wyborach prezydenckich, sejmowym e-votingu i zbyt cienkiej tarczy antykryzysowej - Wybory to potężna operacja logistyczna, to nie jest tylko kwestia tego, że ludzie idą albo nie idą do urn. To jest dwadzieścia kilka tysięcy komisji wyborczych… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »