Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Leszek Wiącek o nocnej prohibicji w Wołczynie, k ...
2018-07-26, 12:56 Autor: Marek Świercz

Leszek Wiącek o nocnej prohibicji w Wołczynie, kondycji finansowej miasta i krajobrazie po aferze dębowej

Leszek Wiącek o nocnej prohibicji w Wołczynie, kondycji finansowej miasta i krajobrazie po aferze dębowej
- Jeszcze nie wiemy, czy ta regulacja pomoże, bo weszła w życie kilka dni temu. Musimy trochę poczekać - mówił w Loży Radiowej Leszek Jan Wiącek, burmistrz Wołczyna, pierwszej gminy na Opolszczyźnie skorzystała z możliwości uchwalenia tzw. nocnej prohibicji, czyli zakazu sprzedaży alkoholu między 22:00 a 6:00 rano.
Jak tłumaczy nasz gość, uchwała wołczyńskich radnych to reakcja na postulaty mieszkańców, którzy od dawna skarżyli się na to, że są w Wołczynie miejsca, gdzie podpici amatorzy mocnych trunków, którzy mają możliwość zakupienia alkoholu po zmroku, urządzają różnego rodzaju burdy.

- Ten problem mieliśmy od dawna. Próbowaliśmy różnych metod, handlowcy wprowadzili nawet dwie ceny, normalną przed 22:00 i wyższą po tej godzinie. Nie zadziałało - mówił Więcek.

Burmistrza Wołczyna zapytaliśmy także o niskie miejsce miasta w rankingu "Wspólnoty" pokazującego stopień zamożności samorządu w przeliczeniu na głowę mieszkańca.

- Wszystko zależy od tego, co się liczy. Poza tym w rankingu GUS-u wypadamy lepiej niż wiele innych opolskich miast, takie rankingi są bardziej wiarygodne niż te prasowe - odpowiedział. - Wołczyn nie jest na końcu listy, jak napisała prasa, poza tym nasza kondycja jest dobra: realizujemy szereg inwestycji, mamy zadłużenie na poziomie 6 mln zł przy 50-milionowym budżecie.

Naszego gościa pytaliśmy także o tzw. aferę dębową. Przypomnijmy: osoby zamieszane w wycinkę drzew i zastraszanie świadków zostały namierzone, aresztowane, osądzone i skazane na wyroki więzienia. Wiącek stwierdził, że było to najcięższe doświadczenie w jego samorządowej karierze, tym bardziej, że miejscy urzędnicy byli - jego zdaniem całkiem niesłusznie - oskarżani o tolerowanie tego przestępczego procederu.

Zobacz także

2019-06-14, godz. 14:25 Marko Markowski z PiS o aktywności młodzieżówki podczas wyborów do PE i planach na jesień - Zaktywizowali się ci, którzy byli naszymi członkami, ale z różnych przyczyn często osobistych, wykazywali mniejszą aktywność. Jednak w wyborach do PE była m ... » więcej 2019-06-14, godz. 14:20 Violetta Porowska o wyborach w Kazachstanie, czyli o tym, że demokracja po azjatycku nie jest taka straszna - Byłam naprawdę pod ogromnym wrażeniem organizacji tych wyborów - mówiła w Loży Radiowej wicewojewoda Violetta Porowska, która jako niezależny obserwator prz ... » więcej 2019-06-13, godz. 15:39 WSPÓLNA SPRAWA Bez polityki migracyjnej nie zatrzymamy ukraińskich pracowników Polska nie ma przemyślanej polityki migracyjnej a działania podejmowane lokalnie, tak jak ostatnio na Opolszczyźnie, mogą nie wystarczyć do zatrzymania w Pols ... » więcej 2019-06-13, godz. 14:20 Dr Norbert Honka, politolog, o systemie samorządu terytorialnego w Niemczech w kontekście pomysłu landyzacji Polski - Samorząd terytorialny może istnieć jedynie w systemie demokratycznym. Jeśli zlikwiduje się samorząd, zlikwiduje się demokrację - powiedział w Loży Radiowej ... » więcej 2019-06-12, godz. 14:28 Andrzej Żylak o tym, dlaczego Polak i Chorwat to dwa bratanki - Chorwaci i Polacy bardzo się lubią, nie bez znaczenia jest tu podobieństwo języka, które naprawdę ułatwia komunikację. Czujemy się tam nie jak obcy, ale tro ... » więcej 2019-06-12, godz. 12:51 Michał Pytlik i Jerzy Przystajko o przyszłości Lewicy Razem i lewicy jako takiej - W tej chwili zmieniliśmy nazwę, więc nazywamy się Partia Lewica Razem - powiedział w Loży Radiowej Michał Pytlik, przedstawiciel tego ugrupowania na Opolszc ... » więcej 2019-06-11, godz. 14:57 Piotr Moc, prezes Radia Opole o ofercie rozgłośni w tygodniu festiwalowym i planach rozwoju w 2020 roku - To okazja do promowania Radia Opole 2 Kultura - powiedział w Loży Radiowej prezes Radia Opole Piotr Moc. Rozmawialiśmy o ofercie jaką przygotowała nasza roz ... » więcej 2019-06-11, godz. 12:45 Martyna Nakonieczny o raporcie na temat stanu naszego województwa, o którym sejmik będzie dyskutował za tydzień - W programie tej ostatniej przed wakacjami sesji bardzo ważny dokument: przygotowany po raz pierwszy raport na temat stanu województwa opolskiego i debata na ... » więcej 2019-06-10, godz. 14:49 Katarzyna Czochara o wizycie Polsko-Niemieckiej Grupy Parlamentarnej w Berlinie i Hamburgu - Prowadziliśmy rozmowy na temat Polonii w Niemczech, która wciąż nie została uznana za mniejszość narodową - powiedziała w Loży Radiowej Katarzyna Czochara, ... » więcej 2019-06-10, godz. 13:05 Paweł Grabowski o swoich wrażeniach z eurokampanii i politycznych scenariuszach na przyszłość - Jestem bardzo zadowolony ze swoje wyniku, dostałem ponad 11 tysięcy głosów, czyli zwielokrotniłem swój wynik z wyborów parlamentarnych - mówił w Loży Radiow ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »