Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Piotr Pośpiech o poszukiwaniu lekarzy na cito i ...
2018-04-25, 14:13 Autor: Agnieszka Stefaniak

Piotr Pośpiech o poszukiwaniu lekarzy na cito i bezpieczeństwie pacjentów kluczborskiego szpitala

Piotr Pośpiech o poszukiwaniu lekarzy na cito
6 lekarek, które w lutym rozpoczęły pracę w Powiatowym Centrum Zdrowia w Kluczborku złożyło wypowiedzenia. Jeśli władze placówki nie znajdą na ich miejsce nowych kandydatów od maja oddział wewnętrzny znów zawiesi działalność.
- Dopełniliśmy procedury, informując NFZ o możliwości zawieszenia działalności interny, ale pamiętajmy, że ten wniosek zawsze można wycofać - powiedział w Loży Radiowej starosta powiatu kluczborskiego Piotr Pośpiech.

Lekarki z Wielunia złożyły wypowiedzenia z pracy, argumentując to zbyć dużą liczbą zadań i obciążeniem pracą.

- Zostaliśmy zaskoczeni przez zespół lekarski, który zrezygnował z pracy. Interna w Kluczborku docelowo będzie działała, ale to trudny proces - mówi Pośpiech.

Starosta przyznał, że nie wyklucza, iż 6 osobowy zespół lekarski został podkupiony przez inną placówkę.

- Musimy zbudować zespół od podstaw. Od 1 kwietnia nie ma ordynatora interny, który pracował u nas 12 lat. Nie ma szans na jego powrót. On odszedł z pracy, bo lekarki, działające w zespole taki miały warunek - mówi Pośpiech.

Starosta zapewnia jednak, że choć w najbliższych dniach widmo zawieszenia oddziału internistycznego jest realne, ale to nie oznacza zamknięcia innych oddziałów.

- Nocna i świąteczna opieka medyczna będzie w Kluczborku działać normalnie - zapewnia Pośpiech.

Choć w placówce głośno również o problemach ze średnim personelem medycznym.

- Pielęgniarki anestezjologiczne zażądały podwyżek o 500 zł, ale nas na to nie stać - mówi Pośpiech, dodając, że w tej kwestii rozmowy jeszcze trwają. Część z pielęgniarek wycofała wypowiedzenia.Zobacz także

2018-09-25, godz. 14:49 Ring wyborczy - kandydaci do sejmiku z okręgu nr 3, który obejmuje powiaty kędzierzyńsko-kozielski i strzelecki [FILM, ... Kolejna odsłona "Wyborczego ringu" w Loży Radiowej była poświęcona okręgowi nr 3 w wyborach do sejmiku województwa opolskiego. Przedstawicieli list wyborczych ... » więcej 2018-09-24, godz. 15:30 Ring wyborczy - kandydaci na radnych Opola w okręgu wyborczym nr 3 [FILM] W kolejnej odsłonie Ringu Wyborczego w Loży Radiowej spotkali się kandydaci do opolskiej Rady Miasta startujący z okręgu nr 3, który obejmuje dzielnice: Gosła ... » więcej 2018-09-21, godz. 15:45 Ring wyborczy - dziś przedstawiciele komitetów wyborczych do sejmiku województwa okręgu 2. obejmującego powiaty kluczb ... W audycji "Loża Radiowa" będącej zarazem Ringiem Wyborczym gościliśmy kandydatów w wyborach do sejmiku województwa opolskiego, w okręgu drugim, obejmującym po ... » więcej 2018-09-20, godz. 16:00 Ring wyborczy - kandydaci na radnych Opola w okręgu wyborczym nr 2 [FILM, ZDJĘCIA] Kandydaci na radnych miasta Opola z okręgu nr 2 obejmującego dzielnice: Armii Krajowej, Borki, Brzezie, Chabry, Czarnowąsy, Krzanowice, Świerkle, Wróblin i Za ... » więcej 2018-09-19, godz. 15:06 Ring wyborczy - dziś przedstawiciele komitetów wyborczych do sejmiku województwa okręgu 1. Czyli Opole i powiat opolsk ... Kandydaci do sejmiku województwa opolskiego w okręgu nr 1 spotkali się w Loży Radiowej, żeby porozmawiać o ich pomysłach, które chcieliby zrealizować jeśli zo ... » więcej 2018-09-18, godz. 12:59 Ring wyborczy - kandydaci na radnych Opola w okręgu wyborczym nr 1 [FILM, ZDJĘCIA] W "Wyborczym ringu" starli się jako pierwsi reprezentanci komitetów wyborczych do rady miasta Opola w okręgu nr 1. W naszym studiu gościliśmy: Tomasz Wróbla z ... » więcej 2018-09-17, godz. 14:22 Witold Zembaczyński o rozwijaniu lewego skrzydła i umieszczaniu wynagrodzenia w ogłoszeniach o pracę - Koalicja Obywatelska poszerzyła się o środowisko Barbary Nowackiej ze względu na konieczność rozłożenia lewego skrzydła opozycji demokratycznej w Polsce. Ci ... » więcej 2018-09-17, godz. 13:31 Janusz Sanocki o kupowaniu kota w worku, reformie sądownictwa i kampanii wyborczej w Nysie - Nie kandyduję w wyborach samorządowych, jestem posłem, ta moja misja się jeszcze się nie skończyła - powiedział w Loży Radiowej poseł niezależny Janusz Sano ... » więcej 2018-09-14, godz. 14:35 Błażej Choroś o dyrektywie praw autorskich - Poziom zaangażowania w tę sprawę jest znacznie niższy niż przy ACTA 2 - mówił gość Loży Radiowej dr Błażej Choroś, politolog z Uniwersytetu Opolskiego, odno ... » więcej 2018-09-14, godz. 14:24 Przemysław Pospieszyński i Marko Markowski o wolności wypowiedzi w internecie Czy to kres internetu jaki znamy? A to za sprawą decyzji Parlamentu Europejskiego, by poprzeć zmiany w prawie autorskim w sieci. Zabiegała o to część europejs ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »