Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Piotr Pośpiech o poszukiwaniu lekarzy na cito i ...
2018-04-25, 14:13 Autor: Agnieszka Stefaniak

Piotr Pośpiech o poszukiwaniu lekarzy na cito i bezpieczeństwie pacjentów kluczborskiego szpitala

Piotr Pośpiech o poszukiwaniu lekarzy na cito
6 lekarek, które w lutym rozpoczęły pracę w Powiatowym Centrum Zdrowia w Kluczborku złożyło wypowiedzenia. Jeśli władze placówki nie znajdą na ich miejsce nowych kandydatów od maja oddział wewnętrzny znów zawiesi działalność.
- Dopełniliśmy procedury, informując NFZ o możliwości zawieszenia działalności interny, ale pamiętajmy, że ten wniosek zawsze można wycofać - powiedział w Loży Radiowej starosta powiatu kluczborskiego Piotr Pośpiech.

Lekarki z Wielunia złożyły wypowiedzenia z pracy, argumentując to zbyć dużą liczbą zadań i obciążeniem pracą.

- Zostaliśmy zaskoczeni przez zespół lekarski, który zrezygnował z pracy. Interna w Kluczborku docelowo będzie działała, ale to trudny proces - mówi Pośpiech.

Starosta przyznał, że nie wyklucza, iż 6 osobowy zespół lekarski został podkupiony przez inną placówkę.

- Musimy zbudować zespół od podstaw. Od 1 kwietnia nie ma ordynatora interny, który pracował u nas 12 lat. Nie ma szans na jego powrót. On odszedł z pracy, bo lekarki, działające w zespole taki miały warunek - mówi Pośpiech.

Starosta zapewnia jednak, że choć w najbliższych dniach widmo zawieszenia oddziału internistycznego jest realne, ale to nie oznacza zamknięcia innych oddziałów.

- Nocna i świąteczna opieka medyczna będzie w Kluczborku działać normalnie - zapewnia Pośpiech.

Choć w placówce głośno również o problemach ze średnim personelem medycznym.

- Pielęgniarki anestezjologiczne zażądały podwyżek o 500 zł, ale nas na to nie stać - mówi Pośpiech, dodając, że w tej kwestii rozmowy jeszcze trwają. Część z pielęgniarek wycofała wypowiedzenia.Zobacz także

2018-12-07, godz. 11:12 Loża Radiowa na konferencji naukowej pt. "Społeczeństwo internautów a kultura globalna. Nowe media w edukacji wyzwanie ... O rosnącej roli internetu w naszym życiu i o związanych z tym wyzwaniach rozmawiali uczestnicy Ogólnopolskiej Konferencji naukowej pt. "Społeczeństwo internau ... » więcej 2018-12-06, godz. 14:24 Marcin Szpanko o o rozwoju polskiego programu kosmicznego -Obecnie wiemy tylko ułamek tego, co jest faktycznie. Mamy ogólne pojęcie o kosmosie, ale jest jeszcze wiele do odkrycia - zapewniał w Loży Radiowej Marcin Sz ... » więcej 2018-12-04, godz. 15:17 Adrian Czubak o tym, czego powinniśmy oczekiwać po szczycie klimatycznym ONZ w Katowicach - Szczyt klimatyczny w Katowicach jest bardzo ważny, bo ma przekuć założenia tzw. Paryskiego Porozumienia w konkretny plan działania - mówił w Loży Radiowej w ... » więcej 2018-12-03, godz. 15:21 Tomasz Kostuś o spotkaniach z Polakami na Ukrainie i o niezbędnej pomocy dla nich - Na Wschodzie żyje około 1,5 mln naszych rodaków. 900 tys. na Ukrainie. Ich problemy są związane głównie z sytuacją bytową, socjalną. Zadaniem naszego rządu, ... » więcej 2018-12-03, godz. 14:11 Paweł Grabowski o podróżach po Opolszczyźnie, II Zakładzie Karnym w Brzegu i nowym pomyśle na walkę z sitwą Pod znakiem zapytania stanął temat budowy nowego zakładu karnego w Brzegu. Radni Brzegu cofnęli decyzję sprzed roku ws. przekazania gruntów pod drugie więzien ... » więcej 2018-11-30, godz. 14:22 Ks. Waldemar Klinger o postępach prac przy renowacji opolskiej katedry i przygotowaniach do świąt, które nie kończą si ... W opolskiej katedrze zakończono prace przy renowacji części chórowej. To kolejny fragment świątyni, który przeszedł drobiazgowy remont. Pieniądze na ten cel k ... » więcej 2018-11-30, godz. 13:53 Dr Marcin Pietrzak o cynizmie, we współczesnym świecie polityki, ale nie tylko Często z ust polityków słyszymy pod adresem adwersarzy oskarżenia o wykazywanie się cynizmem w działaniu. Postawa ta, wywodząca się ze starożytnej filozofii, ... » więcej 2018-11-29, godz. 15:25 Dr Bartosz Maziarz o konflikcie rosyjsko-ukraińskim - Nie sądzę, aby Putin zamierzał zastosować wobec Ukrainy taktykę salami. Co miał Ukrainie zabrać, już zabrał - mówił w Loży Radiowej dr Bartosz Maziarz, poli ... » więcej 2018-11-29, godz. 15:20 Dariusz Byczkowski o nowym pomniku historii, czyli Zamku Piastów Śląskich oraz o powstającej wystawie na temat Kresów - Pomnik historii ma pierwszeństwo w staraniu się o dotacje, jest obiektem zainteresowania mediów, wydawnictw, folderów promocyjnych - powiedział w Loży Radio ... » więcej 2018-11-28, godz. 15:13 Piotr Mielec o nagrodzonym Zamku Moszna i o tym, że wciąż trudno do niego dojechać - Zamek Moszna został uznany za najlepszy produkt turystyczny i uzyskał certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej. Jest to ogromny prestiż, rozgłos, inform ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »