Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Piotr Pośpiech o poszukiwaniu lekarzy na cito i ...
2018-04-25, 14:13 Autor: Agnieszka Stefaniak

Piotr Pośpiech o poszukiwaniu lekarzy na cito i bezpieczeństwie pacjentów kluczborskiego szpitala

Piotr Pośpiech o poszukiwaniu lekarzy na cito
6 lekarek, które w lutym rozpoczęły pracę w Powiatowym Centrum Zdrowia w Kluczborku złożyło wypowiedzenia. Jeśli władze placówki nie znajdą na ich miejsce nowych kandydatów od maja oddział wewnętrzny znów zawiesi działalność.
- Dopełniliśmy procedury, informując NFZ o możliwości zawieszenia działalności interny, ale pamiętajmy, że ten wniosek zawsze można wycofać - powiedział w Loży Radiowej starosta powiatu kluczborskiego Piotr Pośpiech.

Lekarki z Wielunia złożyły wypowiedzenia z pracy, argumentując to zbyć dużą liczbą zadań i obciążeniem pracą.

- Zostaliśmy zaskoczeni przez zespół lekarski, który zrezygnował z pracy. Interna w Kluczborku docelowo będzie działała, ale to trudny proces - mówi Pośpiech.

Starosta przyznał, że nie wyklucza, iż 6 osobowy zespół lekarski został podkupiony przez inną placówkę.

- Musimy zbudować zespół od podstaw. Od 1 kwietnia nie ma ordynatora interny, który pracował u nas 12 lat. Nie ma szans na jego powrót. On odszedł z pracy, bo lekarki, działające w zespole taki miały warunek - mówi Pośpiech.

Starosta zapewnia jednak, że choć w najbliższych dniach widmo zawieszenia oddziału internistycznego jest realne, ale to nie oznacza zamknięcia innych oddziałów.

- Nocna i świąteczna opieka medyczna będzie w Kluczborku działać normalnie - zapewnia Pośpiech.

Choć w placówce głośno również o problemach ze średnim personelem medycznym.

- Pielęgniarki anestezjologiczne zażądały podwyżek o 500 zł, ale nas na to nie stać - mówi Pośpiech, dodając, że w tej kwestii rozmowy jeszcze trwają. Część z pielęgniarek wycofała wypowiedzenia.Zobacz także

2018-05-18, godz. 15:37 Paweł Ziorko i Marek Kawa o sytuacji na Bliskim Wschodzie Ostatnie działania prezydenta USA na Bliskim Wschodzie wynikają z przeorientowania polityki amerykańskiej po zmianie administracji. Po zwycięstwie Donalda Tru ... » więcej 2018-05-18, godz. 14:56 Mateusz Magdziarz: Wszystko wskazuje, że będzie czwarty dzień festiwalu! Gościem drugiej godziny audycji był Mateusz Magdziarz, dyrektor TVP3 Opole. Tematem rozmowy były wciąż niepewne losy czwartego dnia Krajowego Festiwalu Piosen ... » więcej 2018-05-17, godz. 00:00 Zbigniew Bahryj o przebiegu dotychczasowych remontów drogowych w Opolu, planach na najbliższe miesiące i rosnących kos ... W kilkudziesięciu punktach Opola trwają dziś prace drogowe. Jak mówił gość Loży Radiowej, Zbigniew Bahryj, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu, to dopier ... » więcej 2018-05-16, godz. 14:15 Jerzy Wrębiak o kompromitacji zwolenników brzeskiego referendum i docelowym połączeniu Brzegu ze Skarbimierzem - To byłoby referendum dla samego referendum, tylko dla satysfakcji posła Pawła Grabowskiego, na które to referendum musielibyśmy wydać 200 albo 300 tysięcy z ... » więcej 2018-05-16, godz. 14:13 Magdalena Matyjaszek o Dniach Opola dla każdego i losach 4 dnia 55.KFPP Rozpoczęły się tegoroczne Dni Opola. Do niedzieli w mieście odbywać się będzie szereg imprez. Pierwsze już ruszyły. Wieczorem w opolskim amfiteatrze wystąpi K ... » więcej 2018-05-15, godz. 14:07 Przemysław Smorawski i Olga Głowacka o kryptologii i permanentnie poprawianym rodzimym prawie - Tegoroczna, piąta już, edycja Ogólnopolskich Dni Nauk Sądowych poświęcona jest internetowi a konkretnie kryptologii, czyli zabezpieczaniu danych - mówili w ... » więcej 2018-05-14, godz. 14:42 Ryszard Terlecki o tym, dlaczego Polska powinna być jedna a władza centralna silna i sprawna - Nie może być Polaki A i Polski B, a już na pewno - Polski C. Nasz rząd stawia na zrównoważony rozwój i stąd hasło "Polska jest jedna" - mówił w Loży Radiowe ... » więcej 2018-05-14, godz. 14:41 Witold Zembaczyński o etyce w polityce i reperkusjach chwilowych perturbacji w Nowoczesnej - Bardzo zależy mi na etycznym wymiarze polityki, dlatego nie mogę się pogodzić z sytuacją, w której ktoś robi politykę na czyjejś chorobie - mówił w Loży Rad ... » więcej 2018-05-11, godz. 14:46 Rafał Tkacz o skompletowaniu urzędników wyborczych i o tym, że radni nie mogą kreślić okręgów wyborczych jak im pasuje - W naszej ocenie, potwierdzonej opinią Państwowej Komisji Wyborczej, rada powiatu opolskiego przy kreśleniu nowych okręgów wyborczych wykroczyła poza granice ... » więcej 2018-05-11, godz. 14:13 Sierż. szt. Jarosław Jaros i st. sierż. Michał Zarówny o rowerowych patrolach policji - Rowerem wjedziemy tam, gdzie nie dostanie się samochód - mówili w Loży Radiowej sierżant sztabowy Jarosław Jaros i starszy sierżant Michał Zarówny, funkcjon ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »