Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Piotr Wach o służbie zdrowia, Radzie Politycznej ...
2018-02-20, 15:34 Autor: Marek Świercz

Piotr Wach o służbie zdrowia, Radzie Politycznej Nowoczesnej i planach jednoczącej się opozycji

Piotr Wach o służbie zdrowia, Radzie Politycznej Nowoczesnej i planach jednoczącej się opozycji
- Chcemy zapytać Opolan, co sądzą o sytuacji w służbie zdrowia i namówić ich do wsparcia naszej kampanii pisania wniosków do ministra zdrowia o zmianę zasad finansowania służby zdrowia, między innymi do zmiany algorytmu stosowanego przez NFZ, który jest niekorzystny dla Opolszczyzny - mówił w Loży Radiowej Piotr Wach, wiceprzewodniczący opolskich struktur Nowoczesnej.
Wach twierdzi, że polska służba zdrowia jest skandalicznie niedofinansowana, bo 4,5 PKB na ochronę zdrowia Polaków to zdecydowanie za mało.

- Wylicza się, że rocznie 60 tysięcy Polaków umiera z tego powodu, że nasza służba zdrowia nie działa skutecznie - twierdzi.

Nasz gość został niedawno członkiem utworzonej w Nowoczesnej Rady Politycznej.

- Idea stworzenia takiej rady, która ma wspierać zarząd w jego działaniach, narodziła się na listopadowym kongresie i teraz została zrealizowana. To gremium liczy około 40 osób, bardzo się cieszę, że zostałem jego członkiem - mówi Wach.

Naszego gościa pytaliśmy o hasło wyborcze "Bliżej ludzi", które - jak wychwycili komentatorzy - jest powtórzeniem dawnego hasła PiS.

- To nie jest hasło, to tylko określenie, które pojawiło się w manifeście samorządowym Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej - przekonywał.

Wacha pytaliśmy także o konkretne efekty działań tzw. Deklaracji Opolskiej, którą w lipcu ubiegłego roku podpisali działacze kilku opozycyjnych ugrupowań.

- Przypominam, że to nie było porozumienie nastawione na jakieś wyborcze umowy, ale porozumienie w sprawie wspólnych wartości, których sygnatariusze chcą bronić, takich jak szacunek dla demokracji i praworządność - tłumaczył Wach.

Zobacz także

2018-03-21, godz. 14:21 Łukasz Sowada, Zbigniew Kubalańca i Marek Kawa o sile intencji i biznesie w opolskim ratuszu Nie milkną echa listu intencyjnego, który podpisały z prywatnym przedsiębiorcą Ryszardem Wójcikiem władze Opola, a który to list dotyczy określonych transakcj ... » więcej 2018-03-20, godz. 15:12 Anna Konowalczuk-Żołud o tym, że w Opolu powinno przybyć drzew W drugiej części wtorkowej "Loży Radiowej" swoje plany zaprezentowała Anna Konowalczuk-Żołud, która od kilku dni odpowiada za zieleń miejską w Opolu. - Chc ... » więcej 2018-03-20, godz. 15:11 Manfred Grabelus o tym, że hałas w Opolu jest pod kontrolą Gościem pierwszej części wtorkowej "Loży Radiowej" był Manfred Grabelus, dyrektor departamentu ochrony środowiska w opolskim urzędzie marszałkowskim. Gospodar ... » więcej 2018-03-19, godz. 14:46 Aleksandra Stańko-Gaweł i Piotr Mielec o niedzielnych wizytach w galeriach... nie koniecznie handlowych i o tym, czym ... Projekt NoweMuzeum.pl to nowa inicjatywa w naszym kraju, która stawia sobie za cel organizację pod jednym, wspólnym szyldem nowoczesnych placówek muzealnych. ... » więcej 2018-03-19, godz. 14:45 Ryszard Wilczyński bardzo ostro o rządzącej prawicy i coraz gorszej pozycji międzynarodowej Polski - Lepsze dla Platformy Obywatelskiej sondaże to dowód na to, że teflon PiS-u zaczyna się łuszczyć – przekonywał w Loży Radiowej poseł PO Ryszard Wilczyński. – ... » więcej 2018-03-16, godz. 14:30 Zmiany za oceanem są ważne także dla nas Gościem piątkowej Loży Radiowej był dr Marek Kawa, amerykanista, który omówił zmiany, do których doszło w ostatnich dniach na szczytach amerykańskiej administ ... » więcej 2018-03-15, godz. 14:13 Marek Froelich o rolniku przy klawiaturze i burku, który nie może spacerować po chlewiku Od dziś do 15 maja rolnicy mogą składać wnioski o dopłaty bezpośrednie na 2018 rok. Od tego roku są one przyjmowane tylko przez internet. Wiceprezes Izby Roln ... » więcej 2018-03-15, godz. 14:22 Najszybciej powstanie obwodnica Myśliny Gościem pierwszej części czwartkowej Loży Radiowej był Przemysław Maliszkiewicz, dyrektor opolskiego oddziału GDDKiA. Poinformował on słuchaczy m.in. o pozysk ... » więcej 2018-03-14, godz. 15:00 Adrian Czubak o przywróceniu pełnej żeglowności na Odrze oraz realizacji ustawy dekomunizacyjnej Jesienią w Opolu odbędzie się kongres poświęcony sprawom żeglugi śródlądowej - poinformował wojewoda opolski Adrian Czubak. Jak wyjaśnił, to uznanie zaangażow ... » więcej 2018-03-14, godz. 14:18 Andrzej Kasiura o ruchu na Odrze i wokół niej oraz o przygotowaniach do wyborów - Najlepiej, żeby o ilości kadencji danego np. burmistrza zadecydowali mieszkańcy, bo oni wiedzą najlepiej, kto się nadaje do pełnienia takiej funkcji, a kto ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »