Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Rajmund Miller o pieniądzach dla służby zdrowia, ...
2018-01-22, 14:14 Autor: Marek Świercz

Rajmund Miller o pieniądzach dla służby zdrowia, sieci szpitali, kompromisie aborcyjnym i niebezpiecznym zadłużeniu Nysy

Rajmund Miller o kryzysie w służbie zdrowia, trudnym jednoczeniu opozycji i zadłużaniu Nysy
- Rządzący twierdzą, że sytuacja gospodarcza i budżetowa jest dobra, dlaczego więc nie dają większych pieniędzy na służbę zdrowia? - pytał retorycznie w Loży Radiowej poseł Platformy Obywatelskiej Rajmund Miller. - Wystarczyłoby nie budować strzelnic za trzy miliardy albo odpuścić sobie tworzenie niepotrzebnej formacji terytorialsów, która w mojej ocenie - ma na celu jedynie rozgrywki wewnętrzne i jest krokiem w stronę budowy państwa totalitarnego.
Zdaniem naszego gościa, dzisiejsze zamieszanie w służbie zdrowia to efekt wprowadzenia ustawy o sieci szpitali.

- Ogromnym błędem było zastąpienie metody wyceniania procedur medycznych przez ryczałt - przekonuje Miller. - Zwracam też uwagę, że rezydenci nie walczą o pieniądze dla siebie, ale o to, by więcej pieniędzy dosypać do systemu. Lekarze nie chcą pracować na takich warunkach, jak dziś, bo nie mogą pracować tyle czasu w sposób odpowiedzialny. Skoro kierowca musi sobie zrobić przerwę po kilku godzinach, to ile godzin ma pracować lekarz, od którego zależy ludzie życie? - pytał retorycznie nasz gość.

Mówiąc o projekcie "Ratujmy kobiety", Miller przypomniał, że zagłosował za skierowaniem go do komisji, choć nie zgadza się z jego wieloma zapisami.

- Na przykład pomysłem, żeby aborcji mogła dokonać 15-latka bez wiedzy rodziców - tłumaczy. - Ale zaznaczam, że ten drugi projekt jest moim zdaniem znacznie gorszy.

Prosto z Loży nasz gość wybierał się do rodzinnej Nysy, by przysłuchiwać się obradom nyskiej Rady Miasta.

- Radni będą decydowali o sprawach kluczowych dla naszej przyszłości. Miasto chce zaciągnąć kolejny kredyt na 40 mln zł - mówi poseł PO. - Opozycyjni radni wyliczają, że jeśli dodać do długu miasta zadłużenie miejskich spółek, to wyjdzie około 160 mln zł. To bardzo niebezpieczny poziom. A mimo to miasto angażuje się w kolejne kosztowne przedsięwzięcia, takie jak remont kąpieliska za kilkanaście milionów.

Zobacz także

2019-03-20, godz. 14:28 Adrian Czubak o miliardowych inwestycjach na Odrze i odtworzeniu odrzańskiej drogi wodnej - W 2023 Odra musi być żeglowna, bo do tego zobowiązał się prezydent, podpisując konwencję AGN. I naprawdę wszystko wskazuje na to, że tak będzie, bo do tego ... » więcej 2019-03-19, godz. 14:17 Krzysztof Gaworski o ściekach z Otmuchowa i polepszaczach gleby z Krapkowic - O wycieku ścieków komunalnych z kanalizacji w Otmuchowie do Jeziora Nyskiego poinformował nas nie Otmuchów, ale odbiorca ścieków, czyli nyska spółka, która ... » więcej 2019-03-18, godz. 16:26 Katarzyna Czochara o Święcie Flagi w Moszczance i inicjatywach upamiętniających Prymasa Tysiąclecia W Loży Radiowej gościliśmy dziś (18.03) posłankę Prawa i Sprawiedliwości Katarzynę Czocharę. Rozmawialiśmy między innymi o przygotowaniach do przypadającego 2 ... » więcej 2019-03-18, godz. 12:23 Prof. Piotr Wach o zbliżającym się posiedzeniu Senatu, energii jądrowej i brexicie - Trudno się opierać tym inicjatywom, bo dotyczą one istotnych elementów naszej historii i tożsamości, z drugiej strony odnoszę wrażenie, że następuje dewalua ... » więcej 2019-03-14, godz. 16:39 Katrin Koschny o tym, czym zajmuje się - nie tylko na Opolszczyźnie, ale nawet w Szczecinie - młodzieżówka Mniejszości ... - Działamy w całym kraju, mamy około 500 aktywnych członków - mówiła w Młodzieżowej Loży Radiowej Katrin Koschny, przewodnicząca Związku Młodzieży Mniejszości ... » więcej 2019-03-14, godz. 16:37 Sylwia Spurek o powodach wejścia w politykę i tym co chce zmienić jako działaczka Wiosny - Każdy, kto idzie do polityki, musi się liczyć z tym, że może kandydować do różnych ciał wybieralnych. Musi się poddać takiej weryfikacji, ja oczywiście jest ... » więcej 2019-03-14, godz. 16:22 WSPÓLNA SPRAWA Grzegorz Adamczyk, Lesław Adamczyk i Witold Potwora o nowelizacji kodeksu pracy Zapisy w kodeksie pracy powinny zawierać minimalne gwarancje dla pracownika, inne - bardziej szczegółowe zapisy - powinny trafić raczej do układów zbiorowych ... » więcej 2019-03-14, godz. 16:20 Ks. W Klinger o renowacji opolskiej katedry i odkryciach dokonywanych w czasie remontu - Po skuciu tynków na ścianie południowej pokazały się różnorakie wątki ceglane jak na przykład dawne nadproża a także cegły wskazujące na to, że znajdowała s ... » więcej 2019-03-13, godz. 15:29 Barbara Kamińska o projekcie "Młodzież gotowa do działania" - Program będzie odpowiedzią na to, że we współczesnym świecie ludzie coraz częściej nie dają sobie rady z wyzwaniami które świat im stawia i widzimy deficyty ... » więcej 2019-03-13, godz. 15:29 Halina Nabrdalik prezes stowarzyszenia Wspólnota Polska oddział w Opolu odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzen ... - Takiego odznaczenia nie mogłam się spodziewać. Wszyscy, którzy udzielają się społecznie robią to z potrzeby serca - powiedziała w Loży Radiowej Halina Nabrd ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »