Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Konrad Gęsiarz o swoim mandacie radnego, hipokry ...
2018-01-18, 14:43 Autor: Marek Świercz

Konrad Gęsiarz o swoim mandacie radnego, hipokryzji Ryszarda Wilczyńskiego, inwestycjach i politycznych planach namysłowskiej prawicy

Konrad Gęsiarz o swoim mandacie radnego, hipokryzji Ryszarda Wilczyńskiego, inwestycjach i politycznych planach namysłowskiej prawicy
- Moim zdaniem, wystąpienie posła Ryszarda Wilczyńskiego w Sejmie wpisuje się w strategię opozycji, która próbuje wmówić opinii publicznej, że w kraju dzieją się pod rządami PiS jakieś okropne, niebywałe rzeczy. A to bzdura - stwierdził w Loży Radiowej wicestarosta namysłowski Konrad Gęsiarz.
Przypomnijmy: Wilczyński z trybuny sejmowej mówił o tym, że Gęsiarz wybrany we wrześniu na stanowisko wicestarosty, nie chce oddać mandatu miejskiego radnego, choć tych funkcji nie można łączyć, a gdy rada wygasiła mu mandat, odwołał się do sądu. Na naszej antenie Wilczyński zarzucił samorządowcowi z PiS "pazernośc".

- To zwykłe przekłamanie. Nigdy nie miałem wątpliwości, że wraz z objęciem funkcji wicestarosty tracę mandat miejskiego radnego. Miałem jednak wątpliwości, czy uchwała w sprawie wygaszenia mojego mandatu jest prawidłowa i dlatego odwołałem się do sądu, żeby to jednoznacznie stwierdził. Takim potwierdzeniem byłoby oddalenie mojego wniosku - tłumaczy Gęsiarz. - Skąd moje wątpliwości? Rada wyznaczyła mi termin do złożenia wyjaśnień a wygasiła mi mandat, nim ten termin upłynął.

Sprawa jest o tyle skomplikowana, że sąd - z przyczyn formalnych, bo związanych z terminami - odrzucił odwołanie wicestarosty (czyli go nie rozpoznał merytorycznie). Gęsiarz mówi jednak, że temat jest zakończony - gdy decyzja sądu się uprawomocni, będzie już jasne, że uchwała jest prawidłowa i on sam stracił mandat 27 września, gdy wszedł do zarządu powiatu. Zarzuca też Wilczyńskiemu hipokryzję.

- Poseł nie interweniował, gdy skandaliczne rzeczy robił przewodniczący Rady Miejskiej z jego opcji, który - na przykład - nie zwołał nadzwyczajnej sesji, o którą wnioskowaliśmy, choć miał taki obowiązek - mówi Gęsiarz.

Z naszym gościem rozmawialiśmy także o inwestycjach, na które czeka Namysłów, planach budowy obwodnicy, funkcjonowaniu szpitala i politycznych planach PiS związanych z wyborami samorządowymi.

Zobacz także

2018-12-18, godz. 15:06 Małgorzata Kozak o tym, że pracownicy opieki społecznej nie zaradzą wszystkim problemom i także my powinniśmy zachować ... - Uważam, że ta kobieta była dramatycznie osamotniona. Była w niechcianej ciąży z partnerem, na którym jej zależało. Musiała dokonać wyboru: dziecko albo on. ... » więcej 2018-12-18, godz. 09:06 Violetta Koper-Staszowska i Wiesław Kucharski o suszy, zalesianiu, ekologii, miejskich dzikach i powrocie wilków - Wilki to dziś gatunek ekspansywny. Mamy zarejestrowane watahy w nadleśnictwie Gidle, Złoty Potok, ostatnio znaleziono martwą waderę w nadleśnictwie Brynek. ... » więcej 2018-12-17, godz. 10:40 Ryszard Galla o uregulowaniu kwestii zmiany granic, zdobyczach Mniejszości Niemieckiej w samorządzie województwa i wyb ... - Myślę, że samorząd Dobrzenia Wielkiego powinien jednak zająć się przyszłością, a nie wracać do przeszłości. Teraz najważniejsze jest zbilansowanie mniejszeg ... » więcej 2018-12-17, godz. 10:27 Sławomir Kłosowski o strachu Europy, niemieckiej obronie Jugendamtów i końcu dominacji socjalistów i liberałów - Powinniśmy się cieszyć, że żyjemy w kraju, w którym nie ma takich problemów. Gdy po zamachu w Strasburgu spotkaliśmy się w Parlamencie Europejskim, padało w ... » więcej 2018-12-14, godz. 15:34 Rafał Bartek o wizycie pełnomocnika rządu Niemiec do spraw mniejszości oraz o tym, jakie wyzwania stoją przed regionem ... - Pełnomocnik rządu RFN ds. mniejszości, który jest na stanowisku stosunkowo niedawno, dosyć spontanicznie, po tym jak usłyszał o wyniku wyborów samorządowych ... » więcej 2018-12-14, godz. 15:09 Płk Edward Łakomy o filmie opowiadającym o tragicznych wydarzeniach podczas misji ONZ w Kambodży - Misje nie mają wymiaru wyłącznie wojskowego, ale także polityczny, warto brać w nich udział - mówił w Loży Radiowej płk. Edward Łakomy, prezes Koła nr 25 St ... » więcej 2018-12-13, godz. 15:41 Podinsp. Maciej Milewski o korytarzu życia i bezpieczeństwie na drogach - Obserwujemy zatrważające obrazki, kiedy to kierowcy nie wiedzą jak się zachować, a część z nich ignoruje sygnały pojazdów uprzywilejowanych - powiedział w L ... » więcej 2018-12-13, godz. 15:38 Bartosz Kuświk o 37. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce - Są takie rzeczy, których wciąż nie wiemy o stanie wojennym. Na przykład nie wiadomo, ile osób zginęło. Mówimy o około setce ludzi - wyjaśnił gość Loży Radio ... » więcej 2018-12-12, godz. 15:36 Bartłomiej Stawiarski o potrzebie bilansu otwarcia i o nowym budżecie Namysłowa - Burmistrzem jestem dopiero trzeci tydzień, więc to jeszcze zbyt krótki czas, by przyjrzeć się wszystkim instytucjom i osobom, które nimi zarządzają – mówił ... » więcej 2018-12-12, godz. 15:28 Barbara Radecka o tym, dlaczego Opolskie Centrum Onkologii stara się o uzyskanie certyfikatu SIS - Prowadzimy od kilku lat system skoordynowanej opieki nad pacjentami z rakiem piersi. Żeby spełnić najwyższe standardy, jakie wymagane są normami europejskim ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »