Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Marko Markowski o PiS w Krapkowicach, czyli o ty ...
2017-12-14, 14:23 Autor: Marek Świercz

Marko Markowski o PiS w Krapkowicach, czyli o tym, że gdzie dwóch się bije, tam prawica korzysta

Marko Markowski o PiS w Krapkowicach, czyli o tym, że gdzie dwóch się bije, tam prawica korzysta
- Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta. Chcemy pokazać wyborcom z Krapkowic, że istnieje alternatywa dla dwóch zwalczających się obozów władzy: burmistrza Andrzeja Kasiury i starosty Macieja Sonika - mówił w Loży Radiowej Marko Markowski, lider PiS w powiecie Krapkowic. - My pójdziemy do wyborów pod własnym szyldem, oni właściwie legalnie oszukują wyborców, bo startują z własnych komitetów, ukrywając swoje powiązania. Tymczasem Kasiura to działacz Mniejszości Niemieckiej a Sonik Platformy Obywatelskiej.
Markowski kieruje krapkowickim PiS-em od marca, kiedy to został mianowany przez zarząd po odejściu z partii poprzedniego przewodniczącego. Teraz przeszedł wyborczą weryfikację i pozostał na stanowisku lokalnego lidera. Jest także liderem Forum Młodych PiS, czyli partyjnej młodzieżówki.

- W tej chwili liczy ona około 30 bardzo aktywnych działaczy - mówi. - Także w wyborach chcemy postawić na młodych, na nowe twarze, które odświeżą zabetonowana scenę polityczną w powiecie.

Markowski zamierza wystawić kandydatów na burmistrzów i wójtów we wszystkich gminach, optymistycznie zapowiada też, że w nadchodzących wyborach prawica odnotowuje w Krapkowicach najwyższy wynik w historii. Argumentem dla wyborców może być, jego zdaniem, to, że rząd PiS ma ambitne plany związane z odrzańską drogą wodną, zabezpieczeniem przeciwpowodziowym (Krapkowice są regularnie podtapiane) a także walką ze smogiem (w powiecie krapkowickim jest nie tylko problem niskiej emisji, ale także problem z Koksami w Zdzieszowicach). A wszystkie te kwestie są dla Krapkowic i okolic bardzo ważne.

- Jeśli chodzi o dobrą współpracę z rządem, to trudno tu liczyć na starostę Sonika, który jest zdecydowaną opozycją, co pokazała wizyta prezydenta Andrzeja Dudy, w której nie wziął udziału - mówi Markowski, potwierdzając plotkę, że Sonik nie podpisał się także pod zaproszeniem, które do prezydenta zwyczajowo wystosowali lokalni samorządowcy.

Zobacz także

2018-08-14, godz. 13:16 "Ten wiadukt ułatwi nam życie" mówi Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala - Obecnie szlabany w Gogolinie są zamknięte nawet przez osiem godzin w ciągu doby. Budowa wiaduktu nad torowiskiem linii E30 jest koniecznością i bardzo się c ... » więcej 2018-08-14, godz. 13:24 Krzysztof Gaworski o ustawie Państwowej Inspekcji Ochrony Środowiska Inspekcja będzie skuteczniejsza. Goszcząc w Loży Radiowej Krzysztof Gaworski, wojewódzki inspektor ochrony środowiska w Opolu, zaprezentował zmiany w znoweliz ... » więcej 2018-08-13, godz. 14:15 Paweł Grabowski o wyznawcach dwóch politycznych religii, anarchizacji życia publicznego i połączeniu Brzegu ze Skarbim ... - Prezydent powinien zawetować ordynację w wyborach do Parlamentu Europejskiego, bo jest zła. Chciałbym, żeby Polacy mieli wybór, a nie tylko wybory - stwierd ... » więcej 2018-08-13, godz. 14:24 Tomasz Kostuś o tym, czyim kandydatem jest Kazimierz Ożóg, dlaczego wybory odbędą się 21 października i dlaczego prezy ... - Nie wiem, dlaczego wszyscy powtarzają, że prof. Kazimierz Ożóg jest moim kandydatem! To prawda, że ja go zaproponowałem, ale jego kandydatura została uzgodn ... » więcej 2018-08-10, godz. 15:43 Apolonia Klepacz o tym, dlaczego nadal wyrzucamy śmieci gdzie popadnie i nie przejmujemy się segregacją - Naprawdę nie potrafię zrozumieć ludzi, którzy jadą przez piękny las i nagle postanawiają wyrzucić w nim worki ze śmieciami. Sami sobie gotujemy ten los - mó ... » więcej 2018-08-10, godz. 15:34 Jarosław Piskorski o ścieżkach rowerowych w Opolu - Są takie miejsca w Opolu gdzie wolę jechać chodnikiem, bo droga jest zbyt wąska i jest to niebezpieczne dla rowerzystów. Bardzo często to rodzi konflikty po ... » więcej 2018-08-09, godz. 15:00 Szymon Ogłaza o wspólnym bilecie kolejowym, planowaniu przy kasie i remoncie linii Opole - Nysa - Wspólny bilet kolejowy to inicjatywa Ministerstwa Infrastruktury oraz spółki PKP SA. Myślę, że może to ułatwić życie podróżnym, choć osobiście spodziewam si ... » więcej 2018-08-08, godz. 14:00 Anna Bartoszek-Dec o tym, że Opolszczyzna od zawsze bardzo chętnie przyjmowała repatriantów - Opolszczyzna jest regionem małym, ale bardzo gościnnym. W sumie przyjęliśmy około 300 repatriantów z azjatyckich republik byłego Związku Radzieckiego - mówi ... » więcej 2018-08-08, godz. 14:00 Violetta Porowska o tym, że na Opolszczyźnie powstanie konsorcjum zajmujące się ratownictwem medycznym – Od kwietnia 2019 roku ratownictwem medycznym w województwie opolskim zajmie się konsorcjum złożone z podmiotów publicznych bez udziału firm prywatnych – zap ... » więcej 2018-08-07, godz. 15:05 Witold Potwora o tym, że tysiąc plus to nie jest dobry pomył i o tym, że premier naprawdę potrafi liczyć - Moim zdaniem taka rewaloryzacja jest w tej chwili niepotrzebna. I podejrzewam, że tego samego zdania jest także premier Mateusz Morawiecki, który naprawdę p ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »