Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Marko Markowski o PiS w Krapkowicach, czyli o ty ...
2017-12-14, 14:23 Autor: Marek Świercz

Marko Markowski o PiS w Krapkowicach, czyli o tym, że gdzie dwóch się bije, tam prawica korzysta

Marko Markowski o PiS w Krapkowicach, czyli o tym, że gdzie dwóch się bije, tam prawica korzysta
- Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta. Chcemy pokazać wyborcom z Krapkowic, że istnieje alternatywa dla dwóch zwalczających się obozów władzy: burmistrza Andrzeja Kasiury i starosty Macieja Sonika - mówił w Loży Radiowej Marko Markowski, lider PiS w powiecie Krapkowic. - My pójdziemy do wyborów pod własnym szyldem, oni właściwie legalnie oszukują wyborców, bo startują z własnych komitetów, ukrywając swoje powiązania. Tymczasem Kasiura to działacz Mniejszości Niemieckiej a Sonik Platformy Obywatelskiej.
Markowski kieruje krapkowickim PiS-em od marca, kiedy to został mianowany przez zarząd po odejściu z partii poprzedniego przewodniczącego. Teraz przeszedł wyborczą weryfikację i pozostał na stanowisku lokalnego lidera. Jest także liderem Forum Młodych PiS, czyli partyjnej młodzieżówki.

- W tej chwili liczy ona około 30 bardzo aktywnych działaczy - mówi. - Także w wyborach chcemy postawić na młodych, na nowe twarze, które odświeżą zabetonowana scenę polityczną w powiecie.

Markowski zamierza wystawić kandydatów na burmistrzów i wójtów we wszystkich gminach, optymistycznie zapowiada też, że w nadchodzących wyborach prawica odnotowuje w Krapkowicach najwyższy wynik w historii. Argumentem dla wyborców może być, jego zdaniem, to, że rząd PiS ma ambitne plany związane z odrzańską drogą wodną, zabezpieczeniem przeciwpowodziowym (Krapkowice są regularnie podtapiane) a także walką ze smogiem (w powiecie krapkowickim jest nie tylko problem niskiej emisji, ale także problem z Koksami w Zdzieszowicach). A wszystkie te kwestie są dla Krapkowic i okolic bardzo ważne.

- Jeśli chodzi o dobrą współpracę z rządem, to trudno tu liczyć na starostę Sonika, który jest zdecydowaną opozycją, co pokazała wizyta prezydenta Andrzeja Dudy, w której nie wziął udziału - mówi Markowski, potwierdzając plotkę, że Sonik nie podpisał się także pod zaproszeniem, które do prezydenta zwyczajowo wystosowali lokalni samorządowcy.

Zobacz także

2018-02-20, godz. 15:34 Piotr Wach o służbie zdrowia, Radzie Politycznej Nowoczesnej i planach jednoczącej się opozycji - Chcemy zapytać Opolan, co sądzą o sytuacji w służbie zdrowia i namówić ich do wsparcia naszej kampanii pisania wniosków do ministra zdrowia o zmianę zasad f ... » więcej 2018-02-20, godz. 15:33 Adrian Czubak o koordynacji systemu zabezpieczenia społecznego, trasie E 30 oraz benzenie w Kędzierzynie-Koźlu - Audyt otwarcia pokazał, że na decyzję nadal czeka dokładnie 13 tysięcy 866 spraw, niektóre zaległości sięgały roku 2007. Nam udało się w ciągu dwóch miesięc ... » więcej 2018-02-19, godz. 15:16 Jerzy Wrębiak, płk Leszek Czereba i por. Katarzyna Idziorek o tym, dlaczego nie należy się obawiać nowego zakładu karn ... - Uważam, że poseł Paweł Grabowski rozpoczął akcję referendalną niezgodnie z przepisami, ale jeśli dopełni formalności i złoży prawidłowy wniosek, pomogę mu z ... » więcej 2018-02-19, godz. 15:15 Katarzyna Czochara o tym, dlaczego opolski PiS popiera nowy zakład karny na Opolszczyźnie, jednak niekoniecznie w Brze ... - Uważamy tę inwestycję za bardzo potrzebną i jesteśmy wdzięczni wiceministrowi Jakiemu, że pamięta o Opolszczyźnie i chce ją zlokalizować n naszym terenie, a ... » więcej 2018-02-16, godz. 16:48 Arkadiusz Karbowiak o oskarżeniu przez portal NaTemat, nowej książce Piotra Zychowicza oraz stanie prac nad budową Muz ... Pochodzący z Opola Arkadiusz Karbowiak, były wiceprezydent miasta, a obecnie dyrektor warszawskiej spółki budującej Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Poli ... » więcej 2018-02-15, godz. 15:21 Iwona Święch-Olender i Piotr Regeńczuk o tym, czego oczekuje zagraniczny inwestor - Zainteresowanie potencjalnego inwestora działkami na terenie naszego województwa to dopiero początek długiej drogi - mówili w Loży Radiowej Iwona Święch-Ole ... » więcej 2018-02-15, godz. 15:20 Ks. Joachim Kobienia o tym, jak powinniśmy przeżywać Wielki Post - Wielkopostna trójca to post, jałmużna i modlitwa - mówił w Loży Radiowej ks. Joachim Kobienia, rzecznik prasowy opolskiej kurii diecezjalnej. - Stara tradyc ... » więcej 2018-02-14, godz. 14:23 Tadeusz Kauch o rewitalizacji rynku w Ujeździe i o dziele swojego życia Ujazd przygotowuje się do rewitalizacji rynku. Są już pieniądze, ale jest też problem. Dotychczasowy dzierżawca gminnego terenu położonego w centrum miasta, w ... » więcej 2018-02-14, godz. 13:33 Krzysztof Drynda o prorodzinnej i antysmogowej komunikacji w Opolu Darmowa komunikacja miejska dla kierowców, ale i pasażerów prywatnych aut - taką propozycję ma klub opolskich radnych Razem dla Opola. Dziś w Opolu obowiązuje ... » więcej 2018-02-13, godz. 17:40 Leszek Stański o tym, że rywale Sabiny Nowosielskiej jeszcze się nie ujawnili W drugiej części Loży Radiowej jej gospodarze, Ewa Skrabacz i Tomasz Gdula, rozmawiali z redaktorem naczelnym tygodnika „7 DNI” Leszkiem Stańskim. Stwierdził ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »