Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Marko Markowski o PiS w Krapkowicach, czyli o ty ...
2017-12-14, 14:23 Autor: Marek Świercz

Marko Markowski o PiS w Krapkowicach, czyli o tym, że gdzie dwóch się bije, tam prawica korzysta

Marko Markowski o PiS w Krapkowicach, czyli o tym, że gdzie dwóch się bije, tam prawica korzysta
- Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta. Chcemy pokazać wyborcom z Krapkowic, że istnieje alternatywa dla dwóch zwalczających się obozów władzy: burmistrza Andrzeja Kasiury i starosty Macieja Sonika - mówił w Loży Radiowej Marko Markowski, lider PiS w powiecie Krapkowic. - My pójdziemy do wyborów pod własnym szyldem, oni właściwie legalnie oszukują wyborców, bo startują z własnych komitetów, ukrywając swoje powiązania. Tymczasem Kasiura to działacz Mniejszości Niemieckiej a Sonik Platformy Obywatelskiej.
Markowski kieruje krapkowickim PiS-em od marca, kiedy to został mianowany przez zarząd po odejściu z partii poprzedniego przewodniczącego. Teraz przeszedł wyborczą weryfikację i pozostał na stanowisku lokalnego lidera. Jest także liderem Forum Młodych PiS, czyli partyjnej młodzieżówki.

- W tej chwili liczy ona około 30 bardzo aktywnych działaczy - mówi. - Także w wyborach chcemy postawić na młodych, na nowe twarze, które odświeżą zabetonowana scenę polityczną w powiecie.

Markowski zamierza wystawić kandydatów na burmistrzów i wójtów we wszystkich gminach, optymistycznie zapowiada też, że w nadchodzących wyborach prawica odnotowuje w Krapkowicach najwyższy wynik w historii. Argumentem dla wyborców może być, jego zdaniem, to, że rząd PiS ma ambitne plany związane z odrzańską drogą wodną, zabezpieczeniem przeciwpowodziowym (Krapkowice są regularnie podtapiane) a także walką ze smogiem (w powiecie krapkowickim jest nie tylko problem niskiej emisji, ale także problem z Koksami w Zdzieszowicach). A wszystkie te kwestie są dla Krapkowic i okolic bardzo ważne.

- Jeśli chodzi o dobrą współpracę z rządem, to trudno tu liczyć na starostę Sonika, który jest zdecydowaną opozycją, co pokazała wizyta prezydenta Andrzeja Dudy, w której nie wziął udziału - mówi Markowski, potwierdzając plotkę, że Sonik nie podpisał się także pod zaproszeniem, które do prezydenta zwyczajowo wystosowali lokalni samorządowcy.

Zobacz także

2018-10-19, godz. 13:53 Ring Wyborczy - kandydaci do sejmiku województwa o transporcie w regionie Walka z tak zwanym wykluczeniem komunikacyjnym powinna być jednym z głównych zadań nowego samorządu województwa - stwierdzili uczestnicy ostatniego przed cisz ... » więcej 2018-10-18, godz. 14:36 Ring Wyborczy - kandydaci do sejmiku województwa o służbie zdrowia Opolskiej służbie zdrowia brakuje od 120 do nawet 180 mln zł, wzrost nakładów na leczenie będzie w naszym regionie niższy niż w kraju, mamy za to za dużo szpi ... » więcej 2018-10-17, godz. 14:43 Ring Wyborczy - kandydaci do sejmiku województwa o infrastrukturze regionu Infrastruktura województwa opolskiego była tematem środowej Loży Radiowej. W "Ringu Wyborczym" zmierzyli się przedstawiciele dziewięciu komitetów. » więcej 2018-10-16, godz. 13:45 Ring Wyborczy - kandydaci o depopulacji Opolszczyzna to region, który wyludnia się i starzeje najszybciej w kraju, dlatego też – na ostatnie kampanijnej prostej – cykl tematycznych debat z przedstaw ... » więcej 2018-10-15, godz. 14:34 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Ozimka Huta Małapanew wciąż jest ważna dla Ozimka, miasteczka, w którym ludziom dobrze się żyje - to opinia urzędującego burmistrza Jana Labusa, który walczy o reele ... » więcej 2018-10-12, godz. 13:27 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Krapkowic Zaczęło się od deklaracji dobrej woli i chęci współpracy, skończyło, tradycyjnie, na wzajemnych złośliwościach. W Ringu Wyborczym spotkali się dwaj kandydaci ... » więcej 2018-10-11, godz. 14:01 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Kluczborka Kluczbork to jedno z najlepiej zarządzanych miast w Polsce czy zadłużony po uszy samorząd, któremu grozi finansowa katastrofa? Pierwszą opinię wygłosił w Ring ... » więcej 2018-10-10, godz. 15:06 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Namysłowa Wszyscy kandydaci na burmistrza Namysłowa apelowali o to, by ogólnopolskie spory polityczne nie zatruwały atmosfery polityki samorządowej, ale przebieg debaty ... » więcej 2018-10-09, godz. 14:09 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Strzelec Opolskich Problemy komunikacyjne, demograficzne, mieszkaniowe i ekologiczne - na tych czterech głównych tematach skupiła się debata trzech kandydatów na burmistrza Strz ... » więcej 2018-10-08, godz. 14:03 Ring wyborczy - kandydaci na burmistrza Brzegu Sytuacja finansowa miasta, inwestycje, problemy demograficzne, wizja połączenia ze Skarbimierzem a także budowa nowego zakładu karnego – o tym debatowali w Ri ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »