Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Marko Markowski o PiS w Krapkowicach, czyli o ty ...
2017-12-14, 14:23 Autor: Marek Świercz

Marko Markowski o PiS w Krapkowicach, czyli o tym, że gdzie dwóch się bije, tam prawica korzysta

Marko Markowski o PiS w Krapkowicach, czyli o tym, że gdzie dwóch się bije, tam prawica korzysta
- Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta. Chcemy pokazać wyborcom z Krapkowic, że istnieje alternatywa dla dwóch zwalczających się obozów władzy: burmistrza Andrzeja Kasiury i starosty Macieja Sonika - mówił w Loży Radiowej Marko Markowski, lider PiS w powiecie Krapkowic. - My pójdziemy do wyborów pod własnym szyldem, oni właściwie legalnie oszukują wyborców, bo startują z własnych komitetów, ukrywając swoje powiązania. Tymczasem Kasiura to działacz Mniejszości Niemieckiej a Sonik Platformy Obywatelskiej.
Markowski kieruje krapkowickim PiS-em od marca, kiedy to został mianowany przez zarząd po odejściu z partii poprzedniego przewodniczącego. Teraz przeszedł wyborczą weryfikację i pozostał na stanowisku lokalnego lidera. Jest także liderem Forum Młodych PiS, czyli partyjnej młodzieżówki.

- W tej chwili liczy ona około 30 bardzo aktywnych działaczy - mówi. - Także w wyborach chcemy postawić na młodych, na nowe twarze, które odświeżą zabetonowana scenę polityczną w powiecie.

Markowski zamierza wystawić kandydatów na burmistrzów i wójtów we wszystkich gminach, optymistycznie zapowiada też, że w nadchodzących wyborach prawica odnotowuje w Krapkowicach najwyższy wynik w historii. Argumentem dla wyborców może być, jego zdaniem, to, że rząd PiS ma ambitne plany związane z odrzańską drogą wodną, zabezpieczeniem przeciwpowodziowym (Krapkowice są regularnie podtapiane) a także walką ze smogiem (w powiecie krapkowickim jest nie tylko problem niskiej emisji, ale także problem z Koksami w Zdzieszowicach). A wszystkie te kwestie są dla Krapkowic i okolic bardzo ważne.

- Jeśli chodzi o dobrą współpracę z rządem, to trudno tu liczyć na starostę Sonika, który jest zdecydowaną opozycją, co pokazała wizyta prezydenta Andrzeja Dudy, w której nie wziął udziału - mówi Markowski, potwierdzając plotkę, że Sonik nie podpisał się także pod zaproszeniem, które do prezydenta zwyczajowo wystosowali lokalni samorządowcy.

Zobacz także

2018-05-23, godz. 15:30 Mateusz Rak o zainteresowaniu pracą LPR i o stałej bazie, która rośnie w oczach - Wszędzie, gdzie ląduje nasz śmigłowiec pojawia się spora grupa zainteresowanych osób, które chcą się przyglądnąć akcji, zrobić sobie zdjęcie czy pokazać hel ... » więcej 2018-05-23, godz. 14:36 Andrzej Wesołowski o pracy bez zastępcy i zielonych Tułowicach Na 71 miejscu z dochodami rocznymi na poziomie blisko 123 tysięcy złotych w zestawieniu zarobków samorządowców w regionie znajduje się Andrzej Wesołowski, bur ... » więcej 2018-05-22, godz. 15:09 Wiesława Błudzin o zakażeniach szpitalnych i o profilaktyce, która zawsze jest tańsza niż leczenie - Zakażenia w szpitalach były, są i będą. Oczywiście trzeba robić wszystko, by ich nie było i by zminimalizować skutki tych zakażeń. Nie da się ich uniknąć. C ... » więcej 2018-05-22, godz. 14:25 Robert Bryk o poszukiwaniu pieniędzy na służbę zdrowia w systemie i poza nim - Pierwsza transza pieniędzy na operacje zaćmy i endoprotezy już wpłynęła. Jest to ponad 7 mln złotych. Pełna suma wsparcia ma wynieść około 20 mln złotych dl ... » więcej 2018-05-21, godz. 15:42 Bartłomiej Stawiarski o biblijnym solidaryzmie społecznym i o zaniepokojeniu wizją szkolnictwa wyższego „dwóch prędkoś ... - Nie jest to podatek, który dotyczyłby jakiejś dużej grupy społecznej. Jest to element solidaryzmu społecznego, by najbogatsi dzielili się z najbiedniejszymi ... » więcej 2018-05-21, godz. 14:23 Janusz Sanocki o daninie-podatku dla niepełnosprawnych i danych osobowych, których ochrona będzie słono kosztować Rząd przedstawił szczegóły systemu wsparcia niepełnosprawnych. Jednym z jego elementów ma być solidarnościowy fundusz wsparcia. Ma się na niego składać 4-proc ... » więcej 2018-05-18, godz. 15:37 Paweł Ziorko i Marek Kawa o sytuacji na Bliskim Wschodzie Ostatnie działania prezydenta USA na Bliskim Wschodzie wynikają z przeorientowania polityki amerykańskiej po zmianie administracji. Po zwycięstwie Donalda Tru ... » więcej 2018-05-18, godz. 14:56 Mateusz Magdziarz: Wszystko wskazuje, że będzie czwarty dzień festiwalu! Gościem drugiej godziny audycji był Mateusz Magdziarz, dyrektor TVP3 Opole. Tematem rozmowy były wciąż niepewne losy czwartego dnia Krajowego Festiwalu Piosen ... » więcej 2018-05-17, godz. 00:00 Zbigniew Bahryj o przebiegu dotychczasowych remontów drogowych w Opolu, planach na najbliższe miesiące i rosnących kos ... W kilkudziesięciu punktach Opola trwają dziś prace drogowe. Jak mówił gość Loży Radiowej, Zbigniew Bahryj, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu, to dopier ... » więcej 2018-05-16, godz. 14:15 Jerzy Wrębiak o kompromitacji zwolenników brzeskiego referendum i docelowym połączeniu Brzegu ze Skarbimierzem - To byłoby referendum dla samego referendum, tylko dla satysfakcji posła Pawła Grabowskiego, na które to referendum musielibyśmy wydać 200 albo 300 tysięcy z ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »