Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Piotr Moc o przyszłości Radia Opole i nowej cyfr ...
2017-09-22, 14:23 Autor: Marek Świercz

Piotr Moc o przyszłości Radia Opole i nowej cyfrowej, informacyjno-sportowej, ofercie

Piotr Moc o przyszłości Radia Opole i nowej cyfrowej, informacyjno-sportowej, ofercie
- Niektóre kraje, na przykład Norwegia, praktycznie całkiem przeszły na nadawanie cyfrowe, Polska jest w okresie przejściowym. W naszym kraju na radio cyfrowe zdecydowała się tylko radiofonia publiczna, stacje komercyjne od początku się tej rewolucji opierają - mówił w Loży Radiowej prezes Radia Opole Piotr Moc.
Prezes rozgłośni zjawił się w programie, by przy okazji 65. urodzin Radia Opole poopowiadać nie o przeszłości, ale o planach na najbliższe miesiące. Najważniejsza zmiana, która wchodzi w życie już od października, to poszerzona oferta w Radiu Opole 2, czyli naszym równoległym programie emitowanym w internecie i przede wszystkim w technologii DAB plus.

- Inne rozgłośnie regionalne stawiają w DABie na programy kulturalne, my zdecydowaliśmy się na program informacyjny a właściwie informacyjny z elementami sportu, bo taki program przewiduje koncesja - mówił nasz gość. - Zamierzamy jeszcze głębiej wejść w teren, poszerzyć ofertę informacyjną z każdego powiatu. Dlatego zdecydowaliśmy się na remonty naszych studiów powiatowych, by nasi reporterzy i ich goście czuli się bardziej komfortowo.

Radio Opole 2 od października to 17 godzin dziennie programu alternatywnego wobec tego, który emitujemy na FM. Ta oferta będzie się cały czas uzupełniać: przykładowo poranne rozmowy będą dłuższe, przy czym pierwsza część będzie emitowana w eterze a druga w DAB plus i internecie (także w streamie na stronie internetowej).

- Dążymy też do tego, by najważniejsze materiały z Radia Opole 2 znalazły swoje miejsce na stronie internetowej, bo dla naszych odbiorców, którzy coraz częściej korzystają ze strony, nie jest istotne, na której antenie emitowaliśmy wywiad, ale to, by był on dostępny - mówił Moc, dodając, że wszystkie te zmiany są dla zespołu Radia Opole dużym wyzwaniem.

Zobacz także

2018-03-22, godz. 14:16 Violetta Porowska o ruszającym programie bezpłatnych i dobrowolnych szczepień przeciw pneumokokom dla dzieci -Fenomelnalna sprawa! - tak o programie, bezpłatnych i dobrowolnych szczepień przeciw pneumokokom dla dzieci z roczników 2013-2016, który właśnie ruszył, mówi ... » więcej 2018-03-22, godz. 11:27 Przemysław Daca o tym, że woda w każdej postaci powinna mieć jednego gospodarza i wreszcie tak jest - Bardzo dobrze, że w jednym miejscu skupiono wszystkie zadania, którymi do tej pory zajmowały się różne instytucje. Ten podział nie był zdrowy, co pokazywały ... » więcej 2018-03-21, godz. 15:18 Konrad Gęsiarz o kłopotach w obsadach dyżurów w szpitalu w Namysłowie - Nocna i świąteczna opieka medyczna w powiecie jest zabezpieczona - zapewniał w Loży Radiowej wicestarosta namysłowski Konrad Gęsiarz. Samorządowiec przyznał ... » więcej 2018-03-21, godz. 14:21 Łukasz Sowada, Zbigniew Kubalańca i Marek Kawa o sile intencji i biznesie w opolskim ratuszu Nie milkną echa listu intencyjnego, który podpisały z prywatnym przedsiębiorcą Ryszardem Wójcikiem władze Opola, a który to list dotyczy określonych transakcj ... » więcej 2018-03-20, godz. 15:12 Anna Konowalczuk-Żołud o tym, że w Opolu powinno przybyć drzew W drugiej części wtorkowej "Loży Radiowej" swoje plany zaprezentowała Anna Konowalczuk-Żołud, która od kilku dni odpowiada za zieleń miejską w Opolu. - Chc ... » więcej 2018-03-20, godz. 15:11 Manfred Grabelus o tym, że hałas w Opolu jest pod kontrolą Gościem pierwszej części wtorkowej "Loży Radiowej" był Manfred Grabelus, dyrektor departamentu ochrony środowiska w opolskim urzędzie marszałkowskim. Gospodar ... » więcej 2018-03-19, godz. 14:46 Aleksandra Stańko-Gaweł i Piotr Mielec o niedzielnych wizytach w galeriach... nie koniecznie handlowych i o tym, czym ... Projekt NoweMuzeum.pl to nowa inicjatywa w naszym kraju, która stawia sobie za cel organizację pod jednym, wspólnym szyldem nowoczesnych placówek muzealnych. ... » więcej 2018-03-19, godz. 14:45 Ryszard Wilczyński bardzo ostro o rządzącej prawicy i coraz gorszej pozycji międzynarodowej Polski - Lepsze dla Platformy Obywatelskiej sondaże to dowód na to, że teflon PiS-u zaczyna się łuszczyć – przekonywał w Loży Radiowej poseł PO Ryszard Wilczyński. – ... » więcej 2018-03-16, godz. 14:30 Zmiany za oceanem są ważne także dla nas Gościem piątkowej Loży Radiowej był dr Marek Kawa, amerykanista, który omówił zmiany, do których doszło w ostatnich dniach na szczytach amerykańskiej administ ... » więcej 2018-03-15, godz. 14:13 Marek Froelich o rolniku przy klawiaturze i burku, który nie może spacerować po chlewiku Od dziś do 15 maja rolnicy mogą składać wnioski o dopłaty bezpośrednie na 2018 rok. Od tego roku są one przyjmowane tylko przez internet. Wiceprezes Izby Roln ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »