Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Krzysztof Gaworski o Polakach mądrych po szkodzi ...
2017-08-29, 11:27 Autor: Agnieszka Stefaniak

Krzysztof Gaworski o Polakach mądrych po szkodzie i prawie, które nie przystaje do rzeczywistości

Krzysztof Gaworski o katastrofie ekologicznej w Nysie Kłodzkiej
- Chronimy siedliska ptaków, utrzymując taki, a nie inny poziom wody, a zapomnieliśmy chyba o rybach. Jest instrukcja gospodarowania wodą. Wydaje mi się, że powinna być stosowana ona w sposób dynamiczny. Zwiększenie zrzutu wody w sytuacji, gdy już jest zakwit, gdy już jest strata w przyrodzie, w postaci śniętych ryb, to jest leczenie skutków - tak sprawę masowego śnięcia ryb w Jeziorze Otmuchowskim ocenia Krzysztof Gaworski, Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska.
- Gdyby te działania były podjęte dynamicznie, tydzień, może 10 dni wcześniej doszło by do kontrolowanych zrzutów wody, to może by się udało tej sytuacji zapobiec, a na pewno znacząco je ograniczyć.

WIOŚ na wniosek PZW bada jakość wody w zbiornikach otmuchowskim i nyskim. Na dokładnie wyniki tych badań trzeba jeszcze poczekać.

- Woda ta chemicznie wykazuje dobre wskaźniki, biologicznie jest wodą żywą - określa Gaworski. Zawartość tlenu jest na niskim poziomie ale nie na katastrofalnym. Jednak wydaje się, że gospodarz tego obiektu nieco zaspał - dodaje Gaworski.

- Jeżeli chcemy rozwiązać problem RZGW, PZW i RDOŚ powinny usiąść do rozmów. Teren jest objęty programem Natura 2000 i każdy ma swoje priorytety - wyjaśnia Gaworski.

Krzysztofa Gaworski odniósł się także do przygotowywanej przez zarząd województwa uchwały antysmogowej.

- My nie bierzemy udziału w tej pracy. Jednak każde działanie, które ma sprzyjać poprawie warunków , jeśli ma poprawić nasze warunki życia jest działaniem pożądanym.

Zwrócił jednak uwagę, że warto by przeanalizować również temat pozyskiwania energii z nastawieniem na energię zieloną.
W najbliższy piątek (01.09) w urzędzie marszałkowskim odbędzie się debata na temat czystego powietrza.

Zobacz także

2019-01-18, godz. 14:04 Grzegorz Krukowski, o młodzieżówce Solidarnej Polski i jej zadaniach w czasie kampanii wyborczej - Pierwsza moja aktywność publiczna, to zorganizowanie strajku w szkole - powiedział w Loży Radiowej Grzegorz Krukowski z Klubu Młodych Solidarnej Polski. - S ... » więcej 2019-01-17, godz. 15:54 WSPÓLNA SPRAWA Piotr Pakosz i Mirosław Czernysz o strajku nauczycieli - Wierzymy w rozsądek rządu i pozytywny wynik negocjacji - mówił w Loży Radiowej Piotr Pakosz, przewodniczący Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność Ślą ... » więcej 2019-01-17, godz. 14:22 Krzysztof Drynda o planach partii Porozumienie, działalności WSSE a także o losach Razem dla Opola - Nowa oferta dla Polski i Polaków składa się z trzech głównych komponentów - powiedział w Loży Radiowej Krzysztof Drynda, członek Porozumienia, ugrupowania J ... » więcej 2019-01-16, godz. 14:23 Rafał Tkacz o eurowyborach i tym, co może się w nich zmienić jeśli Wielka Brytania opuści Unię Europejską lub w niej p ... - Polska może zyskać jednego eurodeputowanego, jeśli Wielka Brytania wyjdzie z Unii Europejskiej - powiedział w Loży Radiowej Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej ... » więcej 2019-01-16, godz. 13:38 Monika Ożóg o tym, że Muzeum Śląska Opolskiego szeroko otwiera swoje podwoje - Świat się zmienia! Muzeum nie może być świątynią sztuki, w której panuje cisza. Bardzo chciałabym, żeby w naszym muzeum można było usłyszeć śmiech zwiedzają ... » więcej 2019-01-15, godz. 14:27 Arkadiusz Wiśniewski o śmierci Pawła Adamowicza, opolskich inwestycjach i sporach z ekologami - Przeżyłem to bardzo osobiście. W niedzielę o tej samej porze robiłem to, co prezydent Gdańska, tylko w innym mieście. Właśnie dziękowałem opolanom za ich ho ... » więcej 2019-01-15, godz. 14:14 Bartosz Maziarz o tym, że naprawdę bardzo trudno ustrzec się przed atakiem szaleńca - Moim zdaniem jest to morderstwo polityka a nie morderstwo polityczne, to zbrodnia dokonana przez szaleńca. Daleki jestem od ferowania sądów na temat przyczy ... » więcej 2019-01-14, godz. 14:40 Loża Radiowa na konsultacjach Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030 - Szkoda, że w tej rządowej strategii o Opolszczyźnie praktycznie nie ma ani słowa - mówili Radiu Opole samorządowcy, którzy tłumnie zjawili się na zorganizow ... » więcej 2019-01-14, godz. 14:00 Sławomir Kłosowski o "osi Warszawa - Rzym", zmianie klimatu politycznego w unii i histerii wokół odstrzału dzików - Bardzo dobrze się stało, że prezes Jarosław Kaczyński spotkał się z wicepremierem Włoch Matteo Salvinim, bo potrzebne jest zbliżenie tych sił politycznych, ... » więcej 2019-01-11, godz. 15:08 Jacek Jaszczyszyn o Forum Młodych Ludowców, swoim przywiązaniu do tradycji ruchu ludowego oraz odstrzale dzików - FML to bardzo dobra szkoła polityczna, nasz lider Władysław Kosiniak-Kamysz i jego dwaj zastępcy pierwsze polityczne doświadczenia zdobywali w szeregach nas ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »