Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Ks. Łukasz Knosala o pielgrzymach diecezji opols ...
2017-08-12, 18:16 Autor: Agnieszka Stefaniak

Ks. Łukasz Knosala o pielgrzymach diecezji opolskiej i atmosferze drogi do Częstochowy

Ks. Łukasz Knosala o planie podróży 41. Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę
Strumień nyski opolskiej pielgrzymki na Jasną Górę wyrusza już w niedzielę, opolski, głubczycki i raciborski w poniedziałek , a kluczborski we wtorek. Tak przedstawia się plan 41. Pieszej Pielgrzymki Opolskiej na Jasną Górę. Hasło pielgrzymki brzmi "Z Maryją idziemy głosić Ewangelię Miłosierdzia".
- Uczestnicy opolskiego strumienia spotykają się w poniedziałek o 8.30 przy parafii św. Jacka. Z tego miejsca, z błogosławieństwem naszego biskupa, ruszamy w drogę - mówi ks. Łukasz Knosala.

W grupie opolskiej na razie zapisanych jest 60 osób, ale zwykle liczba ta sięga nawet 150. Zdecydowana większość ludzi tak naprawdę zapisuje się w ostatnim dniu przed startem.

- Można dołączyć do nas w każdej chwili i przy starcie i na trasie. Każdy, kto dołącza otrzymuje legitymację pielgrzyma z ramami trasy. U nas nikt nie jest anonimowy - tłumaczy ks. Knosala.

- Idziemy nie taką prostą, drogową trasą do Częstochowy. Idziemy tak trochę na około, szlakiem opolskich sanktuariów. Najpierw do Kamienia Śląskiego do św. Jacka, drugiego dnia na Górę św. Anny by potem przez Strzelce, Zawadzkie, Ciasną dotrzeć do Częstochowy - wyjaśnia ks. Knosala.

W zapewnieniu noclegów pomagają organizatorzy i mieszkańcy okolic przez które przechodzi pielgrzymka. Wielu pielgrzymów korzysta też z namiotów.

- Dla młodych ludzi to po prostu przygoda. Wakacje w drodze ale nie komercyjne, a duchowe. Wyłączamy to wszystko, co jest zbędne. Nie ma ekstremalnych wygód. Coraz częściej dominuje cisza. Niby idziemy razem, ale każdy przeżywa to indywidualnie. Jest czas na przemyślenia - podkreśla ks. Knosala.

Na Jasną Górę opolscy pielgrzymi zgodnie z planem mają dotrzeć w sobotę, 20 sierpnia o godzinie 9.

Zobacz także

2018-03-20, godz. 15:12 Anna Konowalczuk-Żołud o tym, że w Opolu powinno przybyć drzew W drugiej części wtorkowej "Loży Radiowej" swoje plany zaprezentowała Anna Konowalczuk-Żołud, która od kilku dni odpowiada za zieleń miejską w Opolu. - Chc ... » więcej 2018-03-20, godz. 15:11 Manfred Grabelus o tym, że hałas w Opolu jest pod kontrolą Gościem pierwszej części wtorkowej "Loży Radiowej" był Manfred Grabelus, dyrektor departamentu ochrony środowiska w opolskim urzędzie marszałkowskim. Gospodar ... » więcej 2018-03-19, godz. 14:46 Aleksandra Stańko-Gaweł i Piotr Mielec o niedzielnych wizytach w galeriach... nie koniecznie handlowych i o tym, czym ... Projekt NoweMuzeum.pl to nowa inicjatywa w naszym kraju, która stawia sobie za cel organizację pod jednym, wspólnym szyldem nowoczesnych placówek muzealnych. ... » więcej 2018-03-19, godz. 14:45 Ryszard Wilczyński bardzo ostro o rządzącej prawicy i coraz gorszej pozycji międzynarodowej Polski - Lepsze dla Platformy Obywatelskiej sondaże to dowód na to, że teflon PiS-u zaczyna się łuszczyć – przekonywał w Loży Radiowej poseł PO Ryszard Wilczyński. – ... » więcej 2018-03-16, godz. 14:30 Zmiany za oceanem są ważne także dla nas Gościem piątkowej Loży Radiowej był dr Marek Kawa, amerykanista, który omówił zmiany, do których doszło w ostatnich dniach na szczytach amerykańskiej administ ... » więcej 2018-03-15, godz. 14:13 Marek Froelich o rolniku przy klawiaturze i burku, który nie może spacerować po chlewiku Od dziś do 15 maja rolnicy mogą składać wnioski o dopłaty bezpośrednie na 2018 rok. Od tego roku są one przyjmowane tylko przez internet. Wiceprezes Izby Roln ... » więcej 2018-03-15, godz. 14:22 Najszybciej powstanie obwodnica Myśliny Gościem pierwszej części czwartkowej Loży Radiowej był Przemysław Maliszkiewicz, dyrektor opolskiego oddziału GDDKiA. Poinformował on słuchaczy m.in. o pozysk ... » więcej 2018-03-14, godz. 15:00 Adrian Czubak o przywróceniu pełnej żeglowności na Odrze oraz realizacji ustawy dekomunizacyjnej Jesienią w Opolu odbędzie się kongres poświęcony sprawom żeglugi śródlądowej - poinformował wojewoda opolski Adrian Czubak. Jak wyjaśnił, to uznanie zaangażow ... » więcej 2018-03-14, godz. 14:18 Andrzej Kasiura o ruchu na Odrze i wokół niej oraz o przygotowaniach do wyborów - Najlepiej, żeby o ilości kadencji danego np. burmistrza zadecydowali mieszkańcy, bo oni wiedzą najlepiej, kto się nadaje do pełnienia takiej funkcji, a kto ... » więcej 2018-03-13, godz. 14:52 Przemysław Zych o tym, czym będzie się zajmował w opolskim ratuszu W drugiej godzinie wtorkowej Loży Radiowej gościem Radia Opole był Przemysław Zych, nowo mianowany wiceprezydent Opola, do niedawna dyrektor Miejskiego Ośrodk ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »