Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Ks. Łukasz Knosala o pielgrzymach diecezji opols ...
2017-08-12, 18:16 Autor: Agnieszka Stefaniak

Ks. Łukasz Knosala o pielgrzymach diecezji opolskiej i atmosferze drogi do Częstochowy

Ks. Łukasz Knosala o planie podróży 41. Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę
Strumień nyski opolskiej pielgrzymki na Jasną Górę wyrusza już w niedzielę, opolski, głubczycki i raciborski w poniedziałek , a kluczborski we wtorek. Tak przedstawia się plan 41. Pieszej Pielgrzymki Opolskiej na Jasną Górę. Hasło pielgrzymki brzmi "Z Maryją idziemy głosić Ewangelię Miłosierdzia".
- Uczestnicy opolskiego strumienia spotykają się w poniedziałek o 8.30 przy parafii św. Jacka. Z tego miejsca, z błogosławieństwem naszego biskupa, ruszamy w drogę - mówi ks. Łukasz Knosala.

W grupie opolskiej na razie zapisanych jest 60 osób, ale zwykle liczba ta sięga nawet 150. Zdecydowana większość ludzi tak naprawdę zapisuje się w ostatnim dniu przed startem.

- Można dołączyć do nas w każdej chwili i przy starcie i na trasie. Każdy, kto dołącza otrzymuje legitymację pielgrzyma z ramami trasy. U nas nikt nie jest anonimowy - tłumaczy ks. Knosala.

- Idziemy nie taką prostą, drogową trasą do Częstochowy. Idziemy tak trochę na około, szlakiem opolskich sanktuariów. Najpierw do Kamienia Śląskiego do św. Jacka, drugiego dnia na Górę św. Anny by potem przez Strzelce, Zawadzkie, Ciasną dotrzeć do Częstochowy - wyjaśnia ks. Knosala.

W zapewnieniu noclegów pomagają organizatorzy i mieszkańcy okolic przez które przechodzi pielgrzymka. Wielu pielgrzymów korzysta też z namiotów.

- Dla młodych ludzi to po prostu przygoda. Wakacje w drodze ale nie komercyjne, a duchowe. Wyłączamy to wszystko, co jest zbędne. Nie ma ekstremalnych wygód. Coraz częściej dominuje cisza. Niby idziemy razem, ale każdy przeżywa to indywidualnie. Jest czas na przemyślenia - podkreśla ks. Knosala.

Na Jasną Górę opolscy pielgrzymi zgodnie z planem mają dotrzeć w sobotę, 20 sierpnia o godzinie 9.

Zobacz także

2017-12-14, godz. 14:23 Marko Markowski o PiS w Krapkowicach, czyli o tym, że gdzie dwóch się bije, tam prawica korzysta - Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta. Chcemy pokazać wyborcom z Krapkowic, że istnieje alternatywa dla dwóch zwalczających się obozów władzy: burmistrz ... » więcej 2017-12-14, godz. 12:22 Rafał Tkacz o tym, jak nam Hare-Niemeyer, Sainte-Lague i d'Hondt układali scenę polityczną - Pamiętam takie kampanie promocyjne, które pokazywały, że można na kartce do głosowania postawić "ptaszka", czyli nieintencjonalnie uczyły, jak oddać głos ni ... » więcej 2017-12-14, godz. 09:52 Stanisław Rakoczy o tym, że projekt nowej ordynacji jest zbójecki i procedowany w skandaliczny sposób - Ponieważ marszałek Kuchciński nie zgodził się na publiczne wysłuchanie, postanowiliśmy wystąpić do wszystkich marszałków, by zorganizować takie wysłuchanie ... » więcej 2017-12-14, godz. 09:40 Edmund Nowak o tym, jak wyglądało życie w powojennym dwudziestoleciu w podoleskich Biskupicach - O osobach obcych pisze się łatwiej niż o sąsiadach, ale z myślą o takiej pracy nosiłem się od dawna, chciałem, żeby pozostało po mnie coś materialnego, taka ... » więcej 2017-12-12, godz. 16:35 Monika Bartel o niskiej skolaryzacji w regionie i absolwentach opolskich uczelni w ujęciu statystycznym Opolski urząd statystyczny przeanalizował dane dotyczące studentów, absolwentów opolskich uczelni. Zadaniem zestawienia, będącego elementem raportu o aktywnoś ... » więcej 2017-12-12, godz. 14:14 Grzegorz Sawicki o tym, że Pomologia dostała już unijne pieniądze, teraz swoją robotę muszą wykonać prószkowscy radni - Wczoraj (poniedziałek 11 grudnia) zarząd województwa zatwierdził listę rankingową, czyli przyznał nam pieniądze na Pomologię, bo nasz projekt był jedynym zg ... » więcej 2017-12-11, godz. 12:04 Tomasz Kostuś o jednoczeniu opozycji, powrocie do PRL i "przejściowym premierze" Morawieckim - Jestem zdecydowanym zwolennikiem wspólnej listy opozycji w wyborach samorządowych. Taka lista to warunek sine qua non sukcesu. I odwrotnie, jeśli się nie zj ... » więcej 2017-12-11, godz. 13:28 Katarzyna Czochara o rządowej sztafecie, nowych członkach partii i przygotowaniach PiS do wyborów samorządowych - Od kiedy zostałam przewodniczącą partii w regionie, do partii zapisało się prawie 400 osób, teraz mamy w regionie około tysiąca członków – mówiła w Loży Rad ... » więcej 2017-12-08, godz. 14:05 Marek Kawa o tym, czy światu grozi III wojna światowa i jaką rolę odgrywa w tym Ameryka z Donaldem Trumpem na czele Czy grozi nam trzecia wojna światowa? Na to pytanie w „Loży Radiowej” odpowiadał dr Marek Kawa, amerykanista. Gość programu analizował powody, dla których pre ... » więcej 2017-12-07, godz. 14:08 Andrzej Buła o tym, że szykuje mocną ekipę na wybory a klakierów nie toleruje, więc rywal mu nie przeszkadza - Nie planuję żadnych czystek - stwierdził w Loży Radiowej marszałek Andrzej Buła, wybrany w sobotę na przewodniczącego opolskich struktur Platformy Obywatels ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »