Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Ks. Łukasz Knosala o pielgrzymach diecezji opols ...
2017-08-12, 18:16 Autor: Agnieszka Stefaniak

Ks. Łukasz Knosala o pielgrzymach diecezji opolskiej i atmosferze drogi do Częstochowy

Ks. Łukasz Knosala o planie podróży 41. Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę
Strumień nyski opolskiej pielgrzymki na Jasną Górę wyrusza już w niedzielę, opolski, głubczycki i raciborski w poniedziałek , a kluczborski we wtorek. Tak przedstawia się plan 41. Pieszej Pielgrzymki Opolskiej na Jasną Górę. Hasło pielgrzymki brzmi "Z Maryją idziemy głosić Ewangelię Miłosierdzia".
- Uczestnicy opolskiego strumienia spotykają się w poniedziałek o 8.30 przy parafii św. Jacka. Z tego miejsca, z błogosławieństwem naszego biskupa, ruszamy w drogę - mówi ks. Łukasz Knosala.

W grupie opolskiej na razie zapisanych jest 60 osób, ale zwykle liczba ta sięga nawet 150. Zdecydowana większość ludzi tak naprawdę zapisuje się w ostatnim dniu przed startem.

- Można dołączyć do nas w każdej chwili i przy starcie i na trasie. Każdy, kto dołącza otrzymuje legitymację pielgrzyma z ramami trasy. U nas nikt nie jest anonimowy - tłumaczy ks. Knosala.

- Idziemy nie taką prostą, drogową trasą do Częstochowy. Idziemy tak trochę na około, szlakiem opolskich sanktuariów. Najpierw do Kamienia Śląskiego do św. Jacka, drugiego dnia na Górę św. Anny by potem przez Strzelce, Zawadzkie, Ciasną dotrzeć do Częstochowy - wyjaśnia ks. Knosala.

W zapewnieniu noclegów pomagają organizatorzy i mieszkańcy okolic przez które przechodzi pielgrzymka. Wielu pielgrzymów korzysta też z namiotów.

- Dla młodych ludzi to po prostu przygoda. Wakacje w drodze ale nie komercyjne, a duchowe. Wyłączamy to wszystko, co jest zbędne. Nie ma ekstremalnych wygód. Coraz częściej dominuje cisza. Niby idziemy razem, ale każdy przeżywa to indywidualnie. Jest czas na przemyślenia - podkreśla ks. Knosala.

Na Jasną Górę opolscy pielgrzymi zgodnie z planem mają dotrzeć w sobotę, 20 sierpnia o godzinie 9.

Zobacz także

2017-10-16, godz. 14:33 Katarzyna Czochara o tym, że dziwi ją decyzja prokuratury w sprawie hydrantu w Szybowicach i o tym, że sprawy Aleksand ... - Apeluję do pana marszałka Buły i pana marszałka Kolka: podejmijcie wreszcie męską decyzję w sprawie remontu Aleksandrówki! - mówiła w Loży Radiowej Katarzyn ... » więcej 2017-10-13, godz. 14:45 Marcin Rol i Tomasz Wróbel o planach i nadziejach jakie opolski ratusz wiąże z „Okraglakiem” W piątkowej Loży Radiowej wiceprezydent Opola Marcin Rol oraz Tomasz Wróbel, dyrektor Hali Widowiskowo-Sportowej Opole (dawniej popularny „Okrąglak”) opowiada ... » więcej 2017-10-12, godz. 23:05 Jarosław Wach o tym, że hospicjum nie należy się bać, bo „Hospicjum to też życie” - W sobotę, 14 października o godz. 16:00 w Państwowej Szkole Muzycznej im. F. Chopina w Opolu będziemy inaugurowali kampanię „Hospicjum to też życie”. Rozpoc ... » więcej 2017-10-11, godz. 21:27 Sebastian Koćwin o tym, że ukraiński pracownik jest potrzebny na opolskim rynku pracy - Nigdy do tej pory nie przyjeżdżało tak dużo Ukraińców. Coraz bardziej jest to kwestia społeczna. Musieliśmy się zastanowić nad tym, w jaki sposób możemy im ... » więcej 2017-10-10, godz. 22:35 Ks. Arnold Drechsler o stacjach opieki Caritas, czyli jak Opolszczyzna dała przykład całej Polsce - 10 października, 25 lat temu, powstała pierwsza stacja w Polsce, w Dobrzeniu Wielkim. Można powiedzieć, że ten projekt opolski spełnił funkcję projektu pilo ... » więcej 2017-10-10, godz. 13:10 Bartosz Kuświk o ścieżce naprawy dla Instytutu Śląskiego, otwarciu na opolan i wyróżnionych przez IPN Krzyżami Wolnośc ... Dr Bartosz Kuświk od 1 października objął stanowisko dyrektora Instytutu Śląskiego w Opolu, jednocześnie wciąż jest naczelnikiem delegatury IPN w Opolu. Przed ... » więcej 2017-10-10, godz. 00:32 Jerzy Czerwiński i Leszek Korzeniowski o niedzielnym handlu i zmianach w sądownictwie Nowoczesna rozpoczęła zbiórkę podpisów przeciwko ustawie o ograniczeniu handlu w niedzielę. Co na temat planowanych ograniczeń myślą opolscy parlamentarzyści? ... » więcej 2017-10-09, godz. 14:52 Marcin Ociepa o zewnętrznych zagrożeniach Unii Europejskiej i tremie przed publicznym wystąpieniem Przewodniczący opolskiej rada miasta Marcin Ociepa jutro (10.10) w Brukseli przedstawi opinię dotyczącą zagrożeń UE. Przewodniczący jest sprawozdawcą generaln ... » więcej 2017-10-06, godz. 16:19 Violetta Porowska o czarnym proteście kobiet, kwestii wolności i ciężkiej pracy polityka Przed kim lub przed czym trzeba bronić kobiet w Polsce? Czy rzeczywiście są one w naszym kraju dyskryminowane? O tym rozmawialiśmy w piątkowej Loży Radiowej, ... » więcej 2017-10-05, godz. 14:10 Piotr Dardziński o tym, że kluczem do sukcesu opolskich akademików jest model kameralnego nauczania nastawionego na ja ... - Może się nie założę, ale jestem pewny, że dożyjemy czasów, kiedy w pierwszej setce najlepszych uczelni na świecie będą także polskie uczelnie - stwierdził n ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »