Najpierw o heroicznych czynach Radia Opole w czasie powodzi tysiąclecia w lipcu 1997 roku opowiedział nam i Słuchaczom red. Krzysztof Dobrowolski, który był wtedy na pierwszej linii frontu. Wspominał, jak radio, które przez 44 dni (jak skrzętnie wyliczył szef naszej techniki Sławomir Krzewiński) nadawało z podwórza Telekomunikacji Polskiej, bo siedziba na Pasiece została zalana, informowało mieszkańców regionu i pomagało zmartwionym powodzianom kontaktować się z bliskimi. Przypomnijmy: to były czasy sprzed portali społecznościowych, wtedy mało kto miał telefon komórkowy.
Piotr Moc, prezes Radia Opole, wspominał pionierskie czasy radiofonii komercyjnej po 1989 roku – to on zakładał Radio Park i został nawet ukarany za pirackie nadawanie, bo musiała minąć dość długa chwila, zanim ustawodawcy poradzili sobie z bałaganem w eterze. Mówił też o tym, że radio się zmienia, szybko zmierza w stronę multimedialności, ale cały czas zachowuje swoją magię.
Jacek Szopiński, radiowiec z krwi i kości, wspominał czasy, gdy kierował kolejnymi prywatnymi stacjami w regionie, opowiadał też o tym, jak pracował w Londynie w BBC, legendarnej – jak mówił – instytucji medialnej, gdzie sam podręcznik obowiązujących standardów przypominał solidną encyklopedię.