Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Loża Radiowa (rozmowy w latach 2014 - 2021) » Michał Siek o tym, że nie pozwoli na to, by kryteria…
2017-01-26, 14:24 Autor: Marek Świercz

Michał Siek o tym, że nie pozwoli na to, by kryteria finansowe były najważniejsze przy wdrażaniu reformy oświaty

Michał Siek o zbliżającej się wielkimi krokami reformie edukacji
- Byłem w poniedziałek na spotkaniu z władzami Dobrzenia Wielkiego i wyraźnie zapowiedziałem, że nie zgodzę się na likwidację Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim i innych szkół, które samorząd chciał zamknąć - powiedział w Loży Radiowej Michał Siek, opolski kurator oświaty. - To bardzo dobre szkoły, naprawdę byłoby ich szkoda - dodał.
Nasz gość zaznaczył, że w przypadku planu likwidacji szkoły opinia kuratora jest decydująca (kiedyś nie była wiążąca), co znaczy, że bez jego zgody samorządy nie będą mogły szkół zamykać.

- Rozumiem argumenty finansowe, ale one nie są najważniejsze. Najważniejsze jest dobro ucznia - zadeklarował kurator.

Nasz gość poinformował, że pracownicy kuratorium spotykają się obecnie z przedstawicielami gmin, które pracują nad nową siatką szkół. Albo sami jadą w teren, albo przyjmują w Opolu delegacje samorządów.

Nasz gość jest koordynatorem reformy w naszym województwie i w tym charakterze był w środę w resorcie oświaty na spotkaniu ze wszystkimi koordynatorami regionalnymi. Dyskutowano między innymi o tym, jak kuratoria powinny oceniać gminne pomysły na nową organizację oświaty.

Okazuje się także, że w resorcie trwają przymiarki do zmiany zasad naliczania subwencji oświatowej. Dziś subwencja liczona jest według liczby uczniów, resort myśli, by naliczać ją na oddział szkolny, co byłoby korzystne dla mniejszych szkół, które mają znacznie mniej uczniów niż duże szkoły, ale zbliżoną liczbę klas.

Zobacz także

2021-12-31, godz. 13:15 Piotr Mielec podsumowuje kondycję branży turystycznej i działaność OROT-u » więcej 2021-12-31, godz. 08:50 Piotr Moc o nowej ramówce Radia Opole na 2022 rok: więcej pasm towarzyszących, więcej muzyki i akcja letnia wspólna… - Będzie dużo muzyki, bo słuchacze to lubią. Przekonaliśmy się o tym w ostatnim czasie kiedy zmieniliśmy playlistę, tej przestrzeni muzycznej jest więcej… » więcej 2021-12-30, godz. 12:53 "Pracodawcy, związkowcy, eksperci" radiowa debata o technologii 5G i brakujących rękach do pracy w Norwegii » więcej 2021-12-30, godz. 12:53 "Prosto z sejmu" w Loży radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z publicystą Piotrem Semką COVID-19, media, politycy, internetowy hejt - w dzisiejszym programie redaktor Magdalena Ogórek w rozmowie z publicystą Piotrem Semką ("Do Rzeczy") podsumowali… » więcej 2021-12-30, godz. 09:43 Sebastian Szczurek o Rodzinnym Kapitale Opiekuńczym i zmianach w 500 plus » więcej 2021-12-29, godz. 13:09 Martyna Kolemba o aplikacji edukacyjnej (O)polska Historia - Aplikacja pokazuje dzieje naszego regionu - mówiła w Popołudniowej Loży Radowej Martyna Kolemba Gaschka, rzecznik wojewody opolskiego. » więcej 2021-12-29, godz. 12:57 Piotr Bujak o dofinansowaniu budowy obwodnicy Głogówka ale i problemie związanym z wkładem własnym do inwestycji - Dla nas to historyczna szansa, ale trochę jesteśmy na zakręcie - mówił w samorządowej odsłonie Loży Radiowej Piotr Bujak, burmistrz Głogówka. O środki… » więcej 2021-12-29, godz. 08:57 Dariusz Madera podsumowuje rok pracy szpitala tymczasowego i szczepieniach na COVD-19 - Widzimy, że tych pacjentów po szczepieniach trafia do szpitala tymczasowego bardzo mało - mówił w Porannej Loży Radiowej dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala… » więcej 2021-12-28, godz. 16:11 "Spięcie" - magazyn międzynarodowy Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia. Wśród gości: Sebastian Kaleta, Władysław… » więcej 2021-12-28, godz. 14:11 "Co tam Panie w polityce?" – zapraszają Piotr Gociek i Piotr Moc W ramach audycji Loża Radiowa, jak w każdy wtorek, Piotr Moc i Piotr Gociek analizują najważniejsze wydarzenia w polskiej polityce. O czym dziś w program… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »