Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Piotr Dancewicz o wspólnych workach z piachem, a ...
2016-04-26, 14:03 Autor: Marek Świercz

Piotr Dancewicz o wspólnych workach z piachem, austriackim gadaniu do gimnazjalistów i niskoemisyjnych ścieżkach rowerowych [FILM]

Zobacz rozmowę z Piotrem Dancewiczem [Loża Radiowa]
- Opowiadaliśmy wczoraj w Warszawie komendantowi głównemu Państwowej Straży Pożarnej o naszym pilotażowym aglomeracyjnym projekcie wspólnych zabezpieczeń przed zjawiskami ekstremalnymi - powiedział w Loży Radiowej Piotr Dancewicz, dyrektor biura Aglomeracji Opolskiej. - Niewkluczone, że komenda główna obejmie go swoim pilotażem. Komendanta nie wystraszyła nawet kwota 10 milionów euro - mówi nasz gość.
Z Piotrem Dancewiczem rozmawiają Aneta Skomorowska i Marek Świercz
Tak duża suma jest konieczna, bo w planach jest zakup koniecznego sprzętu: wydajnych pomp, rękawów czy ładowarek do piasku. Ale i tak będzie taniej, bo takiej ładowarki nie kupi sobie każda z 21 aglomeracyjnych gmin, wystarczy, że aglomeracja kupi 4 czy 5 takich urządzeń, a korzystać będą ci, którzy znajdą się w potrzebie.

- Jeśli pojawi się problem z podtopieniami i gmina będzie miała w magazynach 10 tysięcy worków z piaskiem a potrzebować będzie 17 tysięcy, to stworzymy procedury, by mogła szybko i bez komplikacji znaleźć je u sąsiada - opowiada Dancewicz.

Aglomeracja będzie także wspierać edukację na swoim terenie, między innymi testując austriacki model wspierania gimnazjalistów w procesie planowania przez nich swojej zawodowej przyszłości.

Kolejne zadania to na przykład budowa ścieżek rowerowych, choć tu nasz gość zaznacza, że nie chodzi o ścieżki jako takie, ale o - uwaga - strategie niskoemisyjne. Efekty turystyczne są dodatkowe, ważniejsze są efekty komunikacyjne - rower ma się stać alternatywą dla samochodu przy dojeżdżaniu do szkoły czy pracy.

Zobacz także

2019-10-14, godz. 14:47 Andrzej Buła o wynikach Koalicji Obywatelskiej w wyborach i tym, że „nadszedł czas na mądrość liderów” - Jestem zadowolony z wyników zarówno swojego ugrupowania jak i opozycji, która osiągnęła bardzo dobre rezultaty, zarówno w województwie jak i w całym kraju. ... » więcej 2019-10-14, godz. 14:40 Violetta Porowska o zwycięstwie PiS w wyborach parlamentarnych, wynikach w regionie i tym że zbliżająca się kadencja b ... - Jestem bardzo zadowolona z naszego wyniku. To absolutnie historyczny wynik dla PiS na Opolszczyźnie, wynik który smakuje nieprawdopodobnie dobrze, bo wiemy ... » więcej 2019-10-14, godz. 00:23 Wieczór Wyborczy Radia Opole. Część druga W drugiej części Wieczoru Wyborczego Radia Opole o sondażowych wynikach wyborów dyskutowali politycy: Katarzyna Czochara z PiS, Jerzy Przystajko z Lewicy Raze ... » więcej 2019-10-14, godz. 00:36 Wieczór wyborczy Radia Opole. Część pierwsza W pierwszej części Wieczoru Wyborczego Radia Opole sondażowe wyniki wyborów komentowali naukowcy z uniwersytetu opolskiego: politolodzy Adam Drosik, Błażej Ch ... » więcej 2019-10-11, godz. 13:05 Violetta Porowska o wyzwaniach na stanowisku wicewojewody, kampanii bezpośredniej i propozycjach dla Opolszczyzny - Formalnie rzecz ujmując to jestem ostatni dzień w pracy. Po wyborach cały rząd a także ja, jako przedstawiciel rządu w terenie podajemy się do dymisji i wra ... » więcej 2019-10-10, godz. 12:16 DEBATA: Marcin Ociepa z PiS i Barbara Kamińska z KO W ostatniej przedwyborczej debacie w Loży Radiowej spotkali się kandydaci z ostatnich miejsc opolskich list największych politycznych ugrupowań: Marcin Ociepa ... » więcej 2019-10-10, godz. 14:00 Patryk Jaki o tym, jak w Brukseli postrzegają wybory w Polsce oraz o tym, czemu prawica powinna je wygrać - Bruksela oczywiście obserwuje wybory w Polsce a Frans Timermans próbuje zrobić wszystko, żeby wpłynąć na wyniki tych wyborów, bo okazuje się, że Polska odno ... » więcej 2019-10-09, godz. 13:17 DEBATA: Antoni Duda z PiS i Ryszard Galla z Mniejszości Niemieckiej W przedostatniej przedwyborczej debacie Radia Opole spotkali się posłowie ubiegający się o reelekcję: Ryszard Galla, kandydujący z "jedynki" listy Mniejszości ... » więcej 2019-10-08, godz. 13:30 DEBATA: Ryszard Wilczyński z Koalicji Obywatelskiej i Paweł Grabowski z Polskiego Stronnictwa Ludowego - Koalicji Pols ... W kolejnej przedwyborczej debacie Radia Opole spotkali się poseł PO Ryszard Wilczyński, startujący z pozycji czwartej listy Koalicji Obywatelskiej, oraz poseł ... » więcej 2019-10-07, godz. 13:38 Katarzyna Czochara o doświadczeniach sejmowych i bilansie prac poselskich - Zostałam zaprzysiężona 9 grudnia 2015 roku i od tego czasu starałam się bardzo ciężko pracować zarówno w naszym polskim sejmie uczestniczyć w wielu komisjac ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »