Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Dariusz Brzęczek ('S'): Zielony Ład jest szkodliwy…
2024-04-24, 19:00 Autor: Ireneusz Prochera

Dariusz Brzęczek ("S"): Zielony Ład jest szkodliwy właściwie dla każdego z nas

Dariusz Brzęczek ("S"): Zielony Ład jest szkodliwy właściwie dla każdego z nas
"Czy jest Pani/Pan za zobowiązaniem Prezydenta RP, Parlamentu RP, Rządu RP do odrzucenia przez Polskę polityki klimatycznej UE w obecnym kształcie zawartej w Europejskim Zielonym Ładzie?" - to pytanie, jakie w referendum chce zadać Polakom NSZZ "Solidarność", która rozpoczyna zbieranie podpisów poparcia dla referendum. Dlaczego pytanie brzmi właśnie tak?
-To pytanie było wypracowywane przez Komisję Krajową, nie było ot tak, od pstryknięcia palcem, było przeanalizowane. Zielony Ład wprowadzany tak agresywnie spowoduje, że społeczeństwo bardzo zbiednieje - mówił związkowiec.

"Solidarność" chce przekonywać Polaków, by podpisali się pod wnioskiem o referendum, a w konsekwencji, by sprzeciwili się wdrażaniu Zielonego Ładu w proponowanej obecnie formie. Choć jak zastrzegają związkowcy, nie są przeciwko dbaniu o środowisko i klimat. Chodzi przede wszystkim o obronę miejsc pracy.

Temu też służyć ma planowana na 10 maja manifestacja w Warszawie.
- Ale zastrzegamy, że to nie jest protest polityczny! - dodał Dariusz Brzęczek.

Zobacz także

2024-05-16, godz. 18:30 O zapowiedzi zwolnień grupowych i czterodniowym tygodniu pracy w programie Pracodawcy-związkowcy. Wspólna sprawa Jak informuje Główny Urząd Statystyczny, do końca marca 159 firm zadeklarowało zwolnienia grupowe 17 tys. pracowników. Zwolnienia obejmą także sektor… » więcej 2024-05-15, godz. 19:00 Paweł Kampa: trzeba zadbać w Europie o demografię Jedyny przedstawiciel Opolszczyzny na liście Lewicy w wyborach do Parlamentu Europejskiego, Paweł Kampa uważa, że warto byłoby zmienić ordynację, by woj… » więcej 2024-05-15, godz. 19:00 Jerzy Gorzelik: przeciwnikom powiem "nie lękajcie się!" -Liczymy na to, że na kolejnych posiedzeniach takie uchwały zapadną i także w sejmikach wojewódzkich. Na razie mamy obietnicę, że taką uchwałą zajmie… » więcej 2024-05-14, godz. 19:00 Ryszard Skawiński o szansach Konfederacji na europosła z Opolszczyzny i Dolnego Śląska Po nieudanych wyborach na prezydenta Opola, Ryszard Skawiński będzie próbował swoich sił jako kandydat do Europarlemantu. W którym kierunku - jego zdaniem… » więcej 2024-05-14, godz. 11:22 Piotr Bujak o wyzwaniach czekających Głogówek w nowej kadencji Po raz pierwszy w historii, wybory na burmistrza Głogówka rozstrzygnęły się w pierwszej turze. Ponownie wygrał je Piotr Bujak, który do rady miejskiej wprowadził… » więcej 2024-05-14, godz. 06:00 Krzysztof Bosak: potrzebujemy pluralizmu w polskiej prawicowej reprezentacji w Parlamencie Europejskim -W tej chwili Polaków o prawicowych poglądach w PE reprezentowali wyłącznie pro-unijni posłowie PiS. Aż 27! O wielu z nich nic nie słyszeliśmy przez ostatnie… » więcej 2024-05-13, godz. 19:00 Michał Dworczyk: po wyborach nie będzie trzęsienia ziemi w PE - Na pewno nie będzie żadnego trzęsienia ziemi, bo ten skręt w prawo będzie liczony rzeczywiście w zwiększonej liczbie mandatów europosłów wywodzących… » więcej 2024-05-09, godz. 19:00 Bilans zysków i strat z obecności w UE. Debata Pracodawcy-związkowcy. Wspólna sprawa (09.05.2024) W tym roku w maju obchodzimy okrągłą 20. rocznicę wejścia Polski do UE. Jak wygląda bilans naszej obecności z punktu widzenia pracowników, przedsiębiorców… » więcej 2024-05-08, godz. 15:42 Dr Tomasz Pawłuszko: ucieczka sędziego Szmydta nosi znamiona operacji służb specjalnych -To wygląda trochę tak, jakby obce służby specjalne chciały "wyprowadzić" swojego człowieka zanim dopadną go polskie służby - tak o kulisach głośnej… » więcej 2024-05-08, godz. 18:30 Barbara Kamińska: widzę się w roli efektywnego negocjatora -Zawiązaliśmy koalicję i teraz trzeba usiąść i przekuć założenia na działania. Moją rolą pomiędzy dwoma największymi klubami nie będzie bycie rozjemcą… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »