Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » WYBORY 2020: Danuta Jazłowiecka komentuje wynik…
2020-07-13, 09:52 Autor: Joanna Matlak

WYBORY 2020: Danuta Jazłowiecka komentuje wynik wyborów prezydenckich

WYBORY 2020: Danuta Jazłowiecka komentuje wynik wyborów prezydenckich
– Noc mam nieprzespaną, noc była pełna emocji i zaciskania kciuków, żeby wygrał nasz kandydat – mówiła w porannej rozmowie Danuta Jazłowiecka, senator Platformy Obywatelskiej.
– Jest ogromna radość, że tak dużo Polaków zostało obudzonych. Tak dużo Polaków pokonywało nieprawdopodobne przeszkody związane z bardzo złym zorganizowaniem tych wyborów, a jednak chcieli w wyborach uczestniczyć. Najbardziej cieszy, że młodzież zaczęła być aktywna politycznie i to wielka szansa dla przyszłości naszego kraju. Chce podziękować za aktywność Polaków – podkreśliła senator Jazłowiecka.

– My nie możemy odpuścić, musimy dalej podtrzymywać tę energię, chcemy dalej współpracować z Polakami, którzy chcą zmian, a one są potrzebne. Dla mnie jest nie do pomyślenia, żeby w okresie recesji rząd na miesiąc przestał pracować, gdzie rozdawano bez żadnego uzasadnienia promesy dla samorządów – mówił nasz gość.

– Myślę, że wizyta Rafała Trzaskowskiego i bezpośrednie kontakty z opolanami sprzyjały temu, żeby osoby, które nie uczestniczyły w 1 turze głosowały przekonały się, że Trzaskowski jest kandydatem, które może zmieniać Polskę. Prezydent nie ma specjalnie dużych możliwości, ale my w senacie pokazujemy jak wygląda prawo, jak wyglądają propozycje składane przez rząd i to samo może prezydent wetując złe ustawy a akceptując dobre, albo też składać inicjatywy tak jak robi to senat – mówiła Danuta Jazłowiecka, senator PO.

Zobacz także

2020-09-09, godz. 11:15 Szymon Ogłaza o tym, dlaczego radni prawicy ponieśli wczoraj porażkę – Mam nadzieję, że rozsądek jednak zwycięży, radni prawicy ponieśli wczoraj porażkę. To jest strata czasu dla sejmiku – mówił w porannej rozmowie… » więcej 2020-09-08, godz. 08:56 Tomasz Gabor o marszałku województwa i wizerunku urzędu - Matematycznie licząc niekoniecznie się uda, bo jest nas 10 radnych, ale liczymy na szable 20 radnych z koalicji rządzącej. Myślę, że dla dobra sprawy… » więcej 2020-09-07, godz. 07:50 Roman Kolek o przepisach i strategii opolskich szpitali na walkę z koronawirusem - Jest bezpiecznie, bo szpitale zaopatrzyły się dzięki własnym środkom ale i pieniądzom europejskim - mówił w porannej rozmowie Roman Kolek, wicemarszałek… » więcej 2020-09-06, godz. 08:20 Dr Rafał Parvi o nowych miejscach pracy i najbliższej zmechanizowanej przyszłości w gospodarce - W najbliższych latach w Unii Europejskiej potrzebnych będzie około 500 tysięcy fachowców od obsługi dronów - przyznał dr Rafał Parvi, ekonomista z… » więcej 2020-09-05, godz. 08:20 Ksiądz Arnold Drechsler o dobroczynności i o tym, jak mądrze pomagać potrzebującym - Dobroczynność oznacza dobro czynić – powiedział ks. dr Arnold Drechsler, dyrektor Caritas Diecezji Opolskiej. » więcej 2020-09-04, godz. 08:52 Mateusz Magdziarz o jesiennej ramówce TVP3 Opole - Telewizja się zmieniła, ten dostęp do naziemnej telewizji cyfrowej to standardowy dostęp, ale jesteśmy też dostępni w internecie, jest strona internetowa… » więcej 2020-09-03, godz. 09:43 Sebastian Szczurek o dodatkowym zasiłku opiekuńczym - Między marcem a lipcem, kiedy rodzice uznali, że nie będą posyłać dziecka do szkoły, mimo tego, że szkoła funkcjonuje, to mogli o taki zasiłek wystąpił… » więcej 2020-09-02, godz. 09:26 Michał Siek o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w szkołach oraz o lekcjach w dobie pandemii - Pewnie będą sytuacje że gdzieś uczniowie będą zakażeni, ale nie ma co popadać w jakąś panikę – powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy”… » więcej 2020-09-01, godz. 08:24 Dr Bartosz Kuświk o wybuchu II Wojny Światowej - To jest zawsze dobre pytanie gdzie zaczęła się II wojna światowa, a to nie ma chyba większego znaczenia. Sprawa Wielunia pojawiła się w latach 70. i godzina… » więcej 2020-08-31, godz. 09:44 Cecylia Gonet o 40-leciu porozumień sierpniowych – Ja zapisałam się w 1980 roku, ale byłam szeregowym członkiem związku, nie byłam wtedy działaczem. Pamiętam jednak to, co opowiadali mi koledzy i był… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***