Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Sabina Nowosielska o trudnej sytuacja urzędu miasta…
2020-06-03, 08:23 Autor: Joanna Matlak

Sabina Nowosielska o trudnej sytuacja urzędu miasta w Kędzierzynie-Koźlu, który z powodu epidemii został zamknięty

Sabina Nowosielska [fot. Paula Hołubowicz]
Sabina Nowosielska [fot. Paula Hołubowicz]
Sabina Nowosielska, burmistrz Kędzierzyna-Koźla
- Jest to jeden wydział, który zajmował się kontaktem z naszymi mieszkańcami - mówiła w porannej rozmowie „W cztery oczy” Sabina Nowosielska, prezydent Kędzierzyna-Koźla, pytana o urzędników urzędu miasta u których wykryto koronawirusa. Jeszcze wczoraj mówiono o jednym przypadku, w rozmowie z Radiem Opole prezydent poinformowała o 5 przypadkach, a chwilę przed 9.00 rzecznik Urzędu Miasta przekazał informacje, że jest to już 6 osób.
- Urząd miasta jest aktualnie zamknięty, wszyscy pracownicy są na pracy zdalnej, mają przełączone telefony stacjonarne, stacjonarne komputery są tak skonfigurowane, że można je obsługiwać z domu – poinformowała prezydent i dodała, że cały urząd badany nie będzie.

Osoby zarażone poszły na badania tylko ze względu na to, że źle się czuły. – Ich choroba przebiegała łagodnie, mieli typowe grypowe objawy. Już czują się dobrze ale na pewno będzie dezynfekcja tych miejsc, gdzie wstępowali, ale pracujemy. Można pisać elektronicznie – dodała Sabina Nowosielska. Prezydent Kędzierzyna-Koźla nie będzie przebadana, ponieważ nie miała kontaktu z zakażonymi.

Jak przyznała w naszej rozmowie sytuacja samorządów jest trudna, ale np. przedsiębiorcom jest udzielana pomoc. Podjęto decyzję miedzy innymi o odroczeniu, bądź umorzeniu części płatności, łącznie na kwotę ok. 800 tysięcy złotych. Wnioski można jeszcze składać do końca czerwca.

Naszego gościa pytaliśmy też o kondycję finansową miasta, budżet obywatelski i dotacje miejskie na wymianę tzw. kopciuchów.

Zobacz także

2020-07-23, godz. 08:47 Dr Ewa Kosowska-Korniak o tym, jak uspokoić nastroje w dyskursie społecznym i unikać hejtu Dr Ewa Kosowska-Korniak, Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu - To jest bardzo smutne. Teraz potrzebujemy wyciszenia - oceniła agresję w trakcie kampanii politycznej… » więcej 2020-07-22, godz. 08:43 Dr Stanisław Niewiński o tym czy podpisane porozumienie w Brukseli faktycznie można nazwać sukcesem Dr Stanisław Niewiński z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Opolu - To jest sukces, ale z domieszką goryczy – tak dr Stanisław Niewiński z… » więcej 2020-07-21, godz. 08:41 Dr n. med. Iwona Rajca-Biernacka o zapotrzebowaniu na dar życia, sposobach oddawania krwi i osocza - Okres wakacji to kres wyjątkowy dla nas - przyznała dr n. med. Iwona Rajca-Biernacka, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu… » więcej 2020-07-20, godz. 10:23 Witold Radomański o tym czy pandemia wygasa i o tragediach spowodowanych zarażeniami COVID-19 – Do dzisiaj w naszym regionie 1038 osób uległo zakażeniu – poinformował Witold Radomański z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu. » więcej 2020-07-19, godz. 09:15 Anna Tarka o wartości bajek – nie tylko w Dniu Czerwonego Kapturka - Bajki bawią, uczą myślenia i empatii – zastrzegła psycholog Anna Tarka. – Rozwijają dziecięcą wyobraźnię i kształtują umiejętność ładnego… » więcej 2020-07-18, godz. 09:30 Katarzyna Idziorek o pomysłowości szmuglerów w próbach dostarczenia różnych przesyłek do osadzonych - Jest korespondencja listowna, całkiem dobrze opanowane mamy widzenia za pomocą skype’a - powiedziała kapitan Katarzyna Idziorek, rzecznik prasowy dyrektora… » więcej 2020-07-17, godz. 09:10 Renata Cygan o sytuacji na rynku pracy w regionie Renata Cygan, wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu - Sytuacja na rynku pracy na Opolszczyźnie się normuje. Na koniec czerwca mamy niewielki wzrost… » więcej 2020-07-16, godz. 09:04 Iwona Zyman i Aleksandra Pawlicka z opolskiej delegatury NIK komentują najnowszy raport z kontroli gmin - Z naszej kontroli wychodzi to, co mieszkańcy województwa wiedzą intuicyjnie, tzn. że ta pomoc jest trochę rozdawana – mówiła w porannej rozmowie „W… » więcej 2020-07-15, godz. 08:43 Kalina Hellwig o tym, co połączanie UO i PMWSZ w Opolu oznacza dla pracowników i studentów – Dziś uroczyście odsłonimy nowy szyld na budynku szkoły medycznej, która od dziś staje się częścią Uniwersytetu Opolskiego – mówiła w porannej… » więcej 2020-07-14, godz. 09:38 Tomasz Kostuś o krajobrazie powyborczym i sytuacji w partii - Nieważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy – stwierdził w porannej rozmowie Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej pytany o wyniki I i II… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***