Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Sławomir Batko o tym, jak widzi swoją nową role w…
2020-02-27, 09:42 Autor: Joanna Matlak

Sławomir Batko o tym, jak widzi swoją nową role w radzie i kto przejmie stery w Komisji Rewizyjnej

Sławomir Batko o tym, jak widzi swoją nową role w radzie i kto przejmie stery w Komisji Rewizyjnej
- Chciałbym mieć szerszy wpływ na samo prowadzenie sesji, ale też Rada ma możliwość szerszego reprezentowania miasta w różnego rodzaju wydarzeniach czy wyjazdach i w tym będę uczestniczył - mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” Sławomir Batko, nowy wiceprzewodniczący Rady Miasta Opola.
Przyjęcie Batki do Prezydium Rady Miasta Opola oznacza wzmocnienie Solidarnej Polski. – Tak, politycznie, patrząc pod względem przynależności partyjnej, prawica się wzmocniła, bo przecież w prezydium jest jeszcze Małgorzata Wilkos. Ale patrząc na przynależność klubową, ten parytet jest zachowany – mówił nasz gość.

Jednocześnie Batko będzie musiał zrezygnować z przewodniczenia i zasiadania w Komisji Rewizyjnej. – Rozmawiamy z naszymi partnerami w radzie, żeby to przeprowadzić szybko i płynnie, bo to ważna komisja, przecież to przez nią przeprowadzane są różnego rodzaju kontrole – dodał Batko.

Na dzisiejszej sesji RMO radni podjęli apel o przywrócenie linii kolejowej nr 144 Opole – Tarnowskie Góry. – Cieszy, że samorządy zacieśniają współpracę. Linia nr 144 w 2011 została zamknięta z powodu nierentowności, z powodów biznesowych, a teraz ten temat wraca na płaszczyznę najpierw polityczną, potem biznesową, a za chwilę jako projekt do realizacji. Widzimy, że jest takie zapotrzebowanie. Transport kolejowy przeżywa pewien renesans – mówił nasz gość.

W rozmowie poruszaliśmy także kwestię innych uchwał m.in. zmian w budżecie obywatelskim.

Zobacz także

2020-04-04, godz. 08:24 Katarzyna Małkowska o codziennej służbie medycznej w szeregach wojska W dniu Święta Wojskowej Służby Zdrowia rozmawialiśmy z młodszym chorążym Katarzyną Małkowską z Grupy Zabezpieczenia Medycznego 10 Opolskiej Brygady Logistycznej… » więcej 2020-04-03, godz. 09:27 Jarosław Kończyło o otwarciu Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej w monoprofilowym szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu Jarosław Kończyło, dyrektor szpitala w Kędzierzynie-Koźlu - Zespół ratownictwa medycznego przywiózł nam pacjenta, który miał wiele chorób. Jego stan zdrowia był… » więcej 2020-04-01, godz. 09:21 Ks. Arnold Drechsler o opolskiej odsłonie ogólnopolskiej akcji #PomocdlaSeniora Cartias Polska przeznacza 1 milion złotych na nową akcję #Pomoc Dla Seniora. Pieniądze trafiły też do opolskiej Stacji Caritas. - Ten milion złotych podzielono… » więcej 2020-03-31, godz. 09:51 Michał Siek o zdalnych próbnych egzaminach i zakupie sprzętu dla uczniów i nauczycieli do zdalnej nauki – O tym decydują same szkoły. Niektóre organizowały już sobie egzaminy próbne, niektóre już nawet dwa takie przeprowadzały, albo we współpracy z jakimś wydawnictwem… » więcej 2020-03-30, godz. 09:40 Karolina Banaszek o Narodowym Spisie Ludności i Mieszkań w 2021 roku - Podjęliśmy decyzję o tym, żeby nie puszczać rachmistrzów w teren. Więc po pierwsze będzie to samospis przez internet, a po drugie spis będzie można wykonywać… » więcej 2020-03-29, godz. 08:20 Dr Iwona Rajca-Biernacka, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa o krwiodawstwie w czasach pande… W ostatnim czasie coraz częściej słychać zachętę do oddawania krwi. Dr Iwona Rajca-Biernacka, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu… » więcej 2020-03-28, godz. 08:20 Waldemar Fedak o środowisku i trosce, a także o najbardziej przyznaje energii dla naszej planety W ostatnią sobotę marca, rokrocznie gasną światła w ramach „Godziny dla Ziemi”. O tym, czy warto w ten sposób demonstrować troskę o środowisko, a także o najbardziej… » więcej 2020-03-27, godz. 08:48 Tomasz Ognisty o pakiecie działań osłonowych dla rolnictwa w związku z pandemią koronawirusa. - Sprawa dotyczy np. mleka. Są mleczarnie, które już przysłały rolnikom pisma, że z dniem 1 kwietnia nie będą od nich odbierać mleka. Na rynku wołowiny i wieprzowiny… » więcej 2020-03-26, godz. 09:37 Arkadiusz Wiśniewski o tym jak zmieniło się funkcjonowanie miasta po kilkunastu dniach pandemii - Urząd działa w miarę normalnie. Wiele zadań, które nie wymaga kontaktu z klientem jest realizowanych elektronicznie - mówił w porannej rozmowie „W 4 Oczy” Arkadiusz… » więcej 2020-03-25, godz. 09:42 Marcin Ociepa o tym, na jaką pomoc mogą liczyć samorządowcy oraz przedsiębiorcy w związku z tzw. Tarczą Antykryzysową – Dialog jest podstawowym obowiązkiem posła, dlatego że reprezentujemy mieszkańców, a także w jakimś sensie samorządowców. Nie da się rozwiązywać problemów i zarządzać… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »