Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » S. Aldona Skrzypiec SSpS o inicjatywie budowy Domu…
2020-01-19, 09:00 Autor: Ewa Skrabacz

S. Aldona Skrzypiec SSpS o inicjatywie budowy Domu Nadziei

S. Aldona Skrzypiec SSpS o inicjatywie budowy Domu Nadziei
W Opolu powstanie Dom Nadziei. Ruszył remont i zbiórka pieniędzy na ten cel. Dziś (19.01) w Opolu zagra Krzysztof Cugowski, a dochód z koncertu zostanie przeznaczony na stworzenie wyjątkowego miejsca dla bezdomnych i ubogich. O pięknej, potrzebnej inicjatywie opowiedziała s. Aldona Skrzypiec SSpS, jałmużnik biskupa opolskiego.
- Idea budowy Domu Nadziei wyrosła z doświadczenia, które towarzyszy nam od dwóch lat w czasie spotkań z osobami bezdomnymi. Jest rzesza wolontariuszy zaangażowanych w dzieło sobotnich śniadań, które przygotowujemy dla osób bezdomnych w jadalni ojców franciszkanów. Te spotkania pokazują wiele potrzeb przychodzących osób bezdomnych – mówiła s. Skrzypiec.

- Na „Śniadania z Nadzieją” przychodzi od 50 do 70, czasem nawet 80 osób. To jest bardzo duża grupa ludzi, która oczywiście ma konkretne potrzeby materialne – potrzebują butów, leków, jedzenia, ale widać, że najbardziej potrzebują drugiego człowieka, człowieka, który ich wysłucha, który też ich potraktuje jak człowieka, z godnością, z szacunkiem – podkreślała s. Aldona Skrzypiec.

- Dom Nadziei ma być domem dziennego pobytu dla osób ubogich i bezdomnych. Udało się znaleźć miejsce w centrum Opola, bo miejsce spotkania musi być w centrum. Decyzją bpa Andrzeja Czai to jest miejsce w Domu Księży Emerytów, ok. 120 m². Ufamy, że uda się przeprowadzić remont i rozpocząć działalność jeszcze w tym roku – powiedziała s. Skrzypiec.

- Dziś dla Domu Nadziei zaśpiewa Krzysztof Cugowski. Koncert przyciąga wiele osób, jest duże zainteresowanie. Dochód z cegiełek w całości przeznaczony jest na remont pomieszczeń, które przygotowujemy na Dom Nadziei – dodała s. Aldona, jałmużnik biskupa opolskiego.

Inicjatywę można wesprzeć korzystając z informacji na stronie Diecezji Opolskiej http://www.diecezja.opole.pl/index.php/instytucje/jalmuznik-biskupa-opolskiego

Zobacz także

2020-02-18, godz. 08:58 Roman Kolek o zmianach w finansowaniu systemu ochrony zdrowia Trybunał Konstytucyjny w listopadzie 2019 orzekł, że samorządy nie muszą płacić za straty szpitali. Zgodnie z wyrokiem, sejm ma na zmianę przepisów 18 miesięcy… » więcej 2020-02-17, godz. 09:29 Dorota Piechowicz-Witoń o sile 1 procenta podatku i kampanii prowadzonej na rzecz organizacji pożytku publicznego - To są kwoty, które nawet pozwalają organizacjom zainwestować, a w co, to już zależy od charakteru działalności tej organizacji - mówiła w porannej rozmowie „W… » więcej 2020-02-15, godz. 08:20 Małgorzata Ziółkowska o potrzebie ocieplenia wizerunku chirurga O potrzebie ocieplenia wizerunku chirurga i pomyśle na to, jak można to zrobić, a także wyzwaniach medycyny, Ireneusz Prochera rozmawiał z Małgorzatą Ziółkowską… » więcej 2020-02-14, godz. 09:29 Marta Kuśnierz o nietypowej propozycji, jaką Stowarzyszenie Horyzonty ma na walentynkowy dzień dla wszystkich zakochan… - Podziel się miłością poprzez oddawanie krwi, to taka nasza polska wersja święta zakochanych - mówiła w rozmowie W cztery oczy Marta Kuśnierz, prezes Stowarzyszenia… » więcej 2020-02-13, godz. 08:48 Insp. Transportu Drogowego Krzysztof Chmiel o stanie technicznym pojazdów na naszych drogach - Naprawdę jest kiepsko. Autokary zza wschodniej granicy są bardzo wiekowe, w bardzo kiepskim stanie technicznym - mówił w porannej rozmowie W cztery oczy Krzysztof… » więcej 2020-02-12, godz. 09:36 Mł. asp. Łukasz Nowak o działaniach strażaków w ostatnich dniach – Potężne wichury, które przechodziły w ostatnich dniach przez woj. opolskie angażowały bardzo duże siły strażaków – przyznał w porannej rozmowie „W cztery oczy”… » więcej 2020-02-11, godz. 09:15 Dariusz Madera o tym, czy problemem polskiej służby zdrowia jest zarządzanie nią - Zarządzanie jest jednym z czynników wpływających na stan finansowy szpitala - mówił w porannej rozmowie W cztery oczy Dariusz Madera, dyrektor Uniwersyteckiego… » więcej 2020-02-10, godz. 08:57 Magdalena Pobóg-Lenartowicz o Radzie Działalności Pożytku Publicznego Województwa Opolskiego W poniedziałek odbędzie się XI posiedzenie Rady Działalności Pożytku Publicznego Województwa Opolskiego IV kadencji. Przed tym spotkaniem Ireneusz Prochera rozmawiał… » więcej 2020-02-07, godz. 08:53 Piotr Ciona o konkursach organizowanych przez KRUS Piotr Ciona, wicedyrektor opolskiej KRUS - Te konkursy są naszymi sztandarowymi konkursami w ramach prewencji. Jeśli chodzi o konkurs dla dzieci to jest to już… » więcej 2020-02-08, godz. 00:00 Kpt. Katarzyna Idziorek i chor. Gabriela Mos o Święcie Służby Więziennej Na pamiątkę dnia, w którym Józef Piłsudski ogłosił dekret dający początek więziennictwu w odrodzonej Polsce, 8 lutego obchodzimy Święto Służby Więziennej. O codzienności… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »