Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Bartłomiej Stawiarski o dzisiejszej wizycie prezydenta…
2020-01-13, 09:07 Autor: Joanna Matlak

Bartłomiej Stawiarski o dzisiejszej wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w Namysłowie

Bartłomiej Stawiarski o dzisiejszej wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w Namysłowie
– Prezydent Andrzej Duda będzie dziś (13.01) w Namysłowie po godzinie 18.00, żeby się przygotować do otwartego spotkania z mieszkańcami, które rozpocznie się o godzinie 19.00. Ma ono potrwać 1,5 godziny i ja, jako burmistrz i gospodarz, bo na nasze zaproszenie prezydent przyjeżdża, przywitam go, potem prezydent wygłosi przemowę, a następnie będzie interakcja z mieszkańcami, czyli będzie można uścisnąć dłoń czy zrobić sobie zdjęcie – mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” Bartłomiej Stawiarski, burmistrz Namysłowa z PiS.
– Zainteresowanie jest duże i dlatego przygotowujemy się nie tylko pod względem zabezpieczenia miejsc w sali (będzie 500 miejsc), ale chcemy też zrobić transmisję na zewnątrz z dźwiękiem i obrazem. Będzie też ciepły posiłek – mówił nasz gość.

Burmistrz Namysłowa przypomniał, że wcześniej prezydent odwiedzi Lututów w wojewódzkie łódzkim, który uzyskał prawa miejskie. – Później będzie spotkanie w Dróżkach w gminie Rychtal, bo 95 lat temu było tam takie fajne wydarzenie: jest zdjęcie jak do kościoła wchodzi ówczesny prezydent Wojciechowski. I po 95-latach prezydent odwiedzi tę miejscowość, ma być zrobione zdjęcie Wojciechowski – Duda, które zostanie zamknięte w kapsule czasu. Wizytę kończy w Namysłowie, a to wszystko pod hasłem 100-lecia powrotu tych ziem do Polski po plebiscycie. Co prawda tylko malutka część powiatu namysłowskiego należała wtedy do Polski, ale cały Rychtal był przed wojną w ramach powiatu namysłowskiego – mówił Stawiarski.

Naszego gościa pytaliśmy również o przetasowania na opolskiej prawicy. Przypomnijmy, z PiS do Solidarnej Polski przeszli ostatnio Sławomir Batko i Michał Nowak, czyli radni miasta Opola. Czy Bartłomiej Stawiarski też planuje taką zmianę z uwagi na bliską współpracę z wiceministrem Januszem Kowalskim?

– Nigdzie się nie wybieram, od 2013 roku jestem w PiS i nie mam zamiaru robić żadnych transferów politycznych. Zawsze sceptycznie do takich transferów podchodzę, bo one tak naprawdę odbywają się w obrębie tego samego środowiska. Czy to Solidarna Polska czy PiS to niewielkie różnice, być może w Porozumieniu są większe różnice programowe, ale ja nie traktuje Solidarnej Polski jako „ciała obcego”. To są ci sami ludzie i to samo środowisko – podkreślał Stawiarski.

Zobacz także

2020-02-18, godz. 08:58 Roman Kolek o zmianach w finansowaniu systemu ochrony zdrowia Trybunał Konstytucyjny w listopadzie 2019 orzekł, że samorządy nie muszą płacić za straty szpitali. Zgodnie z wyrokiem, sejm ma na zmianę przepisów 18 miesięcy… » więcej 2020-02-17, godz. 09:29 Dorota Piechowicz-Witoń o sile 1 procenta podatku i kampanii prowadzonej na rzecz organizacji pożytku publicznego - To są kwoty, które nawet pozwalają organizacjom zainwestować, a w co, to już zależy od charakteru działalności tej organizacji - mówiła w porannej rozmowie „W… » więcej 2020-02-15, godz. 08:20 Małgorzata Ziółkowska o potrzebie ocieplenia wizerunku chirurga O potrzebie ocieplenia wizerunku chirurga i pomyśle na to, jak można to zrobić, a także wyzwaniach medycyny, Ireneusz Prochera rozmawiał z Małgorzatą Ziółkowską… » więcej 2020-02-14, godz. 09:29 Marta Kuśnierz o nietypowej propozycji, jaką Stowarzyszenie Horyzonty ma na walentynkowy dzień dla wszystkich zakochan… - Podziel się miłością poprzez oddawanie krwi, to taka nasza polska wersja święta zakochanych - mówiła w rozmowie W cztery oczy Marta Kuśnierz, prezes Stowarzyszenia… » więcej 2020-02-13, godz. 08:48 Insp. Transportu Drogowego Krzysztof Chmiel o stanie technicznym pojazdów na naszych drogach - Naprawdę jest kiepsko. Autokary zza wschodniej granicy są bardzo wiekowe, w bardzo kiepskim stanie technicznym - mówił w porannej rozmowie W cztery oczy Krzysztof… » więcej 2020-02-12, godz. 09:36 Mł. asp. Łukasz Nowak o działaniach strażaków w ostatnich dniach – Potężne wichury, które przechodziły w ostatnich dniach przez woj. opolskie angażowały bardzo duże siły strażaków – przyznał w porannej rozmowie „W cztery oczy”… » więcej 2020-02-11, godz. 09:15 Dariusz Madera o tym, czy problemem polskiej służby zdrowia jest zarządzanie nią - Zarządzanie jest jednym z czynników wpływających na stan finansowy szpitala - mówił w porannej rozmowie W cztery oczy Dariusz Madera, dyrektor Uniwersyteckiego… » więcej 2020-02-10, godz. 08:57 Magdalena Pobóg-Lenartowicz o Radzie Działalności Pożytku Publicznego Województwa Opolskiego W poniedziałek odbędzie się XI posiedzenie Rady Działalności Pożytku Publicznego Województwa Opolskiego IV kadencji. Przed tym spotkaniem Ireneusz Prochera rozmawiał… » więcej 2020-02-07, godz. 08:53 Piotr Ciona o konkursach organizowanych przez KRUS Piotr Ciona, wicedyrektor opolskiej KRUS - Te konkursy są naszymi sztandarowymi konkursami w ramach prewencji. Jeśli chodzi o konkurs dla dzieci to jest to już… » więcej 2020-02-08, godz. 00:00 Kpt. Katarzyna Idziorek i chor. Gabriela Mos o Święcie Służby Więziennej Na pamiątkę dnia, w którym Józef Piłsudski ogłosił dekret dający początek więziennictwu w odrodzonej Polsce, 8 lutego obchodzimy Święto Służby Więziennej. O codzienności… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »