Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Piotr Woźniak i Robert Tistek o łączeniu się partii…
2019-12-19, 11:23 Autor: Joanna Matlak

Piotr Woźniak i Robert Tistek o łączeniu się partii i stowarzyszeń i czy im to wychodzi na dobre

Piotr Woźniak o połączeniu SLD i Wiosny oraz tworzeniu nowej partii
Piotr Woźniak, szefa SLD w regionie

- Z jednej strony szkoda, a z drugiej dobrze – tak powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" Piotr Woźniak, szef SLD w regionie, pytany o to czy nie żal mu końca pewnego rozdziału w historii SLD, które niedawno połączyło się z Wiosną Roberta Biedronia. Teraz tworzą partię Lewica Razem.

- SLD udowodnił, że to jedyna formacja po 1989 roku, która po czteroletniej przerwie wraca do parlamentu, SLD jest mocno zakorzenione w świadomości wyborców i ponad 2 mln głosów w stosunku do 1 miliona 4 lata temu pokazuje, że ludzie nas chcą. Sondaże rosną, pokazują nam 19%. Zdaliśmy sobie sprawę, że nie powinniśmy zostawiać tego w takiej formule jak dotychczas, natomiast władze postanowiły o fuzji, szkoda, że nie z trzecią formacją Partią Razem, ale ją zawsze cechowała pewna indywidualność – mówił Woźniak.

Pytany o wybory prezydenckie i tajemnicze przekładanie daty ujawniania nazwiska kandydata bądź kandydatki na ten urząd odpowiedział, że podobnie jak Włodzimierz Cimoszewicz uważa, że nazwisko powinno zostać ujawnione jeszcze przed świętami. Przypomnijmy, decyzję miano ogłosić w połowie grudnia, niedawno stanęło na tym, że nazwisko padnie w nowym roku. - W moim przekonaniu kandydatów i kandydatek jest kilkoro, ale to nie są wyścigi konne, choć uważam, że powinniśmy podać nazwisko jeszcze w tym roku. Czekamy na decyzję liderów partii - mówił Piotr Woźniak.


Robert Tistek o strategi na wybory prezydenckie
Robert Tistek, działacz ruchu Kukiz'15 na Opolszczyźnie

- Są przymiarki, żeby powstała partia federacyjna, w której byłby i PSL, i ruch Kukiz 15. Jest to całkiem możliwe - powiedział w porannej rozmowie "Poglądy i osądy" Robert Tistek z Kukiz’15.

- Mam nadzieję, że na tym połączeniu zyska Polska i obywatele. Mam nadzieję, że ten sposób połączenia naszych sił, ale nie tylko naszych, bo również inne środowiska są przychylne takiemu połączeniu, czyli postawienia czegoś w środku, będzie czym ś dobrym dla Polski. Już nie lewicy czy prawicy, tylko czegoś co jest dobre, neutralne – mówił Tistek pytany o to, kto może bardziej zyskać na połączeniu, bo mogłoby się wydawać że PSL, partia z dużymi tradycjami może mieć pewne opory.

Pytaliśmy tez czy Konfederacja, do której przeszło kilku działaczy, nie napsuła krwi działaczom Kukiz’15. – Dla mnie ten język jaki płynął pod adresem ruchu Kukiz’15 był bardzo agresywny. Trzeba popatrzeć po co nasz ruch powstał, mówimy o podejściu państwa do obywatela i my z tego w dalszym ciągu nie rezygnujemy.

Robert Tistek powiedział również, że nie jest do końca powiedziane czy Kukiz’15 poprze Władysława Kosiniaka-Kamysza w zbliżających się wyborach prezydenckich.


Zobacz także

2020-01-25, godz. 09:00 Adam Tomal o akcji profilaktycznej w ramach Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy Studenci Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Opolskiego zapraszają do udziału w akcji "Pink Lips" (20-26.01). Także dziś (25.01) w Centrum Handlowym Karolinka będzie… » więcej 2020-01-24, godz. 10:15 Rafał Bartek o bilansie i obchodach 30-lecia TSKN - To będzie aktywny rok. Otrzymaliśmy dodatkowe środki finansowe ze strony niemieckiej na budowę wyzwania o które staraliśmy się ponad 10 lat, chodzi o Centrum… » więcej 2020-01-23, godz. 08:58 St. sierż. Dariusz Świątczak o sposobach oszustów na zdobycie pieniędzy - Każda taka intryga i oszustwo bazuje na ogromnym ładunku emocjonalnym. Często o tym mówimy seniorom, a w 2019 roku przeszkoliliśmy ponad 14 tysięcy seniorów… » więcej 2020-01-22, godz. 09:41 Dr Paweł Gębka o profilaktyce raka szyjki macicy i świadomości kobiet w tym zakresie – Niestety, umieralność na raka jest u nas zdecydowanie większa w porównaniu z innymi krajami Unii Europejskiej. Jest o około 80% wyższa niż przeciętna – powiedział… » więcej 2020-01-21, godz. 09:18 Andrzej Buła o wdrażaniu Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 - Otwieramy nowy rok. Rozmawiamy o tym w jakim momencie jesteśmy jeśli chodzi o wdrażanie Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020, rozmawiamy o tym jakie… » więcej 2020-01-20, godz. 08:55 Rafał Tkacz o nadchodzących przedterminowych wyborach na burmistrza Ozimka Rafał Tkacz dyrektor opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego - Chętni mogą się zgłosić do Urzędu Miejskiego w Ozimku, tam urzędnik wyborczy przyjmuje zgłoszenia… » więcej 2020-01-19, godz. 09:00 S. Aldona Skrzypiec SSpS o inicjatywie budowy Domu Nadziei W Opolu powstanie Dom Nadziei. Ruszył remont i zbiórka pieniędzy na ten cel. Dziś (19.01) w Opolu zagra Krzysztof Cugowski, a dochód z koncertu zostanie przeznaczony… » więcej 2020-01-18, godz. 09:00 Paulina Bilicz o fenomenie Puchatka, ale i o innych ważnych książkach 18 stycznia urodził się Alan Aleksander Milne – autor książek o bardzo znanym misiu. Nic dziwnego, że właśnie ten dzień wskazano jako Międzynarodowy Dzień Kubusia… » więcej 2020-01-17, godz. 09:02 Przemysław Pospieszyński o wyjaśnieniach w sprawie współtworzenia strony pt. " Ośmiornica Wiśniewskiego" - To nie była strona hejterska, to była strona gdzie pojawiały się krytyczne posty. Większość z nich to były linki do lokalnych mediów o poczynaniach kadrowych… » więcej 2020-01-16, godz. 10:05 Dr Bartosz Kuświk o zbliżającej się konferencji naukowej na temat historii pieniądza polskiego – Marka polska jest trochę starsza niż państwo polskie, bo powstała w 1916 roku – powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” dr Bartosz Kuświk, dyrektor Instytutu… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »