Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Piotr Woźniak i Robert Tistek o łączeniu się partii…
2019-12-19, 11:23 Autor: Joanna Matlak

Piotr Woźniak i Robert Tistek o łączeniu się partii i stowarzyszeń i czy im to wychodzi na dobre

Piotr Woźniak o połączeniu SLD i Wiosny oraz tworzeniu nowej partii
Piotr Woźniak, szefa SLD w regionie

- Z jednej strony szkoda, a z drugiej dobrze – tak powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" Piotr Woźniak, szef SLD w regionie, pytany o to czy nie żal mu końca pewnego rozdziału w historii SLD, które niedawno połączyło się z Wiosną Roberta Biedronia. Teraz tworzą partię Lewica Razem.

- SLD udowodnił, że to jedyna formacja po 1989 roku, która po czteroletniej przerwie wraca do parlamentu, SLD jest mocno zakorzenione w świadomości wyborców i ponad 2 mln głosów w stosunku do 1 miliona 4 lata temu pokazuje, że ludzie nas chcą. Sondaże rosną, pokazują nam 19%. Zdaliśmy sobie sprawę, że nie powinniśmy zostawiać tego w takiej formule jak dotychczas, natomiast władze postanowiły o fuzji, szkoda, że nie z trzecią formacją Partią Razem, ale ją zawsze cechowała pewna indywidualność – mówił Woźniak.

Pytany o wybory prezydenckie i tajemnicze przekładanie daty ujawniania nazwiska kandydata bądź kandydatki na ten urząd odpowiedział, że podobnie jak Włodzimierz Cimoszewicz uważa, że nazwisko powinno zostać ujawnione jeszcze przed świętami. Przypomnijmy, decyzję miano ogłosić w połowie grudnia, niedawno stanęło na tym, że nazwisko padnie w nowym roku. - W moim przekonaniu kandydatów i kandydatek jest kilkoro, ale to nie są wyścigi konne, choć uważam, że powinniśmy podać nazwisko jeszcze w tym roku. Czekamy na decyzję liderów partii - mówił Piotr Woźniak.


Robert Tistek o strategi na wybory prezydenckie
Robert Tistek, działacz ruchu Kukiz'15 na Opolszczyźnie

- Są przymiarki, żeby powstała partia federacyjna, w której byłby i PSL, i ruch Kukiz 15. Jest to całkiem możliwe - powiedział w porannej rozmowie "Poglądy i osądy" Robert Tistek z Kukiz’15.

- Mam nadzieję, że na tym połączeniu zyska Polska i obywatele. Mam nadzieję, że ten sposób połączenia naszych sił, ale nie tylko naszych, bo również inne środowiska są przychylne takiemu połączeniu, czyli postawienia czegoś w środku, będzie czym ś dobrym dla Polski. Już nie lewicy czy prawicy, tylko czegoś co jest dobre, neutralne – mówił Tistek pytany o to, kto może bardziej zyskać na połączeniu, bo mogłoby się wydawać że PSL, partia z dużymi tradycjami może mieć pewne opory.

Pytaliśmy tez czy Konfederacja, do której przeszło kilku działaczy, nie napsuła krwi działaczom Kukiz’15. – Dla mnie ten język jaki płynął pod adresem ruchu Kukiz’15 był bardzo agresywny. Trzeba popatrzeć po co nasz ruch powstał, mówimy o podejściu państwa do obywatela i my z tego w dalszym ciągu nie rezygnujemy.

Robert Tistek powiedział również, że nie jest do końca powiedziane czy Kukiz’15 poprze Władysława Kosiniaka-Kamysza w zbliżających się wyborach prezydenckich.


Zobacz także

2020-02-22, godz. 08:30 Marek Tomków o problemach z obsadą nocnych dyżurów aptek Gościem Ireneusza Prochery był Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej. Gość Radia Opole zapewniał, że problemy z dostępem do aptek czynnych w dni… » więcej 2020-02-21, godz. 10:53 Kazimierz Kuberski o prezydenckiej inicjatywie tworzenia w gminach CUP Porannym gościem Radia Opole był wiceminister Kazimierz Kuberski, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, który gościł na Opolszczyźnie, by promować… » więcej 2020-02-20, godz. 08:50 Dr Damian Ziętek o badaniach prenatalnych, które w ramach unijnego programu oferuje Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa… - Kobiety chętnie wykonują badanie prenatalne. Informacja, która jest przekazywana od lekarza prowadzącego ale i przez media daje do zrozumienia, że te badania… » więcej 2020-02-19, godz. 09:58 Bartłomiej Stawiarski o kilkumilionowej karze za nielegalną wycinkę drzew - Jeśli kara w ogóle ma być naliczona, to powinna być naliczone spółce, która wycinała drzewo, a nie gminie. Co prawda my jesteśmy w 100% udziałowcem, ale chcemy… » więcej 2020-02-18, godz. 08:58 Roman Kolek o zmianach w finansowaniu systemu ochrony zdrowia Trybunał Konstytucyjny w listopadzie 2019 orzekł, że samorządy nie muszą płacić za straty szpitali. Zgodnie z wyrokiem, sejm ma na zmianę przepisów 18 miesięcy… » więcej 2020-02-17, godz. 09:29 Dorota Piechowicz-Witoń o sile 1 procenta podatku i kampanii prowadzonej na rzecz organizacji pożytku publicznego - To są kwoty, które nawet pozwalają organizacjom zainwestować, a w co, to już zależy od charakteru działalności tej organizacji - mówiła w porannej rozmowie „W… » więcej 2020-02-15, godz. 08:20 Małgorzata Ziółkowska o potrzebie ocieplenia wizerunku chirurga O potrzebie ocieplenia wizerunku chirurga i pomyśle na to, jak można to zrobić, a także wyzwaniach medycyny, Ireneusz Prochera rozmawiał z Małgorzatą Ziółkowską… » więcej 2020-02-14, godz. 09:29 Marta Kuśnierz o nietypowej propozycji, jaką Stowarzyszenie Horyzonty ma na walentynkowy dzień dla wszystkich zakochan… - Podziel się miłością poprzez oddawanie krwi, to taka nasza polska wersja święta zakochanych - mówiła w rozmowie W cztery oczy Marta Kuśnierz, prezes Stowarzyszenia… » więcej 2020-02-13, godz. 08:48 Insp. Transportu Drogowego Krzysztof Chmiel o stanie technicznym pojazdów na naszych drogach - Naprawdę jest kiepsko. Autokary zza wschodniej granicy są bardzo wiekowe, w bardzo kiepskim stanie technicznym - mówił w porannej rozmowie W cztery oczy Krzysztof… » więcej 2020-02-12, godz. 09:36 Mł. asp. Łukasz Nowak o działaniach strażaków w ostatnich dniach – Potężne wichury, które przechodziły w ostatnich dniach przez woj. opolskie angażowały bardzo duże siły strażaków – przyznał w porannej rozmowie „W cztery oczy”… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »