Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Siostra Aldona Skrzypiec o dzieleniu się z innymi
2019-11-17, 09:00 Autor: Ewa Skrabacz

Siostra Aldona Skrzypiec o dzieleniu się z innymi

Siostra Aldona Skrzypiec o dzieleniu się z innymi
Na Dzień Ubogich, który w Opolu obchodzimy już po raz drugi (17.11), w niedzielny poranek zaprosiła s. Aldona Skrzypiec SSpS, jałmużnik biskupa opolskiego. Opowiedzieliśmy o tym, co najważniejsze w spotkaniu z drugim człowiekiem i zachęcaliśmy, by odważnie i hojnie podzielić się ciepłem z potrzebującymi.
- Jałmużnikiem biskupa opolskiego jestem trzeci rok. Gdy spotkaliśmy się trzy lata temu, Biskup powiedział, żebym miała otwarte oczy na wszystkie potrzeby, tam, gdzie on sam dotrzeć nie może. Ja działam w imieniu biskupa Andrzeja Czai, ale jest również cała rzesza wolontariuszy, którzy są bardzo mocno zaangażowani w to dzieło – mówiła s. Aldona.

- Dzień Ubogich rozpoczniemy wspólną Eucharystią o godz. 12:00 w katedrze, przy wspólnym stole eucharystycznym chcemy się Bogiem nakarmić. Potem, o godz. 13:30, przenosimy się do miasteczka, które powstaje na opolskim rynku. Będzie tam duży namiot, w którym przygotowany będzie obiad dla wszystkich, którzy przybędą. Będzie tez „białe miasteczko”, namiot PCK, w którym od godz. 10:00 będzie możliwość doraźnej konsultacji internistycznej. Będzie też można sobie zbadać wzrok – informowała s. Aldona Srzypiec.

- Ważne, że w tym dniu jest okazja, by spotkać tych, którym pomagamy. Często są to niełatwe spotkania, ale jak pokazało ubiegłoroczne wydarzenie, jest to możliwe – spotykają się ci, którzy się mają lepiej z tymi, którym jest gorzej, spotykają się przy stole, który łączy. Nie tylko ubóstwo materialne jest tu problemem. Najważniejsze jest spotkanie, rozmowa, uwaga poświęcona komuś – podkreślała s. Aldona, jałmużnik biskupa opolskiego.

Hasło tegorocznego Dnia Ubogich brzmi „Podziel się ciepłem”. Będzie możliwość konkretnej odpowiedzi na takie wezwanie - w trakcie wydarzenia prowadzona będzie zbiórka śpiworów i kurtek (zwłaszcza męskich) dla osób potrzebujących.

Zobacz także

2019-12-05, godz. 10:33 Małgorzata Kozak i Barbara Kamińska o życiu seniorów w Opolu Małgorzata Kozak, wicedyrektor MOPR – Myślę, że 10 miejsce to nawet za nisko, powinniśmy nawet mieć wyższe miejsce – mówiła w porannej rozmowie „W cztery oczy”… » więcej 2019-12-04, godz. 09:55 Michał Siek i Marzena Kazin o finansowaniu i stanie opolskiej oświaty Michał Siek, opolski kurator oświaty – Badanie PISA sprawdza umiejętności piętnastolatków, te nabyte w szkole i w domu. Jest przeprowadzane co trzy lata. W tym… » więcej 2019-12-03, godz. 09:55 Franciszek Posacki i Grzegorz Ostromecki o tym, jak powinien wyglądać Sylwester w Opolu Franciszek Posacki, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Opola - Mieliśmy sygnały, że młodzież chciałaby podjąć dyskusję. Zadaliśmy proste pytanie jak mieszkańcy… » więcej 2019-12-02, godz. 09:18 Adrian Czubak i Sybilla Fusiarz gośćmi porannych rozmów Adrian Czubak, Wojewoda Opolski - W kraju korpus wojewodów zmienił się o tyle, że kilku wojewodów zostało wybranych do Sejmu, co wypada uznać za efekt pozytywnej… » więcej 2019-12-01, godz. 09:00 Elżbieta Pisula-Bieniecka i Mariusz Bieniecki "W cztery oczy" (01.12.2019) W niedzielny wieczór, 1 grudnia, w Domu Kultury w Ozimku odbędzie się finał III Wojewódzkiego Festiwalu Artystycznego Jesteśmy Tacy Sami. O idei tego festiwalu… » więcej 2019-11-30, godz. 09:00 Weronika Gebauer, Agata Honisz i Aleksandra Bandrowska "W cztery oczy" (30.11.2019) Już trwa tegoroczne święto patronalne Jezuickiego Ośrodka Formacji i Kultury „XAVERIANUM”. Dziś w ramach 26. Dni Xaverianum zaplanowany jest Dzień Absolwenta… » więcej 2019-11-29, godz. 09:47 Arkadiusz Wiśniewski i Stanisław Rakoczy o sytuacji SOR-u na Katowickiej i turystyce w naszym regionie Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola - Debata na temat SOR-u na Katowickiej niesie ze sobą niestety smutne wnioski, bardzo niebezpieczne dla miasta i mieszkańców… » więcej 2019-11-28, godz. 11:03 Łukasz Sowada i Tomasz Kaliszan o tym, że od nowego roku życie w Opolu będzie droższe Łukasz Sowada, przewodniczący Rady Miasta Opola – To jest system, który powinien się samofinansować. Rosną ceny tych usług świadczonych przez operatorów i są też… » więcej 2019-11-27, godz. 10:19 Jerzy Przystajko (Lewica Razem) i Paweł Kampa (SLD) w porannych rozmowach Radia Opole Jerzy Przystajko, Lewica Razem - Pracuję jako farmaceuta w bardzo sfeminizowanym zawodzie i nie obrażam się ani na rodzaj męski, ani na żeński, jak ktoś mówi… » więcej 2019-11-26, godz. 10:23 Rafał Bartek i Martyna Nakonieczny o rozwoju sieci gazowej w regionie i nowym radnym w sejmiku województwa Rafał Bartek, przewodniczący sejmiku województwa oraz jeden z liderów Mniejszości Niemieckiej – Na dzisiejszą sesję sejmiku zaprosiliśmy prezesa spółki opolskiego… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »