Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Prof. Piotr Paweł Wieczorek i dr Tomasz Drewniak ...
2019-08-06, 10:04 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Prof. Piotr Paweł Wieczorek i dr Tomasz Drewniak o nowych kierunkach na Uniwersytecie Opolskim i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie

Prof. Piotr Paweł Wieczorek o farmacji na Uniwersytecie Opolskim
Prof. Piotr Paweł Wieczorek, dziekan wydziału Chemii Uniwersytetu Opolskiego
- Opolszczyzna jest regionem, w którym najmniej farmaceutów przypada na mieszkańca. W Polsce średnio na jednego farmaceutę przypada 1000 mieszkańców, na Opolszczyźnie na jednego farmaceutę przypada 1800 mieszkańców - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" prof. Piotr Paweł Wieczorek, dziekan wydziału Chemii Uniwersytetu Opolskiego. Wyjaśnił, że powoduje to utrudniony dostęp do aptek, których jest w regionie za mało.

Uczelnia uruchamia nowy kierunek - farmację. Rekrutacja ruszyła w poniedziałek (5.08). - Jest szansa, że jeśli ktoś kończy studia z farmacji w Opolu, to tu ułoży sobie życie i tu zostanie - uważa gość Radia Opole. Rekrutacja na farmację na UO trwa do 15 września.
Dr Tomasz Drewniak o nowej specjalności na Bezpieczeństwie wewnętrznym w PWSZ w Nysie
Dr Tomasz Drewniak, prorektor ds. nauki i rozwoju PWSZ
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie uruchomiła z kolei nową specjalność na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne. Jest to zarządzanie kryzysowe. - Studenci będą się uczyć przewidywania sytuacji kryzysowych tych niezależnych od człowieka, jak klęski żywiołowe lub zależnych od człowieka jak kryzys ekonomiczny - wyjaśnił dr Tomasz Drewniak, prorektor ds. nauki i rozwoju PWSZ.

Dodał, że zakończył się pierwszy etap tegorocznej rekrutacji. Liczba rejestracji chętnych na uczelnię była większa o 20% od ubiegłorocznej, a wzrost liczby studentów na studiach dziennych wynosi kilka procent. Na studiach niestacjonarnych jest blisko 50% studentów więcej niż rok temu.

Zobacz także

2019-08-17, godz. 07:35 Arkadiusz Karbowiak o 75. rocznicy utworzenia Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych Arkadiusz Karbowiak, politolog z zawodu, historyk z zamiłowania - Brygada Świętokrzyska Narodowych Sił Zbrojnych kontrowersyjną nie jest - powiedział w porann ... » więcej 2019-08-16, godz. 09:21 Dr Jerzy Sacha i dr Iwona Gilowska o najnowszych badaniach w medycynie Dr Jerzy Sacha z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego - To pierwszy na Opolszczyźnie i piąty w Polsce tego typu zabieg. Świadczy to o skali jego trudności - ... » więcej 2019-08-15, godz. 08:35 Rozmowa z Ryszardem Szramem o opolskich obchodach Święta Wojska Polskiego – Od 27 lat, od 1992 roku, 15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego – powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” Ryszard Szram, doradca wojewody opo ... » więcej 2019-08-14, godz. 09:50 Rozmowy z Szymonem Ogłazą i Adamem Leszczyńskim o pracach usprawniających komunikację w Opolu i regionie Szymon Ogłaza, wicemarszałek regionu – W przyszłym roku będzie gotowa obwodnica Dobrodzienia – zapewnił w porannej rozmowie „W cztery oczy” wicemarszałek reg ... » więcej 2019-08-13, godz. 09:32 Martyna Kolemba-Gaschka o projekcie „Od(r)ą do wolności” Martyna Kolemba-Gaschka, rzecznik wojewody opolskiego - "Od(r)ą do wolności" to projekt realizowany w ramach programu wieloletniego Niepodległa, w ramach jego ... » więcej 2019-08-12, godz. 09:52 Paweł Grabowski i Jarosław Pilc o połączeniach partii lewicowych Paweł Grabowski, poseł z Kukiz'15 - PSL przyjął nasze postulaty - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" Paweł Grabowski, poseł z Kukiz'15 wyjaśniając ... » więcej 2019-08-11, godz. 08:35 Waldemar Zadka o 11. edycji konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Opolskiego - Jesteśmy postrzegani w kraju jako region, który dba o otoczenie, przestrzeń najbliższą - powiedział w rozmowie "W cztery oczy" Waldemar Zadka, dyrektor Depa ... » więcej 2019-08-10, godz. 08:35 Łukasz Berlik o Opolskiej Nocy Przyrodników - Spotykamy się o godzinie 20.00 na polanie na wyspie Bolko, na tej nieco bliżej stawu. Będzie działo się sporo, jeśli pozwolą warunki atmosferyczne, będziemy ... » więcej 2019-08-09, godz. 10:02 Violetta Porowska i Przemysław Pospieszyński o listach kandydatów na posłów do wyborów parlamentarnych Violetta Porowska, liderka Prawa i Sprawiedliwości na Opolszczyźnie - Listy pokażemy dzisiaj, może w przyszłym tygodniu, na pewno w najbliższym czasie - powie ... » więcej 2019-08-08, godz. 09:05 Cezary Obermajer i dr Błażej Choroś o kampanii wyborczej do parlamentu Rzeczypospolitej - Na Opolszczyźnie będziemy wybierać 12 posłów i 3 senatorów. Taka liczba przewidziana jest przez kodeks wyborczy i wynika z liczby mieszkańców naszego region ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »