Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Elżbieta Kampa o inwentaryzacji w Miejskiej Bibl ...
2019-07-21, 08:30 Autor: Ewa Skrabacz

Elżbieta Kampa o inwentaryzacji w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu

Elżbieta Kampa o Miejskiej Bibliotece Publicznej
W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu zakończyła się inwentaryzacja. Dyrektor placówki, Elżbieta Kampa, podsumowała dla nas to przedsięwzięcie. Zapytaliśmy także o najczęstsze wakacyjne lektury opolan i podpowiedzieliśmy, gdzie w sezonie urlopowym można trafić na wyjątkowe festiwale książkowe.
- Inwentaryzacja to ogromne przedsięwzięcie, ponieważ mamy niemal 100 tys. egzemplarzy w samym budynku głównym i musimy je wszystkie sczytać. Na szczęście wszystkie są już w systemie elektronicznym, więc jest to dużo łatwiejsze niż wówczas, gdy ręcznie musieliśmy zapisać każdą książkę – stwierdziła dyrektor MBP.

- Czytamy w wakacje. W dniu, w którym otworzyliśmy bibliotekę po inwentaryzacji, była ona oblegana – przyszło ponad 600 osób. Ludzie są spragnieni literatury i to jest bardzo miłe. Na topie jest teraz Remigiusz Mróz, czyli nasz opolski, mocno wypromowany autor. Chętnie czytana jest również Katarzyna Bonda, a także Blanka Lipińska, czyli autorka literatury erotycznej, bardzo popularnej w ostatnim czasie - informowała Elżbieta Kampa.

- Ciekawą ofertą są wakacyjne festiwale książkowe. Dwukrotnie byłam na festiwalu „Literacki Sopot” i ogromnie polecam. Zwykle łączy się to z wakacyjnym wypoczynkiem. Niektórzy planują urlop w tym czasie, gdy jest festiwal, by skorzystać ze spotkań z autorami. Zbliża się festiwal „Góry Literatury” w Nowej Rudzie, organizowany przez Olgę Tokarczuk i Karola Maliszewskiego. Warto też wspomnieć o festiwalu w Szczebrzeszynie, gdzie w kameralnej atmosferze, bez zadęcia, można spotkać autorów. Niektórzy uważają, że to najpiękniejszy festiwal, na którym można wraz z autorami moczyć nogi w rzece i jednocześnie rozmawiać o literaturze - zachęcała dyrektor Kampa.

Zobacz także

2019-08-17, godz. 07:35 Arkadiusz Karbowiak o 75. rocznicy utworzenia Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych Arkadiusz Karbowiak, politolog z zawodu, historyk z zamiłowania - Brygada Świętokrzyska Narodowych Sił Zbrojnych kontrowersyjną nie jest - powiedział w porann ... » więcej 2019-08-16, godz. 09:21 Dr Jerzy Sacha i dr Iwona Gilowska o najnowszych badaniach w medycynie Dr Jerzy Sacha z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego - To pierwszy na Opolszczyźnie i piąty w Polsce tego typu zabieg. Świadczy to o skali jego trudności - ... » więcej 2019-08-15, godz. 08:35 Rozmowa z Ryszardem Szramem o opolskich obchodach Święta Wojska Polskiego – Od 27 lat, od 1992 roku, 15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego – powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” Ryszard Szram, doradca wojewody opo ... » więcej 2019-08-14, godz. 09:50 Rozmowy z Szymonem Ogłazą i Adamem Leszczyńskim o pracach usprawniających komunikację w Opolu i regionie Szymon Ogłaza, wicemarszałek regionu – W przyszłym roku będzie gotowa obwodnica Dobrodzienia – zapewnił w porannej rozmowie „W cztery oczy” wicemarszałek reg ... » więcej 2019-08-13, godz. 09:32 Martyna Kolemba-Gaschka o projekcie „Od(r)ą do wolności” Martyna Kolemba-Gaschka, rzecznik wojewody opolskiego - "Od(r)ą do wolności" to projekt realizowany w ramach programu wieloletniego Niepodległa, w ramach jego ... » więcej 2019-08-12, godz. 09:52 Paweł Grabowski i Jarosław Pilc o połączeniach partii lewicowych Paweł Grabowski, poseł z Kukiz'15 - PSL przyjął nasze postulaty - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" Paweł Grabowski, poseł z Kukiz'15 wyjaśniając ... » więcej 2019-08-11, godz. 08:35 Waldemar Zadka o 11. edycji konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Opolskiego - Jesteśmy postrzegani w kraju jako region, który dba o otoczenie, przestrzeń najbliższą - powiedział w rozmowie "W cztery oczy" Waldemar Zadka, dyrektor Depa ... » więcej 2019-08-10, godz. 08:35 Łukasz Berlik o Opolskiej Nocy Przyrodników - Spotykamy się o godzinie 20.00 na polanie na wyspie Bolko, na tej nieco bliżej stawu. Będzie działo się sporo, jeśli pozwolą warunki atmosferyczne, będziemy ... » więcej 2019-08-09, godz. 10:02 Violetta Porowska i Przemysław Pospieszyński o listach kandydatów na posłów do wyborów parlamentarnych Violetta Porowska, liderka Prawa i Sprawiedliwości na Opolszczyźnie - Listy pokażemy dzisiaj, może w przyszłym tygodniu, na pewno w najbliższym czasie - powie ... » więcej 2019-08-08, godz. 09:05 Cezary Obermajer i dr Błażej Choroś o kampanii wyborczej do parlamentu Rzeczypospolitej - Na Opolszczyźnie będziemy wybierać 12 posłów i 3 senatorów. Taka liczba przewidziana jest przez kodeks wyborczy i wynika z liczby mieszkańców naszego region ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »