Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Violetta Porowska i Małgorzata Wilkos o liście k ...
2019-07-16, 09:57 Autor: Marek Świercz

Violetta Porowska i Małgorzata Wilkos o liście kandydatów z województwa Opolskiego do Sejmu

Violetta Porowska o pierwszym miejscu na liście kandydatów do Sejmu
Violetta Porowska, wicewojewoda opolski i liderka struktur Prawa i Sprawiedliwości na Opolszczyźnie
- Nagroda w postaci pierwszego miejsca na liście kandydatów do Sejmu to wielkie wyróżnienie, ale także ogromne zobowiązanie. Bo przecież chodzi nie tylko o to, żebym ja dostała się do Sejmu, ale o to, żeby cała lista otrzymała jak najlepszy wynik. Jedynka musi być lokomotywą, która pociągnie całą listę i tak postrzegam swoją rolę - mówiła w rozmowie "W cztery oczy" Violetta Porowska, wicewojewoda opolski i liderka struktur Prawa i Sprawiedliwości na Opolszczyźnie, która, co ogłosił w sobotę prezes Jarosław Kaczyński, otworzy opolską listę kandydatów prawicy do Sejmu. Nasz gość mówił także o tym, że po raz pierwszy na opolskiej liście nie będzie kandydata oddelegowanego z Warszawy. Do tej pory zazwyczaj taki kandydat listę otwierał. - To historyczny moment i dowód uznania dla naszych sukcesów. Komitet polityczny uznał, że jesteśmy sami w stanie wystawić dostatecznie mocną listę - mówiła Porowska. - To także wyraz uznania dla wyniku wyborczego w eurowyborach. Przypominam, że dostaliśmy prawie 115 tysięcy głosów i wygraliśmy w sześciu opolskich powiatach. Dla porównania: pięć lat temu wygraliśmy tylko w dwóch powiatach. Zdaniem naszego gościa, PiS może liczyć na Opolszczyźnie nawet na siedem mandatów. - Ale jesteśmy realistami i zakładamy, że pewne jest pięć - sześć mandatów - dodaje. Przypomnijmy: w tej chwili PiS ma w opolskim okręgu czterech posłów i dwóch senatorów.
Małgorzata Wilkos o opolskiej liście do parlamentu
Małgorzata Wilkos, opolska radna, polityczka Solidarnej Polski
- Solidarna Polska będzie miała na opolskiej liście do parlamentu dobre, wysokie miejsce. Jest za wcześnie, by mówić, kogo wystawimy, myślę że całą listę poznamy do końca miesiąca - mówiła w "Poglądach i osądach" Małgorzata Wilkos, opolska radna, polityczka Solidarnej Polski. Nasz gość przekonywał, że na Opolszczyźnie Solidarna Polska ma duży wyborczy potencjał. - Cztery lata temu Patryk Jaki dostał 30 tysięcy głosów, czyli uzyskał wynik rekordowy. W tegorocznych eurowyborach Beata Kempa, kandydatka Solidarnej Polski, zdobyła w naszym regionie największą liczbę głosów spośród kandydatów prawicy - dodaje Wilkos. Nasz gość informuje, że Solidarna Polska jest partią raczej kadrową niż masową: w sakli kraju ma około 9 tysięcy członków, na Opolszczyźnie około 500.

Zobacz także

2019-08-20, godz. 09:53 Rozmowy z Januszem Kowalskim i Pawłem Kampą Janusz Kowalski, kandydat PiS w wyborach parlamentarnych - Jestem bezpartyjny, jestem członkiem rady programowej Prawa i Sprawiedliwości, startuję z poparciem ... » więcej 2019-08-19, godz. 09:39 Ryszard Galla i Rafał Tkacz o liście kandydatów MN na posłów oraz sposobie rejestracji komitetów wyborczych Ryszard Galla, poseł Mniejszości Niemieckiej - Pełna lista jest, mamy ją w gotowości, nie chciałbym jej przedstawiać w tej chwili, na antenie, jeśli nie mamy ... » więcej 2019-08-18, godz. 08:35 Barbabra Pawlos o nie zgłaszaniu się pacjentów na zabiegi Barbara Pawlos, rzeczniczka oddziału NFZ w Opolu Choć są pieniądze na leczenie, pacjenci nie zgłaszają się na oczekiwany zabieg lub umówioną wizytę. Tak jest ... » więcej 2019-08-17, godz. 07:35 Arkadiusz Karbowiak o 75. rocznicy utworzenia Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych Arkadiusz Karbowiak, politolog z zawodu, historyk z zamiłowania - Brygada Świętokrzyska Narodowych Sił Zbrojnych kontrowersyjną nie jest - powiedział w porann ... » więcej 2019-08-16, godz. 09:21 Dr Jerzy Sacha i dr Iwona Gilowska o najnowszych badaniach w medycynie Dr Jerzy Sacha z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego - To pierwszy na Opolszczyźnie i piąty w Polsce tego typu zabieg. Świadczy to o skali jego trudności - ... » więcej 2019-08-15, godz. 08:35 Rozmowa z Ryszardem Szramem o opolskich obchodach Święta Wojska Polskiego – Od 27 lat, od 1992 roku, 15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego – powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” Ryszard Szram, doradca wojewody opo ... » więcej 2019-08-14, godz. 09:50 Rozmowy z Szymonem Ogłazą i Adamem Leszczyńskim o pracach usprawniających komunikację w Opolu i regionie Szymon Ogłaza, wicemarszałek regionu – W przyszłym roku będzie gotowa obwodnica Dobrodzienia – zapewnił w porannej rozmowie „W cztery oczy” wicemarszałek reg ... » więcej 2019-08-13, godz. 09:32 Martyna Kolemba-Gaschka o projekcie „Od(r)ą do wolności” Martyna Kolemba-Gaschka, rzecznik wojewody opolskiego - "Od(r)ą do wolności" to projekt realizowany w ramach programu wieloletniego Niepodległa, w ramach jego ... » więcej 2019-08-12, godz. 09:52 Paweł Grabowski i Jarosław Pilc o połączeniach partii lewicowych Paweł Grabowski, poseł z Kukiz'15 - PSL przyjął nasze postulaty - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" Paweł Grabowski, poseł z Kukiz'15 wyjaśniając ... » więcej 2019-08-11, godz. 08:35 Waldemar Zadka o 11. edycji konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Opolskiego - Jesteśmy postrzegani w kraju jako region, który dba o otoczenie, przestrzeń najbliższą - powiedział w rozmowie "W cztery oczy" Waldemar Zadka, dyrektor Depa ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »