Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Mariuszem Godosiem o Maratonie Opolskim
2019-05-11, 09:00 Autor: Ewa Skrabacz

Rozmowa z Mariuszem Godosiem o Maratonie Opolskim

O Maratonie Opolskim z Mariuszem Godosiem rozmawia Ewa Skrabacz
W sobotni poranek zapraszamy do ruszenia na trasę 9 Maratonu Opolskiego. Kibicowskim wsparciem można bezie towarzyszyć biegaczom, mierzącym się z koronnym dystansem 42,195 km. O imprezie, która na stałe wpisała się w miejski krajobraz, opowiedział Mariusz Godoś, dyrektor 9 Maratonu Opolskiego.
Z Mariuszem Godosiem rozmawia Ewa Skrabacz
- O godz. 9:00 startuje pierwszy bieg na 9 km w kategorii handbike i wózków aktywnych. Oni są najszybsi, więc ze względu na to, że w Opolu biegamy po pętlach, muszą ruszyć pierwsi, by nie było niebezpiecznych sytuacji, np. związanych z szybkim wyprzedzaniem na trasie. Dwie minuty później startuje bieg na 10 km. O godz. 9:10 rozpocznie się maraton i półmaraton, a pięć minut później sztafety firmowe - informował Mariusz Godoś.

- O godz. 12:00 będą jeszcze biegi dziecięce, na dystansie 421 m. To spora grupa uczestników, więc wspomnijmy i o nich – dodał Godoś.

- W dużych miastach na pewno łatwiej znaleźć osoby zainteresowane kibicowaniem, łatwiej o duża liczbę osób zainteresowaną kibicowaniem konkretnym, znajomym biegaczom. W naszym biegu frekwencja jest mniejsza, miasto jest nieduże i może z tego wynika fakt, że kibiców na trasie jest mniej. Zachęcamy więc do kibicowania. To bardzo dodaje sił szczególnie na ostatnich kilometrach. Ważne jest takie docenienie wysiłku, który podejmują biegacze, by ukończyć tak długi dystans – mówił dyrektor Maratonu Opolskiego.

- Zdecydowaliśmy się na zmianę dnia, w którym odbywa się Maraton Opolski i w tym roku po raz pierwszy jest on w sobotę. Zrobiliśmy to m.in. po rozmowach z biegaczami. Na pewno jest komfortowe dla biegaczy, gdy po biegu mają dzień wolny. Minusem jest to, że dotarcie na bieg odbywa się w piątkowe popołudnie. Choć w tym roku, podobnie jak w latach wcześniejszych, reprezentowanych będzie aż 10 narodowości, to jednak większość naszych biegaczy pochodzi z Opola i Opolszczyzny, więc sobota powinna być dla nich wygodnym terminem – stwierdził Mariusz Godoś.

Zobacz także

2019-05-23, godz. 10:12 Rozmowa z Mateuszem Rakiem i Romanem Kolkiem o nowej, stałej bazie LPR Mateusz Rak, kierownik bazy HEMS Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Opolu - Już nie mogliśmy się doczekać, baza była budowana w sąsiedztwie tymczasowej i prze ... » więcej 2019-05-22, godz. 11:25 Rozmowy z Aleksandrą Zwarycz i Justyna Soppą Aleksandra Zwarycz z Centrum Dialogu Obywatelskiego opolskiego ratusza - Nic nie jest pewne dopóki nie zakończymy całego procesu, przed nami bardzo ważny etap ... » więcej 2019-05-21, godz. 09:52 Rozmowy z Markiem Witkiem oraz dr. hab. Robertem Geislerem o różnorodności kulturowej Opolszczyzny Marek Witek, pełnomocnik Zarządu Województwa ds. Wielokulturowości - Konferencja ma dać sygnał w naszym województwie, że temat nie jest nam obojętny i tyczy s ... » więcej 2019-05-20, godz. 09:43 Rozmowy z Krzysztofem Dryndą oraz Michałem Kramarzem o programie "Cała Polska Strefą Ekonomiczną" Krzysztof Drynda, wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - To jest zupełnie nowa jakość. Dzisiaj inwestor, który myśli o rozwoju swojego przed ... » więcej 2019-05-19, godz. 08:45 Rozmowa z Romanem Szczepankiem o Kulturalnym Śniadaniu w ramach Dni Opola Trwają Dni Opola. Wśród atrakcji przygotowanych dla mieszkańców naszego miasta jest także niedzielne Kulturalne Śniadanie (19 maja, godz. 11:00-17:00, pl. Jan ... » więcej 2019-05-18, godz. 09:15 Rozmowa z Grażyną Sokołowską o ofercie eukacyjnej Katolickiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Biadaczu Katolicka Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Biadaczu działa od września zeszłego roku, ale w sobotę, 18 maja br. oficjalnie otworzyła swoją nową siedzibę. O of ... » więcej 2019-05-17, godz. 09:30 Rozmowy z Arkadiuszem Wickiewiczem oraz Zbigniewem Kubalańcą o Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym Arkadiusz Wickiewicz, nauczyciel wiedzy o społeczeństwie w III LO w Opolu - Jeżeli weźmiemy pod uwagę tegoroczne badanie statystyczne, które przeprowadził mie ... » więcej 2019-05-16, godz. 09:43 Rozmowa z prof. Klausem Ziemerem i prof. Markiem Białokurem o tym, jak wielkie znaczenie ma tak zwana polityka history ... Prof. Klaus Ziemer, historyk z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie - Historia jest bardzo żywa, zwłaszcza w stosunkach polsko-niemieckich. ... » więcej 2019-05-15, godz. 09:30 Rozmowy z Rolandem Wrzeciono i Grzegorzem Kulisiem o unijnym wsparciu finansowym dla przedsiębiorców Roland Wrzeciono, dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki - Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki powstało w 2008 roku, żeby zająć się przekazywaniem u ... » więcej 2019-05-14, godz. 10:51 Rozmowy z wiceministrem Marcinem Ociepą i Maciejem Badorą o rozwoju specjalnych stref ekonomicznych. Marcin Ociepa wiceminister przedsiębiorczości i technologii. - Mamy dzisiaj ważną konferencję promującą nowe rozwiązania, które weszły w życie w ramach ustaw ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »