Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Mariuszem Godosiem o Maratonie Opolskim
2019-05-11, 09:00 Autor: Ewa Skrabacz

Rozmowa z Mariuszem Godosiem o Maratonie Opolskim

O Maratonie Opolskim z Mariuszem Godosiem rozmawia Ewa Skrabacz
W sobotni poranek zapraszamy do ruszenia na trasę 9 Maratonu Opolskiego. Kibicowskim wsparciem można bezie towarzyszyć biegaczom, mierzącym się z koronnym dystansem 42,195 km. O imprezie, która na stałe wpisała się w miejski krajobraz, opowiedział Mariusz Godoś, dyrektor 9 Maratonu Opolskiego.
Z Mariuszem Godosiem rozmawia Ewa Skrabacz
- O godz. 9:00 startuje pierwszy bieg na 9 km w kategorii handbike i wózków aktywnych. Oni są najszybsi, więc ze względu na to, że w Opolu biegamy po pętlach, muszą ruszyć pierwsi, by nie było niebezpiecznych sytuacji, np. związanych z szybkim wyprzedzaniem na trasie. Dwie minuty później startuje bieg na 10 km. O godz. 9:10 rozpocznie się maraton i półmaraton, a pięć minut później sztafety firmowe - informował Mariusz Godoś.

- O godz. 12:00 będą jeszcze biegi dziecięce, na dystansie 421 m. To spora grupa uczestników, więc wspomnijmy i o nich – dodał Godoś.

- W dużych miastach na pewno łatwiej znaleźć osoby zainteresowane kibicowaniem, łatwiej o duża liczbę osób zainteresowaną kibicowaniem konkretnym, znajomym biegaczom. W naszym biegu frekwencja jest mniejsza, miasto jest nieduże i może z tego wynika fakt, że kibiców na trasie jest mniej. Zachęcamy więc do kibicowania. To bardzo dodaje sił szczególnie na ostatnich kilometrach. Ważne jest takie docenienie wysiłku, który podejmują biegacze, by ukończyć tak długi dystans – mówił dyrektor Maratonu Opolskiego.

- Zdecydowaliśmy się na zmianę dnia, w którym odbywa się Maraton Opolski i w tym roku po raz pierwszy jest on w sobotę. Zrobiliśmy to m.in. po rozmowach z biegaczami. Na pewno jest komfortowe dla biegaczy, gdy po biegu mają dzień wolny. Minusem jest to, że dotarcie na bieg odbywa się w piątkowe popołudnie. Choć w tym roku, podobnie jak w latach wcześniejszych, reprezentowanych będzie aż 10 narodowości, to jednak większość naszych biegaczy pochodzi z Opola i Opolszczyzny, więc sobota powinna być dla nich wygodnym terminem – stwierdził Mariusz Godoś.

Zobacz także

2020-04-07, godz. 09:56 Agnieszka Gabruk o kurierze społecznym oraz webinariach dla seniorów - Do naszego systemu trafiają pierwsze nowe osoby, choćby z powodu utraty pracy, ale do tej pory pomoc społeczna koncentruje się na tych osobach, które już korzystały… » więcej 2020-04-06, godz. 08:26 Marcin Ociepa w porannej rozmowie "W cztery oczy" - Ostatecznie dowiemy się pewnie w połowie kwietnia, kiedy minister zdrowia, który jest konstytucyjnie odpowiedzialny za te kwestie, zdecyduje czy sytuacja epidemiczna… » więcej 2020-04-05, godz. 08:24 Marek Bocianowski o Dniu Leśnika i Drzewiarza 5 kwietnia, w Dniu Leśnika i Drzewiarza, Marek Bocianowski, nadleśniczy Nadleśnictwa Prószków, opowiedział o tym, jak ważne są lasy i co zawdzięczamy ludziom… » więcej 2020-04-04, godz. 08:24 Katarzyna Małkowska o codziennej służbie medycznej w szeregach wojska W dniu Święta Wojskowej Służby Zdrowia rozmawialiśmy z młodszym chorążym Katarzyną Małkowską z Grupy Zabezpieczenia Medycznego 10 Opolskiej Brygady Logistycznej… » więcej 2020-04-03, godz. 09:27 Jarosław Kończyło o otwarciu Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej w monoprofilowym szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu Jarosław Kończyło, dyrektor szpitala w Kędzierzynie-Koźlu - Zespół ratownictwa medycznego przywiózł nam pacjenta, który miał wiele chorób. Jego stan zdrowia był… » więcej 2020-04-01, godz. 09:21 Ks. Arnold Drechsler o opolskiej odsłonie ogólnopolskiej akcji #PomocdlaSeniora Cartias Polska przeznacza 1 milion złotych na nową akcję #Pomoc Dla Seniora. Pieniądze trafiły też do opolskiej Stacji Caritas. - Ten milion złotych podzielono… » więcej 2020-03-31, godz. 09:51 Michał Siek o zdalnych próbnych egzaminach i zakupie sprzętu dla uczniów i nauczycieli do zdalnej nauki – O tym decydują same szkoły. Niektóre organizowały już sobie egzaminy próbne, niektóre już nawet dwa takie przeprowadzały, albo we współpracy z jakimś wydawnictwem… » więcej 2020-03-30, godz. 09:40 Karolina Banaszek o Narodowym Spisie Ludności i Mieszkań w 2021 roku - Podjęliśmy decyzję o tym, żeby nie puszczać rachmistrzów w teren. Więc po pierwsze będzie to samospis przez internet, a po drugie spis będzie można wykonywać… » więcej 2020-03-29, godz. 08:20 Dr Iwona Rajca-Biernacka, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa o krwiodawstwie w czasach pande… W ostatnim czasie coraz częściej słychać zachętę do oddawania krwi. Dr Iwona Rajca-Biernacka, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu… » więcej 2020-03-28, godz. 08:20 Waldemar Fedak o środowisku i trosce, a także o najbardziej przyznaje energii dla naszej planety W ostatnią sobotę marca, rokrocznie gasną światła w ramach „Godziny dla Ziemi”. O tym, czy warto w ten sposób demonstrować troskę o środowisko, a także o najbardziej… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »