Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Mariuszem Godosiem o Maratonie Opolskim
2019-05-11, 09:00 Autor: Ewa Skrabacz

Rozmowa z Mariuszem Godosiem o Maratonie Opolskim

O Maratonie Opolskim z Mariuszem Godosiem rozmawia Ewa Skrabacz
W sobotni poranek zapraszamy do ruszenia na trasę 9 Maratonu Opolskiego. Kibicowskim wsparciem można bezie towarzyszyć biegaczom, mierzącym się z koronnym dystansem 42,195 km. O imprezie, która na stałe wpisała się w miejski krajobraz, opowiedział Mariusz Godoś, dyrektor 9 Maratonu Opolskiego.
Z Mariuszem Godosiem rozmawia Ewa Skrabacz
- O godz. 9:00 startuje pierwszy bieg na 9 km w kategorii handbike i wózków aktywnych. Oni są najszybsi, więc ze względu na to, że w Opolu biegamy po pętlach, muszą ruszyć pierwsi, by nie było niebezpiecznych sytuacji, np. związanych z szybkim wyprzedzaniem na trasie. Dwie minuty później startuje bieg na 10 km. O godz. 9:10 rozpocznie się maraton i półmaraton, a pięć minut później sztafety firmowe - informował Mariusz Godoś.

- O godz. 12:00 będą jeszcze biegi dziecięce, na dystansie 421 m. To spora grupa uczestników, więc wspomnijmy i o nich – dodał Godoś.

- W dużych miastach na pewno łatwiej znaleźć osoby zainteresowane kibicowaniem, łatwiej o duża liczbę osób zainteresowaną kibicowaniem konkretnym, znajomym biegaczom. W naszym biegu frekwencja jest mniejsza, miasto jest nieduże i może z tego wynika fakt, że kibiców na trasie jest mniej. Zachęcamy więc do kibicowania. To bardzo dodaje sił szczególnie na ostatnich kilometrach. Ważne jest takie docenienie wysiłku, który podejmują biegacze, by ukończyć tak długi dystans – mówił dyrektor Maratonu Opolskiego.

- Zdecydowaliśmy się na zmianę dnia, w którym odbywa się Maraton Opolski i w tym roku po raz pierwszy jest on w sobotę. Zrobiliśmy to m.in. po rozmowach z biegaczami. Na pewno jest komfortowe dla biegaczy, gdy po biegu mają dzień wolny. Minusem jest to, że dotarcie na bieg odbywa się w piątkowe popołudnie. Choć w tym roku, podobnie jak w latach wcześniejszych, reprezentowanych będzie aż 10 narodowości, to jednak większość naszych biegaczy pochodzi z Opola i Opolszczyzny, więc sobota powinna być dla nich wygodnym terminem – stwierdził Mariusz Godoś.

Zobacz także

2020-07-08, godz. 08:19 Stanisław Szwed o wsparciu kierowanym do seniorów i najmłodszych oraz perspektywach prowadzenia polityki prorodzinnej Stanisław Szwed, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Program ASOS działający na rzecz aktywności społecznej osób starszych… » więcej 2020-07-07, godz. 09:47 Tomasz Kostuś o wizycie Rafała Trzaskowskiego w Kędzierzynie-Koźlu i programie kandydata Koalicji Obywatelskiej Porannym gościem Radia Opole we wtorek (7.07) był Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej, z którym rozmawialiśmy o wizycie Rafała Trzaskowskiego w Kędzierzynie-Koźlu… » więcej 2020-07-06, godz. 10:03 Rafał Tkacz o ułatwieniach dla niektórych grup głosujących planowanych przez Ministerstwo Zdrowia podczas II tury wyborów… - Te osoby, które zaniedbały moment na dopisanie się do spisu wyborców czy wzięcia zaświadczenia mają teraz na to czas. Ci pierwsi mają czas do jutra, a zaświadczenia… » więcej 2020-07-05, godz. 08:30 Violetta Porowska o przebiegu kampanii wyborczej i programie Andrzeja Dudy - To rzeczywiście bardzo intensywna kampania – przyznała posłanka Prawa i Sprawiedliwości Violetta Porowska. Naszego gościa spytaliśmy, w jaki sposób Zjednoczona… » więcej 2020-07-04, godz. 08:30 Joanna Wawrzyniak o tym, jak czuć się młodo mimo podeszłego wieku - Nie jest to jednoznaczne - powiedziała dr Joanna Wawrzyniak z Wyższej Szkoły Bankowej o definicji starości. Osoba fizycznie podeszła może być zupełnie młoda… » więcej 2020-07-03, godz. 09:09 Szymon Ogłaza o wynikach 1 tury wyborów prezydenckich oraz o ostatnich dniach kampanii Gościem porannej rozmowy "W cztery oczy" był Szymon Ogłaza, członek opolskiego sztabu Rafała Trzaskowskiego, z którym omówiliśmy wyniki I tury wyborów prezydenckich… » więcej 2020-07-02, godz. 09:46 Mjr Wojciech Bakalarz o starcie letniej kampanii „Zostań żołnierzem Rzeczpospolitej” - W całym kraju są rozmieszczone mobilne punkty informacyjne, takie punkty pojawią się w sobotę w JuraParku w Krasiejowie oraz w niedzielę w parku w Mosznej -… » więcej 2020-07-01, godz. 08:42 Dr Tomasz Greniuch o szczegółach wystawy pt. „Tu rodziła się Solidarność” Dr Tomasz Greniuch, naczelnik IPN w Opolu - Wystawę odsłaniamy wspólnie z wicedyrektor wrocławskiego IPN-u - mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” dr Tomasz… » więcej 2020-06-30, godz. 09:02 Tomasz Kostuś o tym, dlaczego jest dumny z wyniku Rafała Trzaskowskiego – Jestem dumny z tego wyniku, bo Rafał Trzaskowski zdeklasował Andrzeja Dudę niemal dwukrotnie – mówił w porannej rozmowie Tomasz Kostuś, poseł PO i szef struktur… » więcej 2020-06-29, godz. 09:21 Violetta Porowska o wynikach 1 tury wyborów prezydenckich i kampanijnych emocjach – W drugiej turze Andrzej Duda skorzysta w znacznie większym stopniu z przepływu elektoratów. Rafał Trzaskowski może poprzeć jedynie część elektoratu Szymona Hołowni… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »