Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Mariuszem Godosiem o Maratonie Opolskim
2019-05-11, 09:00 Autor: Ewa Skrabacz

Rozmowa z Mariuszem Godosiem o Maratonie Opolskim

O Maratonie Opolskim z Mariuszem Godosiem rozmawia Ewa Skrabacz
W sobotni poranek zapraszamy do ruszenia na trasę 9 Maratonu Opolskiego. Kibicowskim wsparciem można bezie towarzyszyć biegaczom, mierzącym się z koronnym dystansem 42,195 km. O imprezie, która na stałe wpisała się w miejski krajobraz, opowiedział Mariusz Godoś, dyrektor 9 Maratonu Opolskiego.
Z Mariuszem Godosiem rozmawia Ewa Skrabacz
- O godz. 9:00 startuje pierwszy bieg na 9 km w kategorii handbike i wózków aktywnych. Oni są najszybsi, więc ze względu na to, że w Opolu biegamy po pętlach, muszą ruszyć pierwsi, by nie było niebezpiecznych sytuacji, np. związanych z szybkim wyprzedzaniem na trasie. Dwie minuty później startuje bieg na 10 km. O godz. 9:10 rozpocznie się maraton i półmaraton, a pięć minut później sztafety firmowe - informował Mariusz Godoś.

- O godz. 12:00 będą jeszcze biegi dziecięce, na dystansie 421 m. To spora grupa uczestników, więc wspomnijmy i o nich – dodał Godoś.

- W dużych miastach na pewno łatwiej znaleźć osoby zainteresowane kibicowaniem, łatwiej o duża liczbę osób zainteresowaną kibicowaniem konkretnym, znajomym biegaczom. W naszym biegu frekwencja jest mniejsza, miasto jest nieduże i może z tego wynika fakt, że kibiców na trasie jest mniej. Zachęcamy więc do kibicowania. To bardzo dodaje sił szczególnie na ostatnich kilometrach. Ważne jest takie docenienie wysiłku, który podejmują biegacze, by ukończyć tak długi dystans – mówił dyrektor Maratonu Opolskiego.

- Zdecydowaliśmy się na zmianę dnia, w którym odbywa się Maraton Opolski i w tym roku po raz pierwszy jest on w sobotę. Zrobiliśmy to m.in. po rozmowach z biegaczami. Na pewno jest komfortowe dla biegaczy, gdy po biegu mają dzień wolny. Minusem jest to, że dotarcie na bieg odbywa się w piątkowe popołudnie. Choć w tym roku, podobnie jak w latach wcześniejszych, reprezentowanych będzie aż 10 narodowości, to jednak większość naszych biegaczy pochodzi z Opola i Opolszczyzny, więc sobota powinna być dla nich wygodnym terminem – stwierdził Mariusz Godoś.

Zobacz także

2019-06-25, godz. 10:53 Rozmowy z Iwoną Zyman i prof. Piotrem Stecem Iwona Zyman, dyrektor opolskiej delegatury Najwyższej Izby Kontroli - Wszelkie skojarzenie z inspekcją robotniczo-chłopską są niewłaściwe. Naszym zadaniem nie ... » więcej 2019-06-24, godz. 09:45 Robert Socha i Jerzy Mika o wakacyjnych obozach i koloniach Robert Socha, rzecznik Kuratorium Oświaty w Opolu -Organizator wypoczynku dzieci i młodzieży musi się zalogować na specjalnej platformie pod nazwą wypoczynek. ... » więcej 2019-06-23, godz. 08:35 Sandra Murzicz o Międzynarodowym Dniu Etno-Designu w Muzeum Wsi Opolskiej Opolskie Dziouchy wpadły na pomysł, by w Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu-Bierkowicach, w przepięknych okolicznościach przyrody zapoznać mieszkańców Opolszczyzny ... » więcej 2019-06-22, godz. 08:35 Janusz Trzepizur o 14. Opolskim Festiwalu Skoków Opole to miasto bez wątpienia festiwalowe. Tym razem, w ramach XIV Opolskiego Festiwalu Skoków (22-23.06) można śledzić sportowe zmagania wyjątkowych zawodnik ... » więcej 2019-06-19, godz. 11:29 Katarzyna Tincel i Sebastian Szczurek o zasadach zatrudniania w czasie wakacji młodzieży Katarzyna Tincel, pracownik Państwowej Inspekcji Pracy - Nie ma dolnej granicy wieku podejmowania pracy dzieci - powiedziała w porannej rozmowie "W cztery ocz ... » więcej 2019-06-20, godz. 08:35 Ks. Łukasz Knosala o X Koncercie Uwielbienia w Opolu Boże Ciało to w Kościele katolickim to dzień uroczystych procesji z Najświętszym Sakramentem. W Opolu, już od 10 lat, to także wieczór Koncertu Uwielbienia na ... » więcej 2019-06-19, godz. 08:21 Rozmowa z Michałem Siekiem i Ireną Koszyk o mijającym roku szkolny Michał Siek, opolski kurator oświaty - To był bardzo trudny rok, było bardzo dużo zadań do realizacji. Kwiecień i maj to był okres bardzo wytężonej pracy po t ... » więcej 2019-06-18, godz. 08:54 Rozmowa z Rafałem Bartkiem i Szymonem Ogłazą o udzieleniu zarządowi regionu wotum zaufania Rafał Bartek, przewodniczący sejmiku województwa - Będą dwie uchwały, gdzie możemy wstrząsnąć zarządem. Do tej pory było to tylko absolutorium, teraz mamy wpr ... » więcej 2019-06-17, godz. 10:40 Rozmowy z Marcinem Ociepą i Grzegorzem Kulisiem o zmianach ułatwiających prowadzenie przedsiębiorstwa Marcin Ociepa sekretarz Stanu w Ministerstwie Technologii i Przedsiębiorczości - W ostatnim czasie weszło w życie 70 punktowych zmian, które dotyczyły 70 ust ... » więcej 2019-06-16, godz. 08:40 Monika Kawa o 25. Festynie Fundacji DOM Fundacja DOM po raz 25. organizuje swoje doroczne święto, które jest nie tylko szansą na poznanie podopiecznych fundacji, ale także okazją do wspólnej zabawy. ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »