Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Rozmowy z Ireneuszem Jakim i prof. Arkadiuszem N…
2019-03-22, 09:11 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Rozmowy z Ireneuszem Jakim i prof. Arkadiuszem Nowakiem

Ireneusz Jaki o obchodach Światowego Dnia Wody w Opolu
Ireneusz Jaki, prezes spółki Wodociągi i Kanalizacja w Opolu
– W piątek rozpoczynamy obchody Światowego Dnia Wody w Opolu panelem dyskusyjnym – powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” Ireneusz Jaki, prezes spółki Wodociągi i Kanalizacja w Opolu. W sobotę będą atrakcje dla dzieci. – Staramy się milusińskim zapewnić to, aby ten dzień był atrakcyjny – dodał. – Musimy dbać o wodę coraz bardziej. Statystyki są przerażające: 1,8 mld ludności na świecie ma utrudniony dostęp do wody. Zasoby wody pitnej w Polsce plasują nas na ostatnim miejscu w Europie – zwrócił uwagę. Prezes Jaki podkreśla jednak, że w ostatnim dziesięcioleciu zmalało zużycie wody i jest to efektem edukacji.
Prof. Arkadiusz Nowak o tym, że w Polsce jest mniej wody pitnej niż w Egipcie
Prof. Arkadiusz Nowak, botanik Uniwersytetu Opolskiego
– Polska nie jest gigantem, jeśli chodzi o zasobność wody pitnej. Jesteśmy poniżej Egiptu. Jeżeli nawet opad jest wyższy, to i tak woda z terenu Polski bardzo szybko spływa, zasoby wody podziemnej się kurczą i każdego roku spada ilość dostępnej wody na jednego mieszkańca – alarmował prof. Arkadiusz Nowak, botanik Uniwersytetu Opolskiego. – Przyjdzie taki dzień, że odkręcimy kran i nie poleci nic. Na Opolszczyźnie na szczęście dużego dramatu nie ma bo mamy podziemny zbiornik wody pitnej „Trias”, jest u nas więcej opadów, niż na innych terenach kraju i jesteśmy blisko gór – zaznaczył. Nasz region jest jednak regionem rolniczym i potrzeba tu dużo wody.

Zobacz także

2020-02-23, godz. 08:20 Tomasz Błach o Pucharze Polski Juniorek i Juniorów w judo -Od wielu, wielu lat robimy poważne imprezy rangi mistrzowskiej w różnych grupach wiekowych, dajemy więc gwarancję, że organizacja Pucharu będzie w stu procentach… » więcej 2020-02-22, godz. 08:30 Marek Tomków o problemach z obsadą nocnych dyżurów aptek Gościem Ireneusza Prochery był Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej. Gość Radia Opole zapewniał, że problemy z dostępem do aptek czynnych w dni… » więcej 2020-02-21, godz. 10:53 Kazimierz Kuberski o prezydenckiej inicjatywie tworzenia w gminach CUP Porannym gościem Radia Opole był wiceminister Kazimierz Kuberski, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, który gościł na Opolszczyźnie, by promować… » więcej 2020-02-20, godz. 08:50 Dr Damian Ziętek o badaniach prenatalnych, które w ramach unijnego programu oferuje Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa… - Kobiety chętnie wykonują badanie prenatalne. Informacja, która jest przekazywana od lekarza prowadzącego ale i przez media daje do zrozumienia, że te badania… » więcej 2020-02-19, godz. 09:58 Bartłomiej Stawiarski o kilkumilionowej karze za nielegalną wycinkę drzew - Jeśli kara w ogóle ma być naliczona, to powinna być naliczone spółce, która wycinała drzewo, a nie gminie. Co prawda my jesteśmy w 100% udziałowcem, ale chcemy… » więcej 2020-02-18, godz. 08:58 Roman Kolek o zmianach w finansowaniu systemu ochrony zdrowia Trybunał Konstytucyjny w listopadzie 2019 orzekł, że samorządy nie muszą płacić za straty szpitali. Zgodnie z wyrokiem, sejm ma na zmianę przepisów 18 miesięcy… » więcej 2020-02-17, godz. 09:29 Dorota Piechowicz-Witoń o sile 1 procenta podatku i kampanii prowadzonej na rzecz organizacji pożytku publicznego - To są kwoty, które nawet pozwalają organizacjom zainwestować, a w co, to już zależy od charakteru działalności tej organizacji - mówiła w porannej rozmowie „W… » więcej 2020-02-15, godz. 08:20 Małgorzata Ziółkowska o potrzebie ocieplenia wizerunku chirurga O potrzebie ocieplenia wizerunku chirurga i pomyśle na to, jak można to zrobić, a także wyzwaniach medycyny, Ireneusz Prochera rozmawiał z Małgorzatą Ziółkowską… » więcej 2020-02-14, godz. 09:29 Marta Kuśnierz o nietypowej propozycji, jaką Stowarzyszenie Horyzonty ma na walentynkowy dzień dla wszystkich zakochan… - Podziel się miłością poprzez oddawanie krwi, to taka nasza polska wersja święta zakochanych - mówiła w rozmowie W cztery oczy Marta Kuśnierz, prezes Stowarzyszenia… » więcej 2020-02-13, godz. 08:48 Insp. Transportu Drogowego Krzysztof Chmiel o stanie technicznym pojazdów na naszych drogach - Naprawdę jest kiepsko. Autokary zza wschodniej granicy są bardzo wiekowe, w bardzo kiepskim stanie technicznym - mówił w porannej rozmowie W cztery oczy Krzysztof… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »