Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Adrianem Czubakiem i Andrzejem Kasiurą ...
2019-03-18, 09:45 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Rozmowa z Adrianem Czubakiem i Andrzejem Kasiurą o naborze do Funduszu Dróg Samorządowych

Adrian Czubak o szczegółach naboru do Funduszu Dróg Samorządowych
Adrian Czubak, wojewoda opolski
Ruszył nabór wniosków do rządowego programu Fundusz Dróg Samorządowych.
- Ogromne zainteresowanie było już przed ogłoszeniem naboru. Wiemy, że wniosków będzie bardzo dużo. Za dwa dni spotykamy się z samorządowcami na konsultacjach, aby jeszcze raz odpowiedzieć na wszystkie pytania, uwagi i przekazać informacje na temat prawidłowego złożenia wniosku - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" wojewoda opolski Adrian Czubak. - Środków jest bardzo dużo, mam nadzieję, że wiele samorządów z nich skorzysta - dodał. Zwrócił także uwagę, że inwestycja samorządu może być dofinansowana nawet do 80% kosztów, mogą być finansowane zadania wieloletnie, wartość dofinansowania może sięgnąć 30 mln złotych, mogą być także z tego funduszu sfinansowane zadania mostowe.
Andrzej Kasiura o przystąpieniu Krapkowic do programu "Mosty dla Regionów"
Andrzej Kasiura, burmistrz Krapkowic
W "Poglądach i osądach" Andrzej Kasiura, burmistrz Krapkowic zapowiedział, że gmina złoży dwa wnioski do FDS. Jeden będzie dotyczył ul. Kasprowicza w Otmęcie, wartość zadania 700 tysięcy, a drugi będzie dotyczył budowy drogi z uzbrojeniem w strefie ekonomicznej, wartość to 10 mln zł. Krapkowice będą także starały się o dotację z programu "Mosty dla regionów". - Kilka dni temu odbyły się uroczyste sesje rad Krapkowic i Gogolina. Rady wyraziły zgodę na podpisanie przez burmistrzów porozumienia w celu złożenia wniosku o dofinansowanie dokumentacji na budowę tego mostu - wyjaśnił burmistrz Krapkowic. - Jesteśmy po kilku rozmowach, mamy wsparcie wojewody Adriana Czubaka, jest nadzieja, że most będzie wpisany do programu - dodał Andrzej Kasiura.

Zobacz także

2019-04-18, godz. 10:16 Rozmowa z Łukaszem Sowadą i Michałem Nowakiem o sesji rady miasta i projektach uchwał, nad którymi odbędzie się dziś g ... Łukasz Sowada, przewodniczący Rady Miasta Opola - Są środki na inwestycje, natomiast niektóre nie mogą być finansowane ze środków europejskich. Tak może być w ... » więcej 2019-04-17, godz. 10:08 Rozmowa z prof. Krystyną Modrzejewską i ks. Waldemarem Klingerem o spaleniu się katedry Notre-Dame Prof. Krystyna Modrzejewska, romanistka - Na szczęście do tej pory mówi się o tym, że to był przypadek, niedopatrzenie. Byłoby to straszne, gdyby to był atak, ... » więcej 2019-04-16, godz. 10:18 Rozmowy z mł. bryg. Dariuszem Gieroniem i Markiem Cholewą Mł. bryg. Dariusz Gieroń, rzecznik PSP Opole Pod koniec marca ruszyła kampania społeczna „Stop pożarom traw” prowadzona przez MSWiA i Państwową Straż Pożarną. ... » więcej 2019-04-15, godz. 10:49 Rozmowy z Violettą Porowską i Jerzym Wrębiakiem Violetta Porowska, wicewojewoda opolski – Pamiętam, jak jeszcze 15 lat temu zebraliśmy się w Brzegu ze starostą Stefańskim, który zabiegał o budowę obwodnicy ... » więcej 2019-04-14, godz. 08:30 Rozmowa z Markiem Szubrytem o XV Opolskich Podbiegach „Wstawać, wstawać, nie udawać” - tak Narodowe Centrum Polskiej Piosenki budzi nas z zimowego snu i zaprasza na XV PODBIEGI. O idei podbiegania, o tych, którzy ... » więcej 2019-04-13, godz. 08:30 Rozmowa z dr. Bartoszem Kuświkiem o Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej przypada 13 kwietnia, w dzień ujawnienia przez Niemców w 1943 r. informacji o odnalezieniu mogił polskich oficerów w le ... » więcej 2019-04-12, godz. 09:30 Rozmowy z Grzegorzem Kulisiem o tym czego od absolwentów studiów oczekują dziś pracodawcy oraz Karoliną Trościanką o X ... Grzegorz Kuliś z BCC - Od kandydata do pracy oczekujemy i piątek w indeksie, i doświadczenia zawodowego. Wiem, że to oczekiwanie w kwestii doświadczenia zawod ... » więcej 2019-04-11, godz. 10:00 Rozmowy z Herbertem Czają i Stanisławem Rakoczym o pomyśle PiS wprowadzenia dopłat dla rolników Herbert Czaja, prezes opolskiej Izby Rolniczej - Pomysł wprowadzenia takich dopłat padł chyba za późno. Sądzę, że ostatnie lata pokazały, jak trudno jest w ro ... » więcej 2019-04-10, godz. 10:10 Rozmowy z Robertem Sochą i Mirosławem Śnigórskim Robert Socha, rzecznik prasowy Kuratorium Oświaty w Opolu – Z informacji, które zbieraliśmy wczoraj i które potwierdzamy dzisiaj, wynika, że egzamin, który ro ... » więcej 2019-04-09, godz. 10:24 Rozmowy z prof. Dariuszem Szostkiem i prof. Piotrem Stecem prof. Dariusz Szostek, organizator V Forum Prawa Mediów Elektronicznych – Sztuczna inteligencja ma coraz większe znaczenie. Prawnicy nie nadążają za zmianami ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »