Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowy z Violettą Porowską i Małgorzatą Wilkos
2019-02-25, 09:45 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Rozmowy z Violettą Porowską i Małgorzatą Wilkos

Violetta Porowska o tym, że „Piątka Kaczyńskiego” to program wyrazisty, dobry, innowacyjny i odważny społecznie
Violetta Porowska, szefowa Prawa i Sprawiedliwości w regionie
– Przedstawiliśmy wyrazisty, dobry, innowacyjny, odważny społecznie program i to opozycję boli, bo będzie się musiała nagłowić, żeby przygotować równie dobry program dla Polski – powiedziała w porannej rozmowie „W cztery oczy” Violetta Porowska, szefowa Prawa i Sprawiedliwości w regionie. Skomentowała w ten sposób program PiS przedstawiony na sobotniej konwencji, nazywany w skrócie „Piątką Kaczyńskiego”. – Program opozycji można ująć jednym zdaniem „Nie, nie, nie dla PiS-u”. My nie myślimy o walce międzypartyjnej tylko o dobru Polski i Polakach – dodała. Pytana o koszty wprowadzenia obietnic w życie obliczone na 40 mld złotych stwierdziła, że budżet na to stać. Jeśli zaś koniunktura gospodarcza się pogorszy zabezpieczeniem jest to, że emerytura+ na razie zapowiedziana jest na ten rok. – Kwestia związana z „trzynastką” dla emerytów – pan premier i pan prezes powiedzieli „w tym roku budżet na to stać, zrobimy wszystko, żeby tak było też w przyszłym roku, ale nie zakładamy na 100%, że tak się wydarzy. Tak będzie, jeśli my będziemy pilnowali budżetu polskiego – wyjaśniła.
Małgorzata Wilkos o wspólnie przygotowanym programie Zjednoczonej Prawicy
Małgorzata Wilkos, sekretarz Solidarnej Polski na Opolszczyźnie
– To jest program Zjednoczonej Prawicy przygotowany wspólnie, nie tylko przez polityków PiS. Owszem, to była konwencja Prawa i Sprawiedliwości, ale nasi przedstawiciele też tam byli. Także jest to program całej Zjednoczonej Prawicy, też Solidarnej Polski oraz Porozumienia Jarosława Gowina – wyjaśniła w „Poglądach i osądach” Małgorzata Wilkos, sekretarz Solidarnej Polski na Opolszczyźnie. Pytana o listy kandydatów na europosłów stwierdziła, że SP jest zadowolona. Na razie jedyną oficjalną kandydatką Solidarnej Polski jest Beata Kempa. Wystartuje z drugiego miejsca w okręgu dolnośląsko-opolskim. Nieoficjalnie mówi się, że Patryk Jaki będzie startował z trzeciego miejsca w okręgu małopolsko-świętokrzyskim. – W okręgu dolnośląsko-opolskim od dawna było planowane, że wystartuje pani minister Beata Kępa. Przyjęty jest taki scenariusz, żeby politycy Solidarnej Polski i Porozumienia w każdym okręgu otrzymywali jedno miejsce. Celem startu Patryka Jakiego jest to, żeby lista na której startuje, zebrała jak najwięcej głosów. Okręg małopolsko-świętokrzyski jest bardzo ważny i bardzo liczny, założenie jest takie, aby lista zdobyła tam 4 mandaty, jedynką jest tam Beata Szydło, więc lista jest mocna – dodała Małgorzata Wilkos.

Zobacz także

2019-04-22, godz. 08:35 Ks. Rafał Przybyła o procesji konnej, która odbywa się Żędowic do Zawadzkiego Ks. Rafał Przybyła, diecezjalny duszpasterz miłośników koni z Diecezji Gliwickiej 22 kwietnia, jak w każdy Poniedziałek Wielkanocny od 34 lat, z Żędowic do Z ... » więcej 2019-04-21, godz. 08:35 O. Wojciech Ziółek o Wielkanocy w Rosji i o radości z jaką to Święto Świąt przeżywają syberyjscy katolicy » więcej 2019-04-20, godz. 08:35 Ks. Waldemar Klinger o tym dlaczego w Wielką Sobotę święcimy pokarm Ks. Waldemar Klinger, proboszcz opolskiej katedry - To nie tylko polski zwyczaj. Pokarmy święci się także w innych krajach Europy - powiedział w porannej rozm ... » więcej 2019-04-19, godz. 08:19 Rozmowa z Martyną Nakonieczny i Romanem Kolkiem o roli i kompetencjach pełnomocnika marszałka ds. wielokulturowości Martyna Nakonieczny, przewodnicząca klubu radnych PiS w sejmiku województwa - Komisja z udziałem pełnomocnika marszałka do spraw wielokulturowości odbyła się ... » więcej 2019-04-18, godz. 10:16 Rozmowa z Łukaszem Sowadą i Michałem Nowakiem o sesji rady miasta i projektach uchwał, nad którymi odbędzie się dziś g ... Łukasz Sowada, przewodniczący Rady Miasta Opola - Są środki na inwestycje, natomiast niektóre nie mogą być finansowane ze środków europejskich. Tak może być w ... » więcej 2019-04-17, godz. 10:08 Rozmowa z prof. Krystyną Modrzejewską i ks. Waldemarem Klingerem o spaleniu się katedry Notre-Dame Prof. Krystyna Modrzejewska, romanistka - Na szczęście do tej pory mówi się o tym, że to był przypadek, niedopatrzenie. Byłoby to straszne, gdyby to był atak, ... » więcej 2019-04-16, godz. 10:18 Rozmowy z mł. bryg. Dariuszem Gieroniem i Markiem Cholewą Mł. bryg. Dariusz Gieroń, rzecznik PSP Opole Pod koniec marca ruszyła kampania społeczna „Stop pożarom traw” prowadzona przez MSWiA i Państwową Straż Pożarną. ... » więcej 2019-04-15, godz. 10:49 Rozmowy z Violettą Porowską i Jerzym Wrębiakiem Violetta Porowska, wicewojewoda opolski – Pamiętam, jak jeszcze 15 lat temu zebraliśmy się w Brzegu ze starostą Stefańskim, który zabiegał o budowę obwodnicy ... » więcej 2019-04-14, godz. 08:30 Rozmowa z Markiem Szubrytem o XV Opolskich Podbiegach „Wstawać, wstawać, nie udawać” - tak Narodowe Centrum Polskiej Piosenki budzi nas z zimowego snu i zaprasza na XV PODBIEGI. O idei podbiegania, o tych, którzy ... » więcej 2019-04-13, godz. 08:30 Rozmowa z dr. Bartoszem Kuświkiem o Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej przypada 13 kwietnia, w dzień ujawnienia przez Niemców w 1943 r. informacji o odnalezieniu mogił polskich oficerów w le ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »